Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    И аз не съм спец, но основното е че са изработени по различни технологии,или по точно използваните в тях транзистори - MOSFET или IGBT.
    Миии...не.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Re: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?


      Ей тоз кютук е от 8мм ламарина, (сит)Роена беше на около 150амп. И 0.8 тел само дето беше неделен ден и газа свЪрши и продължих кърпенето със саксията. С подходящата фаска не е невъзможно. Пълнено е наведнъж, а и не претендирам да съм заварчик, ама винаги се намирам някой с "дай да го капнеш". [emoji2]

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Миии...не.
        Е миии... докладвай като знаеш повече.Аз съм проС заварчик ....
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          ЕМи аз съм го казвал и друг път - габаритите на една машина НЕ зависят от това дали е IGBT или MOSFET. От други неща зависят. На по-лекичките и компактните например обикновено ПВ-то им е по-малко при еднакви други условия. А специални при телоподаващите - дтстатъчно едната да е с пиклив пластмасов миниатюрен телоподаващ механизъм, а другата с метален с 80 ватов мотор, и ето ти едни 2 кила отгоре само от това. Отделно захранването му (може да е импулсно, а може и траф). И кутията тежи не малко - достатъчно е едната машина да е правена да поема 15 кила ролка, а другата да работи само с малка. Самия "кол" на който се слага макарата също понякога е изцяло пластмасов, а понякога основата е метална. Вътре изходящата индуктивност може да е поне 3 чишита, пак със сериозна разлика в теглото, както заради сърцевината (може да е феритна и компактна, а може и като обикновен траф), така и затади намотките (може медни, може алуминиеви, като съвсе ме е задължително точно там алуминия да е лошо нещо).

          ...и те такива разни работи.

          Например на моята машина, ако извадя електрониката със все радиаторите навън, не вярвам да е повече от 5-6 кила. А цялата машина е към 20-ина кила, без ролката. IGBT e баш тя. В същото време лично съм притежавал 200А MOSFET електрожен, който тежеше нещо като 7 кила тотал.

          Просто дали една машина е IGBT или MOSFET няма пряко отношение към това какво дава или колко тежи. Преобладаващо по-новите машини са по-често IGBT - конструирани са по времето, по което IGBT технологията отбеляза напредък, включително към по-ниска цена. Ама от няколко години насам същото се случва и с MOSFET, та нищо чудно в скоро време тенденцията да се обърне.

          И не на последно място - никак не е задължително точно в ценовия сегмент, който коментираме, по-нов модел машина да е по-добър от по-стар такъв. Много по-голямо значение има от кой китайски гараж излиза.
          Последно редактирано от sparkybg; 06-05-17, 22:43.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Днес изгорих 30-тина електрода. От 1.6 до 4мм. Работи безгрижно, много стабилно и без задъхване. Електроди рутилови и базични палят еднакво.
            До тук толкова, напълня ли бутилката ще споделя и за телта.
            Машината си е тежичка и масивна. Само не ми харесва че дисплейте показват тока и волтажа в реално време, а не настройката. Интересно защо ... Малко е неудобно, но му хванах цаката.

            Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk
            Последно редактирано от I.Stoyanov; 06-05-17, 22:48.

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              . Електроди рутилови и базични палят еднакво.
              Това искам да го видя.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Само не ми харесва че дисплейте показват тока и волтажа в реално време, а не настройката. Интересно защо ... Малко е неудобно, но му хванах цаката.
                Те май китайските основно са така с дисплеите. Не знам защо ги правят така по-лесно ли е, по евтино или има някакъв друг смисъл(аз поне не съм сигурен, че има изобщо някакъв). Мисля, че е неудобно наистина.
                П.П. Към знаещите: може ли това да се преправи и ако е да голяма заигравка ли е?
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Това искам да го видя.
                  Анатоли, не съм спец заварчик, особено с електрожена. За мен също си е учудване. Имам сравнение с 220А (уж) пак китайски електрожен с комбинирано аргон. Там нещата са доста различни с базичните.

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                    Те май китайските основно са така с дисплеите. Не знам защо ги правят така по-лесно ли е, по евтино или има някакъв друг смисъл(аз поне не съм сигурен, че има изобщо някакъв). Мисля, че е неудобно наистина.
                    П.П. Към знаещите: може ли това да се преправи и ако е да голяма заигравка ли е?
                    Ми не баш, всички дето съм виждал до сега са били с дисплей показващ актуалната настройка в реално време без да работиш.
                    Тва незная що е така направено..

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Не знам защо са направени така, но и моят китаец отчита нещо само по време на работа.

                      П.П. Ванка, еднакво лесно или еднакво трудно е паленето на двата типа електроди?
                      Последно редактирано от коко келеша; 07-05-17, 07:44.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Не знам защо са направени така, но и моят китаец отчита нещо само по време на работа.

                        П.П. Ванка, еднакво лесно или еднакво трудно е паленето на двата типа електроди?
                        Еднакво лесно. Пак казвам, не претендирам че разбирам от заваряване, особено с електроди. Но като за аматьор - електродите палят с първото почукване и си горят стабилно и равномерно.
                        Само да заредя газ и да ми остане малко свободно време и ще покажа как се справя машинката. Мисля че ще е полезно за много колеги

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          Теглото на Vion-a е 8,7 кг. без ролкa.Машината на Драгозов е двойно по тежка -19кг. и с около 150 лв. по скъпа.Дали 4г гаранция накланя много везните , много зависи от изискванията на клиента !!!

                          Гаранцията е много съществен фактор , когато става въпрос за китайска техника.
                          А кажи как да си дам парите на фирма Рьоен, (дори не ми се търси в агенцията по вписванията има или не ) нямам идея издава ли касови бележки - много ми е интересна регистрацията.
                          Но много неприятен факт е че дори не са намерили време да си измислят история.
                          Поне аз никога не бих дал и стотинка на "търговец" който още от началото почва с лъжа.
                          Ето го производителя https://youlimachine.en.alibaba.com/...367.0.0.UUSi0w
                          До тук аз вече 4 Бг фирми вносители намерих

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Имайте предвид, че същото 180, китайците го продават като 250 ампера и повечето търговци са съгласни на това. Та като купите от някой 200 често се оказва че няма и 130, за справка питайте всички, които се занимават с ремонти.

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              За мен лично, не факта че гаранцията е 4 години, а че някой застава зад името си и твърдо потвърждава параметрите на машината е абсолютно достатъчно за мен. За тези пари и качеството на изработката юашината е повече от перфе

                              БЛАГОДАРНОСТИ на колегата Драгозов за отзивчивостта и за отделеното време и внимание

                              Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                ...Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk
                                Ееех, ако отделяхте и малко време за да настроите тъпоталковете си, за да не ни се налага да четем глупости, спам и тъпотии...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X