Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

    Здравейте. В търсене на малка бутилка(5кг) съм и се интересевуам като цена. По-напред в темата видях че с всичко излзиа към 140лв с ддс. Също така ме интересува дали тези бутилки за CO2 стават да се пълнят и с каргон(старгон)- не съм сигурен как се нарича точно Сега след малко ще ида до харко да видя дали имат(преди имаха употребяванеи,които са пребоядисани,заверени и напънени)
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

    Коментар


    • #92
      От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

      Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
      Здравейте. В търсене на малка бутилка(5кг) съм и се интересевуам като цена. По-напред в темата видях че с всичко излзиа към 140лв с ддс. Също така ме интересува дали тези бутилки за CO2 стават да се пълнят и с каргон(старгон)- не съм сигурен как се нарича точно Сега след малко ще ида до харко да видя дали имат(преди имаха употребяванеи,които са пребоядисани,заверени и напънени)
      В общия случай бутилките са еднакви. Има разлика във вентила - тоя за CO2 е с допълнителен клапан, понеже СО2-то е в течно състояние. Когато е газова смес CO2+аргон бутилката се пълни на 3 пъти по-високо нялагяне и в нея няма течна фаза, и на вентила няма клапан.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

        сега бях до Харко. Argon 5kg(7l) 180лв, CO2 - 168лв, като човека каза че разликата е във вентила главно. Старгон/коргон каза че нямат, но като се загледах в бутилките мисля че ги взимат от Messer (дружба). Май май ще си взимам бутилка под наем от SIAD (или ако знаете друго място в Дружба/Младост). За това което ми трябва (малко кръпки по джипката) ми излиза по-добре под наем и като свърша работа да им я връщам.
        LR Discovery 300Tdi 1996
        Subaru Outback 2.5 1998
        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

        Коментар


        • #94
          От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

          Къде в София ще препоръчате за пълнене с СО2?
          Намерих само това:
          http://himicheski-mineralni-estestve...%D1%82/773/934

          Коментар


          • #95
            От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

            В София местата са 3, до колкото ми е известно. Сточна гара, Орион (срещу оптикомеханичния завод) и Messer, което е някъде Младост/Дружба. Аз пълня на Орион, защото ми е най-близо.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

              Нормално ли е бутилка от пожарогасител - 5 кг./съдейки по табелката: празна-17кг.; пълна-22кг./ да я напълнят до 19.6кг./мерих я в къщи/. Преляха я от друга, по-голяма, бутилка и на въпроса ми: На колко атм. я пълнят?, човека отговори 40-50 атм. Защо ще се ползва бутилка за 150 атм. при положение, че ги пълнят до 60атм.

              Коментар


              • #97
                От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                Къде в София ще препоръчате за пълнене с СО2?
                Намерих само това:
                http://himicheski-mineralni-estestve...%D1%82/773/934
                Координатите от по-горен пост:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:технически газ&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:189.1 КБ
ID:5555149
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:технически газ&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5555150

                Коментар


                • #98
                  От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                  Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                  Нормално ли е бутилка от пожарогасител - 5 кг./съдейки по табелката: празна-17кг.; пълна-22кг./ да я напълнят до 19.6кг./мерих я в къщи/. Преляха я от друга, по-голяма, бутилка и на въпроса ми: На колко атм. я пълнят?, човека отговори 40-50 атм. Защо ще се ползва бутилка за 150 атм. при положение, че ги пълнят до 60атм.
                  Ми защото не може от бутилка 160 атм. да ти ги прилее всичките! Наляганията между двете се изравняват.Значи прави сметка колко е била пълна голямата бутилка !? .... Със сигурност не си бил първия на който прелива от нея!
                  По важното е- колко парички ти е вземал за цялата тая процедура !
                  Последно редактирано от welderargon; 18-01-14, 23:46.
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                    Ако не бъркам 8 лв. за 7 кг. цо-2
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      По важното е- колко парички ти е вземал за цялата тая процедура !
                      12 лв. за 2-2.5кг. СО2.
                      Незнам само тарата на бутилката с маркуча ли се мери или без него/става въпрос за пожарогасител/.

                      Коментар


                      • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                        Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                        12 лв. за 2-2.5кг. СО2.
                        Незнам само тарата на бутилката с маркуча ли се мери или без него/става въпрос за пожарогасител/.
                        Ми не знам какво се мери ,но ако този
                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Ако не бъркам 8 лв. за 7 кг. цо-2
                        ценоразпис е реалния -значи доста те е "обръснал"!
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                          Сега проверих официалния ценоразпис на фирмата: СО2 - 1,2 лв/кг.
                          Като първо зареждане на такава бутилка са ме "обръснали" добре, но следващия път ще съм подготвен, пък и при възможност ще ги подминавам.

                          Коментар


                          • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                            Да кажа нещо относно налягането в бутилките с СО2 - винаги е около 50атм независимо от големината на бутилката и начина на пълнене. Не знам дали това е точната причина, но когато са ми пълнили бутилки, са ми казвали, че налягането е такова от съображения за безопасност. Между другото мисля, че клапанчето отваря на около 60 и малко атмосфери. Преди години, в един ламаринен гараж ми "избяга" една голяма бутилка с СО2 поради адската жега през лятото в него. Когато ми се налага да пълня бутилки, ходя в Мессер и никога не са ме "подстригвали". Всичко си е на кантар и каса.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                              Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                              Здравейте,

                              Вече имам и 2 размера нови бутилки с кран за аргон/коргон с Пи Маркировка за 10 години напред.
                              Здравейте, намират ли се 5л/кг бутилки коргон и на каква цена?
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Здравейте, намират ли се 5л/кг бутилки коргон и на каква цена?
                                Привет, имаш ЛС. /Георги
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X