Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

    За информация:Днес занесох бутилката на Загорка в станцията която е близо до Орион.Хората ме питаха какво ще зареждам, викам им co2 момчето вика -дай бутилката! Нито е гледал дата, нито заверка, само я отвори (оказа се че имало бая съдържание поне 30сек фуча доста здраво) после я напълни, цялата се заскрежи, платих си 7 и 50 и си заминах.

    Коментар


    • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

      Заскрежила се е защото сместа в бутилката е в течно състояние.При изпускане от бутилката се превръща в газообразно,като процеса от преминаване от течно в газообразно състояние се нарича изпарение.При изпарението се отнема температура от бутилката и тя се охлажда.При пълненето също инсталацията е на по-високо налягане от това в бутилката.Когато сместа влиза в бутилката понижава налягането си,разширява се и си увеличава обема.При този процес също се отнема температура от средата и бутилката се охлажда допълнително.
      Нормални физични процеси.
      " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

      Коментар


      • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

        Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
        Очаквах отговор от колегатаkomstiza . Естествено че обема се запазва независимо от температурата. А ето една диаграма с отношението на налягане спрямо температурата.
        [ATTACH=CONFIG]852753[/ATTACH]
        Запазва се обема или малко се променя за сметка на налягането.Но ако не е спазено количеството смес като маса в бутилката,налягането бързо ще се повиши при покачване примерно до 40 градуса и ще има.....бум.
        При самото пълнене може да я напълниш цялата с втечнена газ при нормално налягане не е проблем.Но щом започне да се загрява и няма газообразна фаза в бутилката,налягането моментално ще започне бързо да нараства и ................
        Така е и при газовите инсталации на автомобилите.Там неможе да се мери масата на газта и затова се използва поплавък за да остане пространство незапълнено с втечнена газ.Ако не работи поплавъка бутилката се пълни догоре с втечнена газ.
        Е остави я на слънце такава бутилка и чакай и гледай....ама от далече.
        " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

        Коментар


        • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

          Здравейте , искам да попитам един въпрос, без да отварям нова тема: Имам бутилка от СО2 пожарогасител. Занесох я в Л-инде газ да и сложат кран за аргон(коргон). Човека каза че няма проблем ,махнаха сондата и стария кран и сложи нов. Обясниха ми че пак се слагало сонда за да излиза правилно смесен газа. Та въпроса ми е - мога ли в такава бутилка за аргон да слагам само СО2 ?

          Коментар


          • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

            Не можеш. Крана за CO2 има клапанче, защото CO2-то е течно и може да направи беля при определени условия, ако няма клапанче. Крана за Аргон и газови смеси без течна фаза няма клапанче - там беля от вида, който прави CO2-то не може да се случи.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

              Първоначално публикуван от t_boy Преглед на мнение
              Здравейте , искам да попитам един въпрос, без да отварям нова тема: Имам бутилка от СО2 пожарогасител. Занесох я в Л-инде газ да и сложат кран за аргон(коргон). Човека каза че няма проблем ,махнаха сондата и стария кран и сложи нов. Обясниха ми че пак се слагало сонда за да излиза правилно смесен газа. Та въпроса ми е - мога ли в такава бутилка за аргон да слагам само СО2 ?
              Нещо не ти хванах идеята .

              Значи имаш бутилка , дето няма проблем да си я пълниш с СО2. След което решаваш да минаваш на коргон и логично следват съответните интервенции върху същата бутилка . А накрая питаш дали можеш пак да си я ползваш за СО2 .
              Е тогава що ти е цялата тая врътка , след като си на изходна позиция ?!

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Не можеш. Крана за CO2 има клапанче, защото CO2-то е течно и може да направи беля при определени условия, ако няма клапанче. Крана за Аргон и газови смеси без течна фаза няма клапанче - там беля от вида, който прави CO2-то не може да се случи.
              Всичките тия неща върху които разсъждаваш, за пожарогасителна бутилка ли ги отнасяш ,или принципно ?
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Всичките тия неща върху които разсъждаваш, за пожарогасителна бутилка ли ги отнасяш ,или принципно ?
                Принципно. Съмнява ме да не си забелязал че крановете на пожарогасителните са същите като на заваръчните, включително като присъединителни резби и накрайници.

                Като стана дума, нямам обяснение защо крановете и редуцирите за азот са с разлиен изход.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Принципно. Съмнява ме да не си забелязал че крановете на пожарогасителните са същите като на заваръчните, включително като присъединителни резби и накрайници.

                  Като стана дума, нямам обяснение защо крановете и редуцирите за азот са с разлиен изход.
                  Не ,щото за Протокола : преди 20-на години някъде , когато телЕподаващите бяха все още на един по- предишен етап , снабдяването с СО2 пак беше на дереджето на горните . .... та купих 5 кислородни бутилки , боядисахме ги черни , на Сточна гара за смяна на вентили и после - към 5-6 години всяка седмица - зареждане при Доктора
                  Чак към `2008-ма , `10-та год . почнаха да ми идват на крак с разни глезотии като старгон , коргон и т.д. , но това е друга тема
                  E , сега въпросните бутилки от носталгия ми стоят на склад , от кинтите за скрап от тях няма да забогатея , пък и една ш есложа в музея на фирмата .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                    Е, моя случай - преди кажи-речи 8 години, като си купих телоподаващото, търсейки си бутилка за мен, се случи така че 2 пъти пазарувах стари бутилки за приятели, едната я отвориха за да и свалят сондата, с другата човека каза че ще си работи, обърната наобратно и няма да сваля сонда. Та тия двете и моята (нова, без кран, в заводска опаковка), от един и същ магазин за противопожарно оборудване. Крановете на старите - същите като чисто новичкия ми на новата бутилка, само ония бяха с метални врътки, я моя с пластмасова. После реших че ще работя със смес - махнаха стария кран и сложиха нов до сущ същия, само без клапанче. Стария кран отиде при колега от форума, май на по-миналия събор. Сега понеже съм в процес на правене на истински смесител (с изравняване на налягане и всичките там екстри), пак ще трябва да свалям аргонов кран и да си купувам такъв за CO2.

                    А колегата, дето питаше дали може CO2 в бутилка с кран за аргон - вероятно е забелязал че сместа/аргона свършва 4-5 пъти по-бързо от CO2-то.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                      Крановете за пожарогасители са еднакви с тези за цо2 само като резби,не и като принцип на работа и устройство.Сам си ги отварям махам,слагам сонди и т.н
                      Спарки,ако не бъркам,ти ми прати един перфектен кран за цо2 или аргон,крановете за пожарогасители са с по малко витки,от това хода им е по голям,от това и изпускат,а не на последно място са предвидени при макс отворени да нямат съпротивата на изхода,където трябва да стои редуцир вентил

                      Sent from my HM NOTE 1W using
                      Последно редактирано от Roninn; 13-04-16, 22:14.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Не можеш. Крана за CO2 има клапанче, защото CO2-то е течно и може да направи беля при определени условия, ако няма клапанче. Крана за Аргон и газови смеси без течна фаза няма клапанче - там беля от вида, който прави CO2-то не може да се случи.
                        Клапана на карана за CO2 отваря но около 100 Ат.Така че ако бутилката не бъде напълнена с аргон повече от 100Ат. тоя кран спокойно може да бъде използван .
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                          Може ли някой да даде имената на фирмите пълнещи технически газове до Орион и на Сточна гара, защото по обяснения малко трудно се оправям, предпочитам да си го видя на карта Ако на някой му е по-лесно бих се зарадвал и на линк към някой мапс, гугъл примерно.

                          Благодаря предварително!

                          Коментар


                          • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                            Така и така "събудих" темата да попитам още нещо :

                            Имам чувството, че напоследък имам повече пръски. Възможно ли е с намаляването на налягането (вече на около 30 бара) на сместа в бутилката (С18 от Месер) да се е променило съотношението на двата газа? Може би звучи глупаво теорията, но си почиствам детайлите, машината е със същите настройки, не виждам друга причина.

                            Някой идея?

                            Коментар


                            • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                              Възможно ли е с намаляването на налягането (вече на около 30 бара) на сместа в бутилката (С18 от Месер) да се е променило съотношението на двата газа?
                              Не
                              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                              Някой идея?
                              Провери състоянието на дюзите-тоководеща и газова .
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                                Благодаря!

                                Ето координати на въпросната станция до Орион - 42°43'16.1"N 23°17'01.8"E

                                Взеха ми 6.60лв, което на фона на 28-те в Месер преди половин година е....просто изумително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X