Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

    Колкото до:
    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Това е фирма за противопожарна техника. Току що им звънях. Продават 5кг бутилки, празни, нови за 90лв.
    Докато търсих вчера къде пълнят бутилки, открих точно тази фирма /за противопожарна техника/, защото тя се намира на ул. Орион, бл. 112. Питах човека дали предлагат 5 кг бутилки и той каза, че трябва да провери, даде ми визитка и каза да се обадя след 2-3 часа. Звъннах по-късно, но каза, че не може да ми предложи празна бутилка.

    След помощта от форума /за която много благодаря/, днес вече открих и фирмата, която пълни бутилки. От тях си купих 10 кг. бутилка /или за 2 куб. м. хелий/ за 150 лв, маркираха ми я, но голям зор видяхме с пълненето - започнаха да ми пресипват от една голяма бутилка с етикет Messer /следващият път отивам директно при тях/, отвориха крановете за 3-4 секунди и манометърът отчете 120 атмосфери налягане в моята бутилка, а аз съм платил 56 лв за 150 атмосфери. С голямо неудоволствие и пазарлък започнаха пак да сипват, но голямата бутилка свърши, манометърът отчете 130 атмосфери и ми казаха "Еми тва е! Нали виждаш?" Започнахме нов пазарлък да ми досипят още малко, добре че единият от двамата "майстори" беше по-сговорчив и от тях да мине започнаха да сипват трети път, но пак 1-2 секунди, този път манометърът показа около 140 атмосфери и ми връчиха бутилката без никаква възможност за възражения.
    С тази цигания няма да се занимавам повече и следващият път отивам директно при Месер.

    Коментар


    • #47
      До: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

      Отивате на Сточна гара Улица "Владайска Река" 12 фирма "Сол България"ЕАД Ще ви предложат всичко от което имате нужда ;от празни бутилки до ревизии на бутилки ,редуцир вентили и пълнене на всичиките видове технически газове и смеси.
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • #48
        До: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

        Първоначално публикуван от ilarius Преглед на мнение
        Колкото до:


        Докато търсих вчера къде пълнят бутилки, открих точно тази фирма /за противопожарна техника/, защото тя се намира на ул. Орион, бл. 112. Питах човека дали предлагат 5 кг бутилки и той каза, че трябва да провери, даде ми визитка и каза да се обадя след 2-3 часа. Звъннах по-късно, но каза, че не може да ми предложи празна бутилка.

        След помощта от форума /за която много благодаря/, днес вече открих и фирмата, която пълни бутилки. От тях си купих 10 кг. бутилка /или за 2 куб. м. хелий/ за 150 лв, маркираха ми я, но голям зор видяхме с пълненето - започнаха да ми пресипват от една голяма бутилка с етикет Messer /следващият път отивам директно при тях/, отвориха крановете за 3-4 секунди и манометърът отчете 120 атмосфери налягане в моята бутилка, а аз съм платил 56 лв за 150 атмосфери. С голямо неудоволствие и пазарлък започнаха пак да сипват, но голямата бутилка свърши, манометърът отчете 130 атмосфери и ми казаха "Еми тва е! Нали виждаш?" Започнахме нов пазарлък да ми досипят още малко, добре че единият от двамата "майстори" беше по-сговорчив и от тях да мине започнаха да сипват трети път, но пак 1-2 секунди, този път манометърът показа около 140 атмосфери и ми връчиха бутилката без никаква възможност за възражения.
        С тази цигания няма да се занимавам повече и следващият път отивам директно при Месер.
        И правилно си преценил ,че трябва да отидеш при Messer или някой друг лицензиран доставчик !
        Явно хората от тази фирма в която си ходил нямат никаква представа за това което правят!
        Вместимостта и налягането изобщо не са едно и също нещо ,освен това при прехвърляне на газ от една в друга бутилка наляганията се изравняват -ако бутилката е 150 атмосфери след прехвърляне в двете бутилки налягането трябва да е 75 атмосфери, налягането и обема на газта ще е еднакъв ако и бутилките са еднакви но ако бутилките са с различен обем налягането ще е приблизително еднакво но обема в никакъв случай няма да е същия ...
        Ох, така го обясних че не знам дали ме разбра ....
        Важното е че в случай си платил доста “вятър” !
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #49
          До: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          И правилно си преценил ,че трябва да отидеш при Messer или някой друг лицензиран доставчик !
          Явно хората от тази фирма в която си ходил нямат никаква представа за това което правят!
          Предполагам, че и тези, при които ходих са лицензирани, защото са доста големи и явно известни и утвърдени на пазара, но май с хелий се занимават по между другото, но иначе със сигурност знаеха какво правеха и доколко да го направят
          Налягането го мериха само на моята бутилка и то след като беше приключило прехвърлянето.
          Доколкото разбирам само CO2 се продава на килограми или литри, а останалите индустриални газове се продават на обем, а колко газ има в този обем зависи изцяло от налягането, та за това беше пазарлъка.

          Коментар


          • #50
            До: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

            Първоначално публикуван от ilarius Преглед на мнение
            Доколкото разбирам само CO2 се продава на килограми или литри, а останалите индустриални газове се продават на обем, а колко газ има в този обем зависи изцяло от налягането, та за това беше пазарлъка.
            И аз имам 10л. бутилка в която прехвърлям газ(аргон) ,веднага след като си купя голяма! Наляганията се изравняват но обема повярвай ми не е същия- малката бутилка никога не ми е стигала за повече от два дни работа а със същото налягане в голямата бутилка работя многократно повече дни !
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #51
              До: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

              колеги, ако някой продава на старо бутилка 5 или 7кг моля да пусне един ЛС.

              Може от София или Бургас

              Коментар


              • #52
                До: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                Първоначално публикуван от skaklec Преглед на мнение
                колеги, ако някой продава на старо бутилка 5 или 7кг моля да пусне един ЛС.

                Може от София или Бургас
                Имам една от пожарогасител Дори е пълна. Обаче трябва да я изпуснеш и да я занесеш да ти махнат сондата вътре, понеже в момента тегли направо течна фракция от дъното, както си е за пожарогасител.

                50лв. Мога да я домъкна в София в петък-събота най-рано.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  До: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                  Ако не си намериш колега,обади се 0878155065.Виждам че си от Бургас,аз съм в Китен имам няколко.
                  Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

                  Коментар


                  • #54
                    До: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                    за да съм по-точен трябва ми за да я напълна с хелий.

                    ако някой има нещо предвид да оставя телефон, защото съм "нов" и има проблем с ЛС-ите

                    Коментар


                    • #55
                      До: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                      За хелий ти трябва чисто нова бутилка, или такава, дето до сега е била с аргон или хелий и е изразходвана до край.

                      Ако хелия се пълни със същото налягане като аргона, то бутилка за CO2 пожарогасител върши работа и за това.

                      Продават по фирмите за противопожарна техника. А тестване, кран и и пълнене - във фирмите за пълнене. В някои фирми обаче трябва и да я боядисаш в какъвто цвят трябва, иначе отказват да я пълнят. На Орион в София няма такива проблеми, но пък не знам дали предлагат хелий.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                        От това безпаричие някои от хората започнаха да си разчистват ненужните вещи по гаражи,сервизи,килери ,насъбрали се с годините и да ги продават на центровете за скрап.Мисълта ми е да провериш именно в някой хале за скрап.Наскоро от там си взех резервна бутилка за CO-10кг. само за 20лв,произведена 2005год.+трифазен двигател 5,5kW 3000об/мин. за 25лв.
                        T.K.K

                        Коментар


                        • #57
                          До: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                          Първоначално публикуван от spada_mk Преглед на мнение
                          От това безпаричие някои от хората започнаха да си разчистват ненужните вещи по гаражи,сервизи,килери ,насъбрали се с годините и да ги продават на центровете за скрап.Мисълта ми е да провериш именно в някой хале за скрап.Наскоро от там си взех резервна бутилка за CO-10кг. само за 20лв,произведена 2005год.+трифазен двигател 5,5kW 3000об/мин. за 25лв.
                          ти в кое хале провери, за да видя когато съм в Бс

                          Коментар


                          • #58
                            От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                            Да използвам темата да попитам: мога ли да използвам редуцир-вентил за кислород, на бутилка въглероден двуокис? Вентилът е с 2 часовника, производство ГДР. Манометърът за бутилката е до 250 kp/cm2, а за работното налягане - до 16. Ако може да се използва, какво трябва да е налягането към телоподаващото?
                            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                              Не може да се използва.Различни са резбите за кислорода и СО2-то ,ако ти се играе можеш да си направиш преходник.
                              Последно редактирано от FREEFLYER; 24-09-10, 13:51.
                              RAV 4
                              F650GS

                              Коментар


                              • #60
                                От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                                Оказа се, че си има готов преходник! До сега го пробвах, стана идеално!
                                Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X