Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

    То става само че манометрите за кислород мерят в атмосвери или барове а за телоподаващото ти трябва манометър мерещ в литри . С кислородния просто няма как да регулираш нужния ти дебит . Пробвал съм не става просто нужния дебит е по малък от това което може да хване манометъра.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #62
      От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      То става само че манометрите за кислород мерят в атмосвери или барове а за телоподаващото ти трябва манометър мерещ в литри . С кислородния просто няма как да регулираш нужния ти дебит . Пробвал съм не става просто нужния дебит е по малък от това което може да хване манометъра.
      Напълно съм съгласен със sek.1,стрелката на ниското налягане въобще не мърда при кислородните,навиваш крана на "изуст"!
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #63
        От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

        На тавана намерих един пожарогасител сребрист на цвят и с дръжка отстрани мисля че е от 10 литровите около 50 сантиметра е висока бутилката, ако я занеса на сточна гара ще ми сменят ли крана и ще го изпразнят ли че мисля че вътре още е пълен?
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • #64
          От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
          На тавана намерих един пожарогасител сребрист на цвят и с дръжка отстрани мисля че е от 10 литровите около 50 сантиметра е висока бутилката, ако я занеса на сточна гара ще ми сменят ли крана и ще го изпразнят ли че мисля че вътре още е пълен?
          Сигурно,но по-добре иди на пункта до Оптикомеханичния.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #65
            От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

            Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
            На тавана намерих един пожарогасител сребрист на цвят и с дръжка отстрани мисля че е от 10 литровите около 50 сантиметра е висока бутилката, ако я занеса на сточна гара ще ми сменят ли крана и ще го изпразнят ли че мисля че вътре още е пълен?
            Кранове сменят на всякъде . Моите ми ги смениха в Месер . Освен смяна на крана трябва да се направи и тест на бутилката .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #66
              От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

              Най накрая се сдобих и с бутилка, но съм пален лаик на тема заваряване,искам да попитам двата манометъра на какви стойности да ги настоя , единия показва до 250 атмосвери а малкия до 25.
              0 8 76 36 8 542

              Коментар


              • #67
                От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                Големия манометър не се настройва. Той отчита налягането в бутилката. При пълна бутилка около 40атм. Малкия манометър също трудно ще го настроиш освен ако не отчита литри в минута. С риск да ме налазят майсторите-заварчици, ще кажа как аз настройвам количеството газ при такъв манометър. Намалявам тела до дупка и натискам спусъка на ръкохватката. С перката на вентила докарвам налягането до там, че като натиснеш едва доловимо да свисти. Сигурен съм, че разхода на газ ще е около 10-12л/м, което е доста, но с такъв манометър толкова. Някои от познатите ми автотенекеджии твърдят, че малкият манометър трябва да е на 2.5-3атм. Според мен това е откровено разхищение на газ, освен ако не заваряваш на открито при вятър. Желателно е пълната бутилка да не се държи на слънце или до печка. За нула време вдига до 60 и отгоре атмосфери и може да избие предпазния клапан/пълненето на една малка бутилка вече е цифра/. Успех в обучението!
                Последно редактирано от коко келеша; 25-10-12, 15:43. Причина: правопис
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #68
                  От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  .... С риск да ме налазят майсторите-заварчици, ще кажа как аз настройвам количеството газ при такъв манометър. Намалявам тела до дупка и натискам спусъка на ръкохватката. С перката на вентила докарвам налягането до там, че като натиснеш едва доловимо да свисти. Сигурен съм, че разхода на газ ще е около 10-12л/м, ...
                  И майсторите заварчици така правят
                  С едно малко уточнение : Разхода в този случай не 10-12 л/мин. , а според зависи .
                  С други думи : пускаш толкова , колкото да свисти . От там увеличаваш само толкова , колкото да не вкарва пори в шева . По-нататъшното увеличение на дебита е чисто прахосничество .
                  Разбира се , дебита на газа зависи от диаметъра на тела и скоростта на заваряване , така че е естествено да с е движи от рамките на 4-6 за тел 0,6 мм. , до примерно 10-12 за тел 1 мм. . Все пак с дебита се варира в определени граници .

                  Това до тук - за СО2.
                  При аргонодъгово заваряване пускаш аргон толкова , че като приближиш горелката до бузата - да почувстваш полъх . Ако все пак вкарва пори - вдигаш дебита още мъничко .

                  Писали сме и в друга тема , но с кислороден вентил няма проблем да се заварява , ако се спазва горната ( практическа ) процедура за регулиране на дебита .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                    От моята практика-започваш да заваряваш без газ. Постига се с напълно затворена врътка на регулатора.
                    Някой започва да развива врътката докато дъгата започне да звучи и изглежда равномерно(ваната да не ври), и после още малко дебит на газ.
                    Това когато няма разходомер(дето му викат малкия манометър). Когато има-слагай разход нещо между 5 и 15 и си свиркай. Задачата на газта е да "изгони" въздуха от зоната на заваряване. Щом дебита и е достатъчен за да си свършва работата-карай на него, пък няма значение какво показва стрелката.

                    Естествено в затворено помещение ще се работи с малко газ-няма течение което да издухва газта, а ако се работи навън се иска повечко дебит за да може да противостои на вятъра. Е, ако духа по-силно-става невъзможна работата с телоподаващо.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Някои от познатите ми автотенекеджии твърдят, че малкият манометър трябва да е на 2.5-3атм. Според мен това е откровено разхищение на газ, освен ако не заваряваш на открито при вятър.
                      А според теб 2,5- 3 Атм. колко L/min са ?
                      Успех в обучението!
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                        Както и да регулирам на слух бутилката ми свършва поне два пъти по бързо . Пълнене на малка бутилка от пожарогасител СО2 струва 10 лева голяма каргон 65 лева . Редуктор за защитни газове с един манометър струва 30 лева . Както и да го погледна не си заслужава да работя с кислороден редуктор икономията ми излиза през носа още на първата бутилка .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #72
                          От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                          Здравейте аз оставих да ми напълнят 2 малки бутилки по 2кг, с ЦО2 и жената ми обяви цена от 4лв за бутилка. Може да има значение, че аз го оставих във фирма за зареждане на пожарогасители.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                            Газовете се мерят на кубични метри, а не на бутилки.
                            Румен Милков-freeflyer продава технически газове, та от него знам. Много го е яд като започнат да смятат газта в бутилки. Те са с различен обем. В една бутилка може да напълниш и 10 кубика, и 50...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Газовете се мерят на кубични метри, а не на бутилки.
                              Румен Милков-freeflyer продава технически газове, та от него знам. Много го е яд като започнат да смятат газта в бутилки. Те са с различен обем. В една бутилка може да напълниш и 10 кубика, и 50...
                              Та викаш на кубици се продавали газовете? Я тогава попитай защо бутилките с СО2 се пълнят на кантар а не на разходомер. Моля да не се приема за заяждане. Прав си за кубиците, за това една кислородна бутилка е на 130атм. а една СО2 на 40.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #75
                                От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                                Ами може би защото един кубик от еди коя си газ е еди колко си килограма/грама...
                                Моите снимки...
                                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                                https://500px.com/ivankoo

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X