Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

    Абре ей момци , колко пъти трябва да ги дъвчем тези работи ?!
    Вместо да спорите за щуротии , по-добре четете !
    Въглеродния двуокис при налягане се втечнява . Затова се мери на килограм .
    Аргонът колкото и да го свиваш не ще да се втечни . Затова се мери на обем при определено налягане . Смесите на базата на аргона - също .

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Както и да регулирам на слух бутилката ми свършва поне два пъти по бързо . Пълнене на малка бутилка от пожарогасител СО2 струва 10 лева голяма каргон 65 лева . Редуктор за защитни газове с един манометър струва 30 лева . Както и да го погледна не си заслужава да работя с кислороден редуктор икономията ми излиза през носа още на първата бутилка .
    Ами ти си частен случай , а в случая ние тук се опитваме да споделим общите правила .
    Между другото , какво е това "каргон" ?

    Аз знам за "коргон" - промишлена марка , чиято абревиатура е образувана от "Це О две" ( СО) и аргон . Иначе става въпрос за газова смес между аргон , въглероден двуокис , кислород и чат-пат хелий . При това участието на СО2 в пропорцията варира от 7-8 до 20%.
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 26-10-12, 14:02.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #77
      От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

      Виноват. Чукча малко теоретик, повече практик.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #78
        От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Абре ей момци , колко пъти трябва да ги дъвчем тези работи ?!
        Вместо да спорите за щуротии , по-добре четете !
        Въглеродния двуокис при налягане се втечнява . Затова се мери на килограм .
        Аргонът колкото и да го свиваш не ще да се втечни . Затова се мери на обем при определено налягане . Смесите на базата на аргона - също .



        Ами ти си частен случай , а в случая ние тук се опитваме да споделим общите правила .
        Между другото , какво е това "каргон" ?

        Аз знам за "коргон" - промишлена марка , чиято абревиатура е образувана от "Це О две" ( СО) и аргон . Иначе става въпрос за газова смес между аргон , въглероден двуокис , кислород и чат-пат хелий . При това участието на СО2 в пропорцията варира от 7-8 до 20%.
        Айде сега за една буква няма да се втилясваме . Видях го че съм го написал а вместо о но ми беше изтекло времето . То това е общото не си заслужава да се използва кислороден редуктор за защитни газове . Финансово е неизгодно особено ако заваряваш по често ако пускаш машината 5 - 6 пъти в годината става .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #79
          От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

          Днес реших да правя малко практика със заваряването и греда,резбата на монометрите не съвпада с тази на крана на бутилката,една идея е по голям ако някой иска да направи ме замяна имам чисто нов гедерейски манометър с два часовника за такъв за бутилка за въглероден двуокис.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • #80
            От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

            Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
            Днес реших да правя малко практика със заваряването и греда,резбата на монометрите не съвпада с тази на крана на бутилката,една идея е по голям ако някой иска да направи ме замяна имам чисто нов гедерейски манометър с два часовника за такъв за бутилка за въглероден двуокис.

            Този който имаш,за кислород ли е?
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #81
              От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
              Днес реших да правя малко практика със заваряването и греда,резбата на монометрите не съвпада с тази на крана на бутилката,една идея е по голям ако някой иска да направи ме замяна имам чисто нов гедерейски манометър с два часовника за такъв за бутилка за въглероден двуокис.
              Резбата на кислородните редуктори е 3/4 цолова а на редукторите за защитни газове е 21.8мм 14 навивки и по таблца мисля че излизаше витфордова . Прави се преходник .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #82
                От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Резбата на кислородните редуктори е 3/4 цолова а на редукторите за защитни газове е 21.8мм 14 навивки и по таблца мисля че излизаше витфордова . Прави се преходник .
                По лесно е да се смени гайката.

                Коментар


                • #83
                  От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                  Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                  Днес реших да правя малко практика със заваряването и греда,резбата на монометрите не съвпада с тази на крана на бутилката,една идея е по голям ако някой иска да направи ме замяна имам чисто нов гедерейски манометър с два часовника за такъв за бутилка за въглероден двуокис.
                  Колега, ако си от София мога да ти предложа един свален поради износване уплътнението на затварящата игла редуцир, от който можеш да си свалиш гайката и да я сложиш на твоя. Ако те устройва звънни на тел. 0886 02 94 35 - Кольо.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #84
                    От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                    Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                    По лесно е да се смени гайката.
                    Лесно е ако имаш готова гайка . На повечето кислородни редуктори тръбичката която свързва редуктора и шапката на която лежи уплътнението са по големи от тези на редукторите за защитни газове и се налага престъргване на шапката и разпробиване на отвора на гайката .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #85
                      От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Лесно е ако имаш готова гайка . На повечето кислородни редуктори тръбичката която свързва редуктора и шапката на която лежи уплътнението са по големи от тези на редукторите за защитни газове и се налага престъргване на шапката и разпробиване на отвора на гайката .
                      Точно преработена гайка предлагам на колегата. Освен това гайката е с 5-6 годишен стаж.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #86
                        От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Лесно е ако имаш готова гайка . На повечето кислородни редуктори тръбичката която свързва редуктора и шапката на която лежи уплътнението са по големи от тези на редукторите за защитни газове и се налага престъргване на шапката и разпробиване на отвора на гайката .
                        Да де,ама само мисълта за вътрешна резба на преходника,ми образува мързел.И то щото си имам струг.Ако се налага да плащам,по добре да платя една стружка на тръбичката,отколкото за направата на цял адаптер.Между другото,ако се разровиш из някой скрап,може и подходяща тръбичка да си намериш.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                          Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                          Да де,ама само мисълта за вътрешна резба на преходника,ми образува мързел.И то щото си имам струг.Ако се налага да плащам,по добре да платя една стружка на тръбичката,отколкото за направата на цял адаптер.Между другото,ако се разровиш из някой скрап,може и подходяща тръбичка да си намериш.
                          Мене не ме притесняват нито вътрешните нито външните резби . Вече и на скрапа трудно се намира нещо месингово
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #88
                            От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                            Този който имаш,за кислород ли е?
                            Да от кислород са манометрите
                            0 8 76 36 8 542

                            Коментар


                            • #89
                              От: До: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              От Орион тръгваш към Надежда покрай магазин "Зона", на първия светофар в дясно и на около 150м пак в дясно но малко по-навътре е бариерата и се виждат бутилки ....абе питай там ако се загубиш ще те упътят
                              Днес заредих там бутилка от пожарогасител с CO2, не ме питаха нищо за бутилката и ми взеха 4.50 лева за 3 (килограма?). За не повече от 5 минути стана всичко.

                              Ето gps координати: С 42.72113 И 23.28384
                              Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                              - Ясен

                              Коментар


                              • #90
                                От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                                Здравейте,

                                Вече имам и 2 размера нови бутилки с кран за аргон/коргон с Пи Маркировка за 10 години напред.
                                Последно редактирано от aig; 28-11-13, 09:52. Причина: Непълна информация.
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X