Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за моите заварки (съвети, критика и тн)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за моите заварки (съвети, критика и тн)

    Това със или без добавъчен материал го правиш?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Тема за моите заварки (съвети, критика и тн)

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Това със или без добавъчен материал го правиш?

      Това е без добавъчен ,тръбата е 84 х 2мм 304.Тройника е леко крив по начало и страничният му изход е една идея с по-голям диаметър от 84 и слагам три точки с тел там където е свършила лявата заварка.Иначе преди всичко е пилене ,отнивелиране и пасване ,защото най-малкият луфт е проблем .За китайските апарати нямам мнение ,но предполагам "карантията"е копирана от други машини.

      Коментар


      • От: Тема за моите заварки (съвети, критика и тн)

        Благодаря.

        Относно китайските апарати.... има всякакви. Знам каква е карантията на повечето. Има доволно количество маркови, дето са по-зле направени, включително и като надеждност. Единственото, за което завиждам на разни Miller-и и прочие са гъвкавите и леки шлангове, ама скоро и с такъв ще се сдобия.

        И още едно въпросче - и на мен ми се случва, и при други съм виждал - при ъглова заварка на черно се получава едно "изяждане" на основния материал около заварката. Има ли и каква е техниката за избягване на това? Преполагам или действам твърде бавно/с твърде голям ток и прегрявам ваната и тя "краде" материал от основния, или добавам твърде малко добавъчен за ширината на шева, който искам, или нещо такова, ама не мога да му хвана цаката. Заварката иначе става прилична като гладкост и равномерност като за "заварчик" като мен, но това подкопаване дразни пък и там е слабо място.
        Последно редактирано от sparkybg; 18-04-16, 13:22.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Тема за моите заварки (съвети, критика и тн)

          На това мисля, че му се казва подрез и е сериозен дефект (на курса много наблягаха да се избягва).Не трябва да вадиш дъгата извън ваната, може би колебателните ти движения са една идея по широки отколкото е необходимо.

          Коментар


          • От: Тема за моите заварки (съвети, критика и тн)

            може би колебателните ти движения са една идея по широки отколкото е необходимо.
            +1

            Коментар


            • От: Тема за моите заварки (съвети, критика и тн)

              Подреза (изяждането) при ъглов шев най често се получава при дълга дъга;непочистен окис (при черно) ;висок ампераж или недостатъчно добавъчен материал.
              Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X