Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Схема.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5238850Специално за Спаркибг - това е схемата на платката показана в предишния пост
    С два транзистора 160А с четири ( по два паралелно) 200А

    Весела Нова година и много здраве и успехи на всички!!!
    Панайот Бърдарски
    0887 60 77 22

    Коментар


    • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Е какво му е чудното? Телоподаващо с 0.8 тел, примерно на 60А, работи на около 20V. Това са 1200 вата.
      Спарки как го сметна това 1200 вата ? По същата логика 50 волта 150 ампера значи ли 750 вата....?
      На едното ми телоподаващо май беше 5.5 или 6.5 киловата делено на 220 Волта =25 Ампера ток
      Гарантирам ти че под 15А няма да слезе което е 3.3 Киловата
      А инъче на 1200 вата на празен ход само ще му свети power-a и вентилаторите !
      Последно редактирано от Roninn; 31-12-10, 17:33.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

        Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
        Ами ще чакаме бойния вик на Спарки, и се организираме!
        Лошото е че час не мога да кажа. Просто се знае (примерно) че ще ги докарат. Друг вариант е да им звънна и да им кажа да ги оставят до поискване, и да отидем да ги вземем от склада им до летището.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Спарки как го сметна това 1200 вата ?
          Е как да го сметна? Волтове по ампери.

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          По същата логика 50 волта 150 ампера значи ли 750 вата....?
          По същата не логика, а формула, 50 волта при 150А значи 7500W.

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          На едното ми телоподаващо май беше 5.5 или 6.5 киловата делено на 220 Волта =25 Ампера ток
          Гарантирам ти че под 15А няма да слезе което е 3.3 Киловата
          Ми, дай да пробваме.

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          А инъче на 1200 вата на празен ход само ще му свети power-a и вентилаторите !
          Вентилаторите харчат примерно преко сили 20-50 вата. Загубите в машината дори при пълно натоварване са мноооого далече от 1200 вата. Иначе щеше да грее постоянно като домашна духалка.

          То е проста математика, какво толкова има да се смята? Просто вземи едни амперклещи и сам премери, щом не вярваш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Лошото е че час не мога да кажа. Просто се знае (примерно) че ще ги докарат. Друг вариант е да им звънна и да им кажа да ги оставят до поискване, и да отидем да ги вземем от склада им до летището.
            Това не е страшно просто ще се нагодим към часа на доставка и на тях работното време им е до 17.00 часа .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

              Тц ......не е правилно така да се смята..!
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]284623[/ATTACH]Специално за Спаркибг - това е схемата на платката показана в предишния пост
                С два транзистора 160А с четири ( по два паралелно) 200А

                Весела Нова година и много здраве и успехи на всички!!!

                Че какво и е асиметричното? Това в двутранзисторен Forward конвертор. Аз продължавам да твърдя че тая топология не е най-подходящата за тия цели. Икономична като части - да, но нищо повече. Например не използва максимално ефективно трансформатора, защото процента запълване не може да надвиши 50%
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Тц ......не е правилно така да се смята..!
                  ...защото?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ...защото?
                    Щото в сметката се е загубил косинус фи.

                    Да не говорим, че се работи с големи импулсни токове за зареждане на кондензатора след греца, които инвертор с мощност близка до работната на "електрожена" едва ли може да осигури.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                      [QUOTE=ittso;1386556]Щото в сметката се е загубил косинус фи.

                      Не само косинус фи , но и кпд участва, а това неминуемо ще увеличи необходимата мощност.

                      Коментар


                      • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ...Телоподаващо с 0.8 тел, примерно на 60А, работи на около 20V. Това са 1200 вата. Сложи загубите, и става 1500-1800.
                        Говорим за трансформаторно телоподаващо , на което съм допуснал КПД 66%. Дали ще удържи инверторно телоподаващо зависи от това дали ще устиска пусковия ток. 16 амперов бушон удържа. Същия 16 амперов бушон, с включени 5 компютъра (над киловат отгоре) - не удържа. Пробвано на 3 от машините, които имам, в офиса, където работя.

                        Аз просто твърдя че удържи ли пусковия ток, на 60А, подчертавам, инверторно телоподаващо, би трябвало консумацията да е под 10 ампера.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                          По темата: Машините пристигнаха, а AC машините вече са си при собствениците. Да им е честито. Мисля си - добро начало на годината.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                            Тия кондензатори не се ли научиха да ги зареждат постепенно? Не е особено трудно, а ако има PFC - става по естествен начин даже.

                            Между другото, какъв косинус фи на нещо, което има токоизправител на входа си?

                            Коментар


                            • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Тия кондензатори не се ли научиха да ги зареждат постепенно? Не е особено трудно, а ако има PFC - става по естествен начин даже.

                              Между другото, какъв косинус фи на нещо, което има токоизправител на входа си?
                              Добре, наречи го "power factor", или както ти харесва. Хавата е там, че като капацитет кондензаторите на входа, сравнени с да речем средностатистическо компютърно захранване без PFC са силно недооразмерени, а силовата част е преоразмерена по напрежение - примерно при 60V на празен ход, 15-25V по време на работа. И това си е заложено още в навивките на силовия траф. Отношението не е 1/10, а примерно 1/5, че и 1/4. Ето ти и откъде иде "power factor" 0.85. Практически по време на работа, особено от средно натоварване нагоре, напрежението върху входните капацитети се доближава до някъде до полусинусоида. Факт е че очевидно инверторен електрожен товари инсталацията чувствително по-малко от обикновен променливотоков трансформаторен такъв, при работа на един и същи ампераж, макар трансформатора да няма ни диоди, ни кондензатори, ни дявол вътре.

                              А наприемр изходната част на инверторно телоподаващо, макар че е с твърда характеристика, има твърде малки кондензатори, и те с цел не изглаждане, а само обиране на високочестотни пикове (общо взето). Като сваля схемата на управлението не телоподаващото ми ще я постна във форума. Доста интересна концепция, и доста объркваща (поне за мен) докато човек я разбере. На мен ми просветна чак когато я свалих цялата, със все обратната връзка и по ток, и по напрежение.
                              Последно редактирано от sparkybg; 03-01-11, 13:02.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                                Вземах машинката, добре, че бях с колата на шефа, че в моята каручка тоя голям кашон няма голям шанс да се качи .
                                Пробвах преди малко машинката горе доло да вида бачка ли си й всичко...
                                И важното е, че всичко бачка ток и жица... даже разкрих че пулсът работи и на електрожен (първо ме стрестна, понеже постоянно шаваше А-метъра и се чудех какво му е а то било пулса ) Направих на бързо проби с електроди- 2.5...3.2 и 4мм. колкото да видя пали ли и как поддържа дъгата. Също разгадах педала кое как бачка, той също работи и на електрожена, като можеш да си го гласиш колко А да е когато е натъпен докрай и като отпуткаш да намалява тока... абе джиджина работа си е... тези дни ще видя да "купя" бутилка за аргон и да я напълня... та да го тествам как бачка, за сега на ВИГ тествах само дали пали високочестотната запалка
                                Та с две думи... харесва ми машинката и тепърва ще я разучавам с голям кеф
                                Моите снимки...
                                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                                https://500px.com/ivankoo

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X