Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

    Служебната плазма е от тези на редко с трафовете и е 32/36А (не помня точно, винаги налучквам) и е пилотна... пали без да се допира в материала и като доближиш самата плазма към него се усилва, независимо дали си допрал или не до детайла. Ръкохватката е същата като на Спарки.. S45
    П.П. И шефа разправяше, че няма какво толкова дебело да режем с плазмата и за това-взема най-малката и точно след 10 дена вече го беше яд че не е вземал следващата, за която го убеждавах... тъй че никога незнаеш за какво ще ти трябва за това по-добре да имаш известен "запас" ако може
    Моите снимки...
    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
    https://500px.com/ivankoo

    Коментар


    • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Ще му вържа педала на аргона, ще закрепя ръкохватката някъде на разстояние, и ще си покаже. Според мен нищичко от това няма да се случи, а ако все пак се случи - имам опция въобще да не включвам кабела за пилотна дъга. Тогава ще си работи като съвсем обикновена горелка.
      И аз отначало си мислих така. Ако искаш да ти покажа моята горелка S75 след такъв експеримент. Там където влиза кабела на управляващия електод зейна една дупка след като се беше разгоряла дъгата , а иначе плазмата тръгна впечатляващо. След това излючих HF, между управляващ електрод и плюса поставях различни съпротивления за да огранича тока , а дивака помпаше и помпаше тока , докато не сработи защитата. Стигнах до заключението , че с тази горелка инверторна плазма с HF няма да тръгне никога. Просто и трябва горелка oт типа "А" на Trafimet. Описвам ти моите трудности за да не тръгнеш по моя път. Ако намериш друго решение - сподели , защото пилотната плазма е друга работа.

      Коментар


      • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
        И аз отначало си мислих така. Ако искаш да ти покажа моята горелка S75 след такъв експеримент. Там където влиза кабела на управляващия електод зейна една дупка след като се беше разгоряла дъгата , а иначе плазмата тръгна впечатляващо. След това излючих HF, между управляващ електрод и плюса поставях различни съпротивления за да огранича тока , а дивака помпаше и помпаше тока , докато не сработи защитата. Стигнах до заключението , че с тази горелка инверторна плазма с HF няма да тръгне никога. Просто и трябва горелка oт типа "А" на Trafimet. Описвам ти моите трудности за да не тръгнеш по моя път. Ако намериш друго решение - сподели , защото пилотната плазма е друга работа.
        Нее, машината си има пилотна плазма. Ама горелката е за 100А и едно че харчи въздух като за световно, едно че е огромна. Затова си взех по-малка. Ще я пробвам без HF първоначално, пък да видим. Тя си има верига за малката плазма - има трети кабел отпред, въразн към чашката. Там няма как да протече големия ток, който тече по принцип. То си личи по "оригиналната" горелка. Пилотната е на порадък по-слаба дори от най-ниската степен. на машината.

        ПП: Твоята машина имаше ли пилотна плазма, или просто беше обикновена плазма с HF палене?
        Последно редактирано от sparkybg; 07-01-11, 22:22.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Нее, машината си има пилотна плазма. Ама горелката е за 100А и едно че харчи въздух като за световно, едно че е огромна. Затова си взех по-малка. Ще я пробвам без HF първоначално, пък да видим. Тя си има верига за малката плазма - има трети кабел отпред, въразн към чашката. Там няма как да протече големия ток, който тече по принцип. То си личи по "оригиналната" горелка. Пилотната е на порадък по-слаба дори от най-ниската степен. на машината.
          Не , тази която беше при мене , беше само с HF. Тя беше от тези от саита на Деспин, много компактна , добре подредена, на няколко пъти я подкарах де реже 14мм ламарина с Trafimeta, но не беше устойчиво, по-скоро спорадично, поради което прекратих опитите. Просто ,още не мога да си обясня защо се претоварваше и изключваше дъгата след десетина сантиметра срез. Може би изключеното HF- не зная.

          Добре де, можеш ли да видиш какво прави този трети кабел , къде отива, сигурно към HF. Някои от китайцита пускат HFпо силовия минус, а самия кабел го крият в маркуча за въздух, така повишават и пробивното напрежение спрямо земя.

          Минуса е този , който отива на чашката. На вътрешния електрод отива плюс , и плюс отива на детайла, който ще режем. Между чашката и електрода съществува потенциал , които не създава дъга, за да стане плазма трябва още нещо , искрата при контактното или HF.Пилотната дъга гори между чашката и електрода,а въздуха е издухва навън . С доближаване на чашката към детайла сработва голямата дъга, плазмата от горелката и се прехърля между чашката и детайла.

          При HF вероятно няма плюс на вътрешния електрод , а само единия край на HF , а другия краи на чашката. Когато направиш искра между чашката и детаила ( - и +) се съзават условия за създаването на плазмата.

          Та въпросът е - как при инвертора се създава този предварителен потециал между чашката и електода за да се получи пилотната дъга. Ако това си обясним задачата ще е наполовина решена. Другата половина ще бъде схемното решение.



          ПП: Получили цените на плазмите?
          Последно редактирано от stilnik; 07-01-11, 22:58.

          Коментар


          • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

            Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
            Добре де, можеш ли да видиш какво прави този трети кабел , къде отива, сигурно към HF. Някои от китайцита пускат HFпо силовия минус, а самия кабел го крият в маркуча за въздух, така повишават и пробивното напрежение спрямо земя.

            Минуса е този , който отива на чашката. На вътрешния електрод отива плюс , и плюс отива на детайла, който ще режем. Между чашката и електрода съществува потенциал , които не създава дъга, за да стане плазма трябва още нещо , искрата при контактното или HF.Пилотната дъга гори между чашката и електрода. С доближаване на чашката към детайла сработва голямата дъга, издърпва се плазмата от горелката и се прехърля между нея и детайла.

            Та въпросът е - как при инвертора се създава този предварителен потециал между чашката и електода. Ако това си обясним задачата ще е наполовина решена.

            ПП: Получили цените на плазмите?
            Още нямам цени. Вероятно ще ми отговори в понеделник хайманата.

            За другото - на панела имам 3 кабела, 2 дебели и един тънък. Двата дебели са ясни. Тънкия е за пилотната плазма, и тя не гори между чашката и електрода, ами и нея си я изхвърля навън, Просто е да речем, някакви 5 ампера (не съм мерил, само предполагам). По третия кабел не ходи HF, и ако не го включа машината се държи като обикновена машина с HF. Така мога да ползвам всякаква горелка. - имах горелка SH-4/SG-51/SG-55, които са без пилотна плазма и си работят перфектно. При тях чашката не е вързана към нищо. Та, разликата между горелката без пилотна плазма и тая с пилотна плазма е че на тая с пилотната плазма третия кабел е вързан към чашката - това го мерих. Като откача тоя кабел от машината, тая горелка си става съвсем обикновена и пилотна плазма няма. Горелката с пилотна плазма,която си дойде с машината, е P80A, и китайците я водят "Panasonic type". ОГРОМНА е, на фона на SH-4-ката и още по-огромна на фона на PT-31-цата. Всичко добре, ама това чудо харчи МНОГО въздух, и съм я ползвал сигурно всичко на всичко 2 пъти. Работех си с SH-4-ката.

            Та, за какво е третия кабел - по него тече тока на пилотната плазма (пак да кажа - издухана си е извън дюзата, както си е нормалната, но е в пъти по-слаба). Утре ще огледам по-подробно и ще снимам - и без това ще ходя на село. Но съм сигурен че тоя кабел минава през ония мощни резистори. Въпроса е къде отива. Като казвам резистори имам в предвид такива голями, керамични, с мощност няколкостотин вата, които са такива за да могат да се напичат здраво, като ги натовариш.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

              "...Та, за какво е третия кабел - по него тече тока на пилотната плазма ..."

              Точно де , тои маи е плюса ,които ни липсва на електрода за да се получи дъгата. Тя е създадена между чашката и електрода и издухана от въздуха навън. Сега, къдеи как се формира този плюс?

              Като изключваш третия кабел , дали изключваш HFa. Изключи HF от платката - махни й захранването ,ако можеш.
              Последно редактирано от stilnik; 07-01-11, 23:57.

              Коментар


              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                "...Та, за какво е третия кабел - по него тече тока на пилотната плазма ..."

                Точно де , тои маи е плюса ,които ни липсва на електрода за да се получи дъгата. Тя е създадена между чашката и електрода и издухана от въздуха навън. Сега, къде се формира този плюс?
                Утре ще разгледам. Вероатно минава през резисторите, а някаква схема указва на машината че се е запалила пилотната дъга, и ограничава ампеража примерно на 2-5 ампера. Това ми е предположението. Ако е така - супер лесно може да се добави пилотна плазма на всяка машина.

                Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                Като изключваш третия кабел , дали изключваш HFa. Изключи HF от платката - махни и захранването ,ако можеш.
                Не, не изключвам HF-а. HF-a си е съвсем отделна платка, и предава високото напрежение на дебелия кабел през сдвоен индуктор. Малкия кабел няма нищо общо с HF-а и не му влияе по никакъв начин. Машината или гледа изходното напрежение или изходния ток, и ако напрежението е над някакъв волтаж или тока е нула, значи дъга няма, и пали HF-а. В настоящото съм на 100% сигурен - това поне го гледах, и е абсолютен еквивалент на машините само с HF и без пилотна плазма. По тоя сдвоен индуктор пипах на старата ми машина, за да я накарам да пали малко по-лесно. Действително имаше някакъв ефект, но незначителен.

                ПП: Под палене с докосване разбирам да докоснеш чашката до детайла. Ако изключа HF-а на такава горелка, тя изобщо няма да запали, дори и да допра чашката до детайла. Същото се случва и когато изключа HF-а, но включа третия кабел на горелката с политна плазма - без HF - няма палене.
                Принципно и горелка без пилотна плазма работи лесно и безгрижно на чисти детайли. Паленето обаче се превръща в проблем на замърсени, боядисани или силно ръждясали детайли. Затова искам да имам хем малка дюза, хем с пилотна плазма.
                Последно редактирано от sparkybg; 08-01-11, 00:13.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Утре ще разгледам. Вероатно минава през резисторите, а някаква схема указва на машината че се е запалила пилотната дъга, и ограничава ампеража примерно на 2-5 ампера. Това ми е предположението. Ако е така - супер лесно може да се добави пилотна плазма на всяка машина.


                  Не, не изключвам HF-а. HF-a си е съвсем отделна платка, и предава високото напрежение на дебелия кабел през сдвоен индуктор. Малкия кабел няма нищо общо с HF-а и не му влияе по никакъв начин. Машината или гледа изходното напрежение или изходния ток, и ако напрежението е над някакъв волтаж или тока е нула, значи дъга няма, и пали HF-а. В настоящото съм на 100% сигурен - това поне го гледах, и е абсолютен еквивалент на машините само с HF и без пилотна плазма. По тоя сдвоен индуктор пипах на старата ми машина, за да я накарам да пали малко по-лесно. Действително имаше някакъв ефект, но незначителен.

                  ПП: Под палене с докосване разбирам да докоснеш чашката до детайла. Ако изключа HF-а на такава горелка, тя изобщо няма да запали, дори и да допра чашката до детайла. Същото се случва и когато изключа HF-а, но включа третия кабел на горелката с политна плазма - без HF - няма палене.
                  Принципно и горелка без пилотна плазма работи лесно и безгрижно на чисти детайли. Паленето обаче се превръща в проблем на замърсени, боядисани или силно ръждясали детайли. Затова искам да имам хем малка дюза, хем с пилотна плазма.

                  Добре де , значи всичко си идва на място - търсим как и къде се формира плюса на третия кабел , махаме HF от захранването , за да не ни подпали, свързваме Trafimeta, минуса на холендъра, плюса от третия кабел -на тънкия кабел на Trafimeta , плюса от машината отива на детайла. Така , ако стане имаме доста сигурна машина , контактно палене (без да опираме ръкохватката в детайла), пилотна дъга, и най -вече сме елиминирали 5, 7 или там 13kV високо напрежение , което е проблем при работа в утежнена среда.

                  Остава да го направиме??????

                  Коментар


                  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                    HF-а се изключва с една единствена кабелна обувка на релето, което го задейства. Ако имах въпросния преход, още утре щях дори да пробвам, ама го нямам. Края на маркуча ми е точно същото, което и на горелката. Трябва ми само нипел, и го връзвам. Амз, за тая цел трябва да установя каква е резбата, а тя е някаква измислена инчова, но незнайно дали по американски или английски стандарт.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      HF-а се изключва с една единствена кабелна обувка на релето, което го задейства. Ако имах въпросния преход, още утре щях дори да пробвам, ама го нямам. Края на маркуча ми е точно същото, което и на горелката. Трябва ми само нипел, и го връзвам. Амз, за тая цел трябва да установя каква е резбата, а тя е някаква измислена инчова, но незнайно дали по американски или английски стандарт.
                      М14х1.5 или газова 3/8G мисля че беше.

                      Коментар


                      • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.
                        Малък ъпдейт на цените - добавени трите плазмени резака:

                        - трифазен ВИГ 315А AC/DC +пулс + вградено водно охлаждане - 900EUR
                        - ВИГ 200А AC/DC + пулс - 660EUR
                        - ВИГ 200А DC + пулс - 320EUR
                        - ВИГ 200А DC без пулс - 250EUR
                        - ММА 200А DC - 240EUR
                        - плазмен резак 50А - 260,00EUR
                        - трифазен плазмен резак 60А - 380EUR
                        - трифазен плазмен резак 100А - 595EUR


                        Това са цени заедно с транспорта.

                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                          Спарки ,плазмен резак 50А - 260 EUR....С транспорта до БГ и е крайна цена,така ли ? В смисъл с всички такси и др. разходи !
                          Монофазен е нали !

                          В тоя корпус ли ще е ? На техния сайт са в друга кутия .Тази от клипа по ми харесва .

                          Клипа е от тяхната страница ! http://www.youtube.com/watch?v=vczHH...ayer_embedded#!
                          Ако всички отговори са положителни аз се записвам за 1 бр. ако има нова поръчка !
                          Последно редактирано от Roninn; 08-01-11, 22:52.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                            Дa, крайна цена.
                            Да, монаофазен.
                            А щом на клипа е в тоя корпус, значи най-вероатно е в тоя корпус, макар да не мога да гарантирам на 100% за това.

                            Иначе, препоръчвам ти да си вземеш друга глава за горелката - SH-4, или направо цял шланг. Не че тая, с която вървят 40А и 50А резаци е лоша, но реално е използваема до към 30-35А. Това от личен опит. Струва около 20-ина долара в китайски сайт. Ей за това иде реч: http://cgi.ebay.co.uk/SH-4-Air-plasm...item5630cd2db7 Харчи повече въздух, обаче 50-те ампера не я бъркат ни най малко.

                            Ще се поръчва другата седмица в сряда.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                              Брой ме и мене ,пращам ти лично !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Малък ъпдейт на цените - добавени трите плазмени резака:

                                - трифазен ВИГ 315А AC/DC +пулс + вградено водно охлаждане - 900EUR
                                - ВИГ 200А AC/DC + пулс - 660EUR
                                - ВИГ 200А DC + пулс - 320EUR
                                - ВИГ 200А DC без пулс - 250EUR
                                - ММА 200А DC - 240EUR
                                - плазмен резак 50А - 260,00EUR
                                - трифазен плазмен резак 60А - 380EUR
                                - трифазен плазмен резак 100А - 595EUR


                                Това са цени заедно с транспорта.

                                Голямо браво за цените. За мене 60- амперовата - 1бр.! Как ще правим заявката?
                                Последно редактирано от stilnik; 08-01-11, 23:23.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X