Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

    Поръчката ще е в сряда другата седмица. Парите, може и лично, може и по банка. Ако си от София - предпочитам лично.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Поръчката ще е в сряда другата седмица. Парите, може и лично, може и по банка. Ако си от София - предпочитам лично.
      Това добре. Значи ще се свържем понеделник , вторник. Колко поръчки станаха?

      Днес бях в работилницата , та си припомниж някои неща от опитите с плазмата. Беше преди година, когато се борих с нея. Значи HF се подава на + и - на апарата. Когато няма контакт между гопелката и детайла и HF не може да пробие си спомнян , че на платката имаше едно искрище , което сработваше. Не зная дали е така при тебе. При това положение може би е възможно Трафимета S45 да сработи с HF, но в никакъв случай не трябва да свързваш тънкото кабелче , което отива на дюзата(чашката) с плюса , дори и през съпротивление.

      За оформянето на пилот дъга с HF трябва другия тип горелка на Трафимета. За S45 , S70 чета тука ,че освен съпротивления , хората слагат и един кондензатор , като правят един последователен RC филтър , като времеконстантата му определя продължителността на пилотната дъга. Счита се , че за ток 15А е необходим 75милиампера ток на пилота. Има и една гасящя група за кондезатора(контакт на реле и съпротивление). Стойностите за C са от 10мкФ до 100000мкФ , а за R - от 0.1 до 100oма. Може би твоите мощни R са точно за това.

      Коментар


      • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

        Резисторите са 3 по 35 ома. Кондензатори има доста в схемата, но микрофарадови няма. Има и реле. Тоне това успях да видя. За повече ще трябва разглабяне на машната и сваляна на схема, още повече че стандартно най-малката китайска плазма с пилотна плазма е 70А, и чарковете и платките за пилотната плазма са пригаждани от 70 амперова, съответно има накачурени тук там разни резистори и високоволтови кондензатори.

        HF-a, поне на китайските, подава само на кабела на ръкохватката. На другия кабел няма почти нишо. Казвам почти, защото между двата кабела има кондензатори и прочие чарколяци. "искрището" е газоразрядник. То е "релето" на HF-а. То пулсово разрежда напрежението, натрупано върху множителя на напрежение, който импулс през съпротивление се предава на изхода (кабела на горелката) през сдвоена индуктивност - разбирай - все едно трансформатор. Моята горелка с пилотна плазма не духа плазма постоянно във въздуха, а на пресекулки, нерегулярно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

          Днеска вземах от Редко добавъчна тел... черна, алуминий и неръждаема по 10-тина пръчки по 1м. дълги както и червен волфрам 1.6 2.4 3.2 (3.2 с цанга и дюза) всичко това за 28лв.
          Добавъчните телове са по около 20лв. на кг. за неръждавейката и алуминия, както и 10-тина лв. за черната тел. информативно казвам за да си прецните за цените на германеца за добавъчния материал... поне черната тел виждам, че му е по-скъпа.
          Моите снимки...
          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
          https://500px.com/ivankoo

          Коментар


          • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

            Как ти я таксуват телта? Аз като купувах, не разбрах на бройка или килограм ги сложиха,защото като питах вика на брой.Взимал съм 30тина пръчки, а она ги и мери та затова питам.
            Повечето консумативи няма сми от германеца,само се набутваш с доставка, и като сметнеш ти излиза колкото тука.Единствено волфрама е с около 10тина лв. по евтин .

            Коментар


            • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

              То ако доставката е само за тях да... тук не се плащз доставка за дребните, защото ти слага по кашоните...
              Иначе на кг. ми ги мери... 100гр. неръждавейка, 100гр. алумин и 150гр. черни (помеднени) което п мои сметки е към 6лв... т.е. останалите 22 лв. са за 3-те волфрама (1.6 2.4 3.2) и цангата 3.2 с дюзата за нея аяма забравих да питам за волфрамите по колко са...
              Моите снимки...
              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
              https://500px.com/ivankoo

              Коментар


              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                Спарки и аз се включвам с това:
                плазмен резак 50А - 260,00EUR
                Ще се обадя в Сряда да уточним и консумативите.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                  Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                  То ако доставката е само за тях да... тук не се плащз доставка за дребните, защото ти слага по кашоните...
                  Иначе на кг. ми ги мери... 100гр. неръждавейка, 100гр. алумин и 150гр. черни (помеднени) което п мои сметки е към 6лв... т.е. останалите 22 лв. са за 3-те волфрама (1.6 2.4 3.2) и цангата 3.2 с дюзата за нея аяма забравих да питам за волфрамите по колко са...
                  Ами доста евтино излизат волфрамите ,цената е според цвета т.е. типа волфрам ....
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                    Това предполагам е на бройка.Тука са около 3лв/бр. иначе кутията е над 30лв.

                    Коментар


                    • Re: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                      Nik Nikolov,travelling ...още не съм успял да мина през енина,утре ще пътувам натам но за съжаление няма да мога да мина,може би на връщане в петък,ако ходя ще се обадя...!

                      Горе-долу за колко време ще пристигнат нещата от германеца че вече имам работа за резака ?
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Re: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Герма

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Nik Nikolov,travelling ...още не съм успял да мина през енина,утре ще пътувам натам но за съжаление няма да мога да мина,може би на връщане в петък,ако ходя ще се обадя...!

                        Горе-долу за колко време ще пристигнат нещата от германеца че вече имам работа за резака ?
                        Ако има шланг за телоподаващо с по голяма дължина, 3-4 метра - много съм заинтересован.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                          5 до 7 работни дни трябва да пристигнат
                          Моите снимки...
                          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                          https://500px.com/ivankoo

                          Коментар


                          • От: Re: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Герма

                            Аз говорих с шефа на завода, той утре ще идва към Пловдив и ще ми донесе това, което ми трябва.
                            Ако искаш ми звънни или направо на него, ако ти трябва нещо. Тези дни позаварявах повече с бинзела и се държи много добре, хич не загрява.
                            Решил съм да монтирам втори клапан на телоподаващото и да работя с две бутилки, едната чист аргон, а друката CO2 . Така ще мога да си ги меша в различни пропорции или да ползвам двата газа по отделно.
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: Re: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Герма

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              ...Така ще мога да си ги меша в различни пропорции или да ползвам двата газа по отделно.
                              Не, няма да можеш. Има специални смесители за целта, ама цената няма да ти хареса. С 2 прости електроклапана няма да стане. Това го мислих още преди 2 години. Реално ти трябва една бутилка Аргон и една бутилка Коргон (Аргон+20%CO2), и можеш да заваряваш всичко, ако на машината и понася.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                                Защо, би трябвало да стане ? Само при натискането съотношението ще е различно.
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X