Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

    Давай!

    Коментар


    • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

      Начало:
      първо си намираме една кутия от захранване компак
      защо избрах тази кутия защото е с 15мм по широка от стандартната АТХ защото е много по масивно направена защото има обратна сглобка (отваря място за закрепване на мощният 50А грец маркова е и в нея има марков вентилатор който е с лагери а не е китайска греда неща все важни....
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S4033329.jpg
Прегледи:2
Размер:110.1 КБ
ID:5300121Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S4033328.JPG
Прегледи:2
Размер:176.8 КБ
ID:5300122Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S4033327.JPG
Прегледи:2
Размер:180.6 КБ
ID:5300123Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S4033326.jpg
Прегледи:2
Размер:104.4 КБ
ID:5300124Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S4033325.jpg
Прегледи:2
Размер:80.6 КБ
ID:5300125

      размерите са 140мм х 165мм ще използваме и стандартният куплунг за захранване който на тази кутия е 16А за разлика от китайските 10А.


      очаквайте продължение.....
      Последно редактирано от delivero; 03-09-11, 10:41.

      Коментар


      • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

        Можеш да изкараш вентилатора отвън и да го затвориш с декоративната решетка, така ще ти се освободи още малко скъпоценно местенце.
        Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

        Коментар


        • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

          дааа прав си old111 но ще стане грозно а и всичко си е работа и вдига цената.
          Напредвам сериозно с разработката в профила ми има снимки на алуминиевата платка от която ще направим модул IGBT.
          вчера се стегнах разработих дънната платка на която са закрепени радиатори и всичко останало.
          до седмица ще разработя платката с управлението импулсното захранване драйверите за IGBT токов траф мек старт и всички джунджурии и ако не ни мине котка път ще сме готови с първата бройка (прототипа на серията).


          така че скоро ще нахвърлям още снимки
          за сега се въздържам да добавя схемите да не би да излязат промени някакви...
          ..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:al_2.jpg
Прегледи:2
Размер:104.3 КБ
ID:5300152Натиснете снимката за да я уголемите

Име:al_1.jpg
Прегледи:2
Размер:120.6 КБ
ID:5300153

          алуминиевата платка от която ще направя IGBT модул.
          има незаменими качества запоявам IGBT и диодите на нея и те хем се охлаждат много добре хем са изолирани един от друг.
          може да се спести тази платка но радиатора на IGBT трябва да се реже на 2 части да се изолират двете парчета алуминиев радиатор и да се сложи една изолационна подложка на единия от диодите.

          Коментар


          • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

            Браво колега, много полезна информация .Това с алуминиевата платка е страхотна идея, всичко може да е на един радиатор, барабар с изходните диоди. Ще съм благодарен да ми кажеш, от къде може да се закупи такава платка. То това е една от най-трудните задачи за мен, намирането на части и материали, на разумни цени.

            Коментар


            • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

              Първоначално публикуван от delivero Преглед на мнение
              ..[ATTACH=CONFIG]358740[/ATTACH].
              Това е отврат!
              Проучи малко по сериозно технологията за изграждане на силов модул и ако не разполагаш с полвин милион или с гениални идеи, минаваш в класа за опита че е пртаво пропорционален на потрошеното оборудване!!
              Вентилатор вън е 30 процента по голямо пв а вътре е ебавка с гаранционно обслужване а ако на някой му писне и вземе нещата в свои ръце Абе не че не можеш да осереш нещата и ако е вънка ама да се надяваме.
              Интересува ме подобна реализация и наистина има пазар при аварийно спасителни работи за сега аз нямам врене и финанси за рреализиране на проекта в случай че си навит да се поблъскаш с задачките съм на среща.

              ПП извинете ме за грешките почти не виждам какво пиша! 48 часа СМД!
              Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

              Коментар


              • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                привет на всички

                за сега все още съм твърдо навит да споделя цялата разработка с хората които се интересуват......
                не казвам че това е най добрата разработка всичко е свързано с компромиси много компромиси.
                и понеже го разработвам аз си го правя както на мен ми харесва не правя совалка нито правя електрожен който да бъде НЕГОРИМ!!!

                всеки има право да дава съвети и да изказва мнение с което никой не е длъжен да се съобразява ..... затова обичам форумите.

                ако ми остане време днес ще налепя алуминиевата платка за IGBT и ще я снимам ........

                поздрави и приятни почивни дни......

                електрожени в АТХ е имало и ще има
                те не са предназначени за професионална работа но могат да свършат прекрасна работа в нашето ежедневие.....

                Коментар


                • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                  Аз също смятам че това е загубена кауза и излиза по евтино да си купя 200А готов електрожен и да му избия парите за месец, обаче подкрепям delivero на 100% и дори бих се разочаровал ако спре с това.Дори ако мога да помогна с нещо свиркай,критика трябва да има ,факта че си намерил свободно време за експерименти е достатъчно красноречив за намеренията ти.Успех от мен и продължавай в същия дух !
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                    привет на всички

                    времето на всички ни е ценно и ограничено.....
                    но електрониката ми е отдих от задъханото ежедневие.....

                    никъде не е казано че от тази кауза ще се изкарат пари ако беше така има много даровити хора под слънцето до сега да го бяха направили......

                    всичко свързано с големите пари не се разисква във форуми и е далеч от мен.

                    но продължавам на който му е интересно да чете който критикува предлага реализирано по добро разработено и изработено и работещо и аз се съгласявам с него .

                    поздрави на всички
                    Последно редактирано от delivero; 05-09-11, 10:22. Причина: правописни грешки (рано сутрин спим)

                    Коментар


                    • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                      Първоначално публикуван от delivero Преглед на мнение
                      момчета задавате все правилни въпроси а отговорите не са толкова прости.
                      в Благоевград НЯМА повтарям НЯМА РАБОТЕЩ РАСКЕН камо ли ЦНЦ.
                      Благоевград е почти 100000 души

                      кутия делана на баба Гинка у фирмата ми струва 30-40лв. кабелите с накрайниците които са стандартни купувани от БОШ КИРОВ
                      вдигат цената около 60-70лв. (кабел гумен 16мм2 за ракохватка 2.5м за маса 2 метра.)

                      затова трудно става за продаване ама няма да се отказвам последните месеци научих бая неща за смятане на трафове и за други джунджурии та за мен си е полезно все научавам по нещо всеки ден

                      трудно е с всичко ама не се спирам

                      поздрави на всички
                      За кутиите може аз да се окажа твоя човек.
                      От теб - чертежите, че ти си знаеш най-добре какво ти трябва.
                      В Благоевград може да няма вече СНС-та, но в София(а и в Пловдив) има бол, и търсят работа.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                        Ей го моя, с тая кутия дето я правих. За на село върши работа, ама е тежък, 7-8 кила сигурно.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0132.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5300346Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000714.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5300347Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000715.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5300348

                        Коментар


                        • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                          Първоначално публикуван от magnet Преглед на мнение
                          Ей го моя, с тая кутия дето я правих. За на село върши работа, ама е тежък, 7-8 кила сигурно.
                          [ATTACH=CONFIG]359013[/ATTACH]

                          Да, много точно определение че "За на село върши работа" !
                          Интересно ми стана свързването на кабелите (снимката в средата)-изключително нестандартно решение дори и китайците ще ти завидят .....!
                          Последно редактирано от welderargon; 05-09-11, 11:57.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                            браво момче
                            нито един китаец не може да му стъпне на малкия пръст....

                            става не само за село но и за мнооого други неща

                            пиши сега

                            ИГБТ марка вид брой?????
                            изходни диоди модел бр?????
                            сърцевина на трафа навивки работна честота сечения на проводниците ???
                            изходен дросел вид навивки ???
                            кутията ти добре се е получила

                            http://www.sirius-pcb.com/

                            от тук можеш да си купиш алуминиева платка
                            регистрирай се и разгледай

                            поздрави
                            Последно редактирано от delivero; 05-09-11, 12:15. Причина: уточнение

                            Коментар


                            • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                              magnet приятелски съвет за 160А един грец е малко има шанс да пукне слагат по два в паралел а като гледам имаш място

                              а за куплунзите китайците могат да си мечтаят ама ние не сме го измислили а риснаците одавна ги ползват .........
                              поздрави

                              Коментар


                              • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                                запоих IGBT на модулчето от алуминиева платкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000103.JPG
Прегледи:2
Размер:253.5 КБ
ID:5300374Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000102.JPG
Прегледи:2
Размер:263.2 КБ
ID:5300375Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000101.JPG
Прегледи:2
Размер:341.7 КБ
ID:5300376Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000100.JPG
Прегледи:2
Размер:285.2 КБ
ID:5300377

                                после запоих снаберите

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000106.JPG
Прегледи:2
Размер:233.8 КБ
ID:5300378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000105.JPG
Прегледи:2
Размер:236.6 КБ
ID:5300379Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000104.JPG
Прегледи:2
Размер:291.0 КБ
ID:5300380Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000128.JPG
Прегледи:2
Размер:283.1 КБ
ID:5300381



                                после малко снимки на дънната платка на вентилатора и как ляга в кутията

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000123.JPG
Прегледи:2
Размер:196.9 КБ
ID:5300382Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000122.JPG
Прегледи:2
Размер:262.1 КБ
ID:5300383Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000121.JPG
Прегледи:2
Размер:193.1 КБ
ID:5300384Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000120.JPG
Прегледи:2
Размер:205.6 КБ
ID:5300385Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000119.JPG
Прегледи:2
Размер:233.1 КБ
ID:5300386Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000118.JPG
Прегледи:2
Размер:249.5 КБ
ID:5300387Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000117.JPG
Прегледи:2
Размер:254.7 КБ
ID:5300388Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000116.JPG
Прегледи:2
Размер:185.7 КБ
ID:5300389Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000115.JPG
Прегледи:2
Размер:182.5 КБ
ID:5300390Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000114.JPG
Прегледи:2
Размер:243.3 КБ
ID:5300391Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000111.JPG
Прегледи:2
Размер:212.7 КБ
ID:5300392Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000110.JPG
Прегледи:2
Размер:308.6 КБ
ID:5300393Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000108.JPG
Прегледи:2
Размер:249.5 КБ
ID:5300394Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S0000107.JPG
Прегледи:2
Размер:265.4 КБ
ID:5300395


                                това е засега
                                поздрави

                                пазете сееее 100А страшилище се задавааааааааааааа.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X