Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Made in Bulgaria

    Е...това е сигорно че е така ! Напрежението при викито най вероятно се вдига със скороста на тела ! А тримерите са два единия е за тока при цо-2 а другия за тока на ММА
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Made in Bulgaria

      Същноста на регулиране на токоизточниците при МИГ-МАГ е една и съща независимо от производителя.И с прости думи казано,при промяна на скороста на телоподаване се променя и силата на тока (А) .За волтажа си има друга врътка.
      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

      Коментар


      • От: Made in Bulgaria

        Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
        Същноста на регулиране на токоизточниците при МИГ-МАГ е една и съща независимо от производителя.И с прости думи казано,при промяна на скороста на телоподаване се променя и силата на тока (А) .За волтажа си има друга врътка.
        Напротив,потециометъра управлява тока,разграфен е до 170А и още малко,на снимката не се вижда добре,първият от ляво на дясно,колегата да помага,че нещо не мога да снимам:
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Made in Bulgaria

          Като сложиш схемотехника за електрожен в кутия на телоподаващо, всякакви такива странности са възможни. Въпроса е че работи. А де-факто както и да си въртиш гъзо, все ще ти е отзад. При непулсово телоподаващо (то и при пулсово, ама това е друга тема), тока зависи от скоростта на телоподаване, чисто физически. Ако вържете един ампермер и волтмер към машинката, сами ще се убедите в това.

          Работата е там, че на обикновена машина, на която се настройва напрежение и скорост на телоподаване, като настройваш напрежението се мени и тока в определени граници. Ама, тока все така продължава да зависи много повече от скоростта на телоподаване, отколкото от зададеното напрежение.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Made in Bulgaria

            Спарки ,така е на викито както и аз и колегата сме писали,какво точно управлява тримера е въпрос на разглобяване и чертане.Моето е комбо само че с малката ролка и се води 180А ,тримера е от 0-170А и подминава 170А с точно деление на 10 А...Аналогичен и симетричен на него е тримера от 0-170 А за електрожена,има едно копче което превключва МИГ/ММА и тример за скороста на телоподаване ! Никъде няма степени за напрежение както например на струната !Всяко минимално преместване на тримера за ток при миг се усеща като работа ....!
            Викито работи безупречно за последните 10 дни стопих една ролка и започнах втора

            Последно редактирано от Roninn; 11-04-11, 22:17.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Made in Bulgaria

              Да бе, разбирам. Даже до някъде се досещам какво са натворили.

              Важното е че работи, както казах и по-горе.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Made in Bulgaria

                Здравейте Колеги,

                От скоро се зачетох в темите за заваряване и установих , че мога спокойно да изхвърля моя Енхел от 6 -тия етаж

                Сега реших да се снабдя с нов инверторен МИГ МАГ, и се двуомя меджу тези на фирма ВИКИ и ДЕЛ, за ВИКИ-то има писано много а за ДЕЛ - почти нищо.

                Ако има някои колега с ДЕЛ да каже какви са му впечатленията от тези машинки.

                Коментар


                • От: Made in Bulgaria

                  Българска заваръчна лоша машина няма ,другото е субективно ..и аз искам да ги видя тези от делл от доста време ама нъцки...показваме си само викитата щото бачкат....Прецени за какво точно ще използваш машината,за делл тука колегите мъдрят някакъв пулсов режим какъвто при вики няма ,не че ми пречи ама....!Между другото добре настроено викито почти няма пръски с цо-2 ,ако го сменя с коргон мисля че резултата ще е подобен...! Алуминий не заварявам и не мисля да заварявам ,пък ако ми се наложи ,ще търся колега ...!
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Made in Bulgaria

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Българска заваръчна лоша машина няма ,другото е субективно ..и аз искам да ги видя тези от делл от доста време ама нъцки...показваме си само викитата щото бачкат....Прецени за какво точно ще използваш машината,за делл тука колегите мъдрят някакъв пулсов режим какъвто при вики няма ,не че ми пречи ама....!Между другото добре настроено викито почти няма пръски с цо-2 ,ако го сменя с коргон мисля че резултата ще е подобен...! Алуминий не заварявам и не мисля да заварявам ,пък ако ми се наложи ,ще търся колега ...!
                    Заповядай да се убедиш в качествата на машната сам. Ще разбереш тогава за какво става дума.
                    А за алуминия не се заричай - когато машината може и работа за нея ще дойде!
                    При следващо идване до София - отдели време - няма да съжаляваш. При Данчо работното време започва сутрин рано и вечер се работи докато има за какво.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • От: Made in Bulgaria

                      Мерси за поканата,един бинзел ще ти заръчам скоро ,ама не ми остава време,както се казва толкова работа имам в къщи че не ми се ходи на работа..!Мисля че малко клипче няма да се отрази като реклама и ще е полезно за всички,вие преценете...!Между другото тоя пулс за който говорим може ли ,да се присади на 250А струна ?
                      Монофазна е !
                      Последно редактирано от Roninn; 25-04-11, 22:06. Причина: уточняване
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Made in Bulgaria

                        За голямо съжаление НЕ!
                        Струната е трансформаторна. На нея няма как да и се въздейства със скоростта с която е необходимо. Просто друга елементна база. Съжалявам.
                        Ако ставаше до сега щяхме да сме "избили рибата".....
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • От: Made in Bulgaria

                          Не намерих по-подходяща тема, та затова да питам тук.

                          Днес имахме лют спор(стигна се до викане, и обвинения, че съм бил философ) за тъова какво се регулира при въртене на врътките на ЦО-то.
                          Аз си знам, че се регулира напрежението, а тока се регулира от потенциометъра за тела, но колегите са на друго мнение.
                          Но не е това въпросът ми. След спора малко поскарани всеки си тръгна по работата, а аз отворих капака на едно REDCO EUROMIG400, понеже единия колега каза, че от ключовете кабелите влизали направо в трансформатора. Значи се регулирал тока. Не можах да го убедя, че може да се регулира и напрежение, те са стари закостенели заварчици, и си знаят тяхното-ампераж и толкова...
                          Та отворих капака, и наистина-от ключовете кабелите отиват в трансформатора. На лицевия панел на машината има волтметър който си променя показанията с по един волт на всяка позиция на ключа-значи се регулира напрежението, както си е редно за ЦО.
                          Интересно ми е по какъв начин се регулира ток, след като от врътката за тела няма никаква връзка с трансформатора? Това което ми дойде наум като възможност е регулирането на тока да става едновременно с регулирането и на напрежението.
                          Може и да звучи глупаво, но друго не можах да измисля...
                          А не искам да се предавам в спора, знам, че аз съм прав, н о трябват факти за да ги оборя.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Made in Bulgaria

                            Сигорно е че при промяна на тока се променя и напрежението и обратно ,но въпроса е в какви граници ?
                            Редкото трябва да върви с техническа документация и там се вижда какво точно се регулира.За 250А струна има такава схема и само да се сетя ще я постна !
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Made in Bulgaria

                              "Врътката на тела" регулира напрежението, подавано на двигателя и оттам оборотите му. Превключвателят на степените грубо казано променя броя на навивките в първичната намотка на трансформатора а оттам напрежението, което от своя страна променя и тока.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Made in Bulgaria

                                То, че променя броя навивки е ясно. Въпросът е, дали с промяната се регулира напрежението, или и тока. Не говоря за зависимостта от закона на Ом, според него с промяната на напрежението неизбежно ще се промени и тока.
                                Ако в първичната намотка се променя сечение на проводника, или само брой навивки, или и двете може да се постигнат различни резултати.

                                В общи линии спорът ни беше, че аз им обяснявам, че при ЦО-то с регулира напрежеието(с врътките), а тока си се регулира от потенциометъра(не врътката) за тела, а старите майстори са свикнали да казват, че се променя тока. Така е при електрожена-регулира се тока, и те не знаят друго. И се започна един спор, не ти е работа... Утре искам да ги оборвам с факти. Може да могат повече от мен, ама не са в час с технологиите.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X