Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Made in Bulgaria

    Ето документацията на струната ,предполагам че няма да е по различна от редкото освен че това е монофазния вариянт !











    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Made in Bulgaria

      Това напрежение не е онова напрежение.
      Подаващата система е независима от силовата.
      С превключвателя регулираш напрежението. Колкото по-малко навивки на първичната намотка - толкова по-високо вторично напрежение.
      Токът също се променя, но като следствие на напрежението, което при телчарките се регулира в относително тесни граници (между 12 и 30V).
      При повечето електрожени също се регулира напрежението. "Амперажът" е функция на напреженажа.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Made in Bulgaria

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Не намерих по-подходяща тема, та затова да питам тук.

        Днес имахме лют спор(стигна се до викане, и обвинения, че съм бил философ) за тъова какво се регулира при въртене на врътките на ЦО-то.
        Аз си знам, че се регулира напрежението, а тока се регулира от потенциометъра за тела, но колегите са на друго мнение.
        Но не е това въпросът ми. След спора малко поскарани всеки си тръгна по работата, а аз отворих капака на едно REDCO EUROMIG400, понеже единия колега каза, че от ключовете кабелите влизали направо в трансформатора. Значи се регулирал тока. Не можах да го убедя, че може да се регулира и напрежение, те са стари закостенели заварчици, и си знаят тяхното-ампераж и толкова...
        Та отворих капака, и наистина-от ключовете кабелите отиват в трансформатора. На лицевия панел на машината има волтметър който си променя показанията с по един волт на всяка позиция на ключа-значи се регулира напрежението, както си е редно за ЦО.
        Интересно ми е по какъв начин се регулира ток, след като от врътката за тела няма никаква връзка с трансформатора? Това което ми дойде наум като възможност е регулирането на тока да става едновременно с регулирането и на напрежението.
        Може и да звучи глупаво, но друго не можах да измисля...
        А не искам да се предавам в спора, знам, че аз съм прав, н о трябват факти за да ги оборя.
        Нека гледат този филм: http://www.vbox7.com/play:784edddb !Освен че се регулира напрежение и скорост на тела ,на тези стари заварчици ще им станат ясни и още много други неща ,които вероятно ще видят за пръв път във филма!
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Made in Bulgaria

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Ето документацията на струната ,предполагам че няма да е по различна от редкото освен че това е монофазния вариянт !
          Използвам същия апарат и съм доволен
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Made in Bulgaria

            И като съм взел да цапам,ето и на викито !



            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Made in Bulgaria

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Използвам същия апарат и съм доволен
              Освен килограмите е безупречна машина !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Made in Bulgaria

                Ето ти инструкция за експлоатация на Редко http://www.redco.bg/public/files/pro...manuals/12.pdf
                10.Настройка на заваръчното
                напрежение- фино
                11.Настройка на заваръчното
                напрежение- грубо
                4. **Потенциометър за регулиране
                скоростта на телоподаване
                Последно редактирано от welderargon; 28-04-11, 23:14.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Made in Bulgaria

                  Класическата постановка:
                  Токоизточниците за МИГ/МАГ sa s "твърда" волт-амперна характеристика, което на прост език значи че при тях целта е да държат постоянно напрежение на изхода, тоест:
                  - От едната врътка се регулира напрежението.
                  - От другата врътка се регулира скоростта на теполодаване.

                  Иначе казано - от врътката за напрежение се регулира дължината на дъгата, я тя слабо зависи от скоростта на телоподаване. При едно и също напрежение апарата се стреми да поддържа една и съща дължина на дъгата, независино от скоростта на телоподаване. Колкото повече тел се подава, толкова повече енергия за единица време трябва да се вкара в дъгата, за да може тя да го стопи. Тъй като приемаме напрежението за константа (по дефиниция), то допълнителната мощност иде от повишаването на тока, което става автоматично, заради въпросната "твърда" волт-амперна характеристика на токоизточника.

                  С 2 думи, при класичеко телоподаващо, тока се регулира от врътката за скорост на телоподаване, а напрежението се регулира от другата врътка или превключвател. Практически всичките трансформаторни машини на Струна и Редко, са такива.


                  ...обаче живеем в неидеален свят. Макар че по дефиниция при константно напрежение и дължината на дъгата се приема за константа, на практика се оказва че не е съвсем така. А именно, повишавайки напрежението, то леко влияе на тока, увеличавайки и него. Повишавайки скоростта на телоподаване, освен че се повишава тока, практически се се смалява дължината на дъгата, а от там намалява и напрежението.

                  Друго - на изхода на повечето машини има и дросел(индуктивност), който от своя страна леко "смегчава" твърдата волт-амперна характеристика на машината, но с малко и тоно толкова, колкото да може машината да работи плавно и гладко, с по-малко пръски по-тихо.

                  Някои инвертори (например моя), както и някои трянсформаторни машини, имат регулация на стойността на тая индуктивност, дали посредством електроника (при инверторите) или механика(при трансформаторните), не е от особено значение. Важен е крайния резултат - можеш да настроиш индуктивността да е такава, че машината да работи възможно най-добре при дадени настройки на тока и телоподаването. Ако се работи с различни материали и различните газови смеси, настройката на тая индуктивност е силно помагаща екстра, с цел да се намери оптималния режим на работа.

                  Та Коле, прав си. Ония закостенелите да вземат да си прочетат учебниците, по които са учили, и после да те черпят потна биричка.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Made in Bulgaria

                    Здравейте,
                    При МИГ-МАГ заваряването процеса се реализира посредством твърда характеристика на токоизточника. При нея пада на напрежение трябва да бъде 2 волта на 100 ампера ток.
                    Тока който може да протече е в пряка зависимост от дъгата и нейните свойства. Тока се колебае между пълно късо при капково пренасяне и някаква стойност, която зависи от трансформатора, тела, защитния газ, съпротивленията по веригата.
                    Колкото е по-къса дъгата толкова повече ток тече през нея и обратното, колкото е по дълга дъгата толкова тока е по-малък. Колкото повече тел подаваш толкова по-къса дъга имаш и следователно повече ток. В реалния случай процеса се саморегулира около работната точка, като стойностите на тока и напрежението са взаимно свързани и се разхождат по един успоредник от волт - амперната координатна система.
                    С две думи: с превключвателя за степените независимо грубо или финно, (врътката на потенциометъра при инверторите) се регулира напреженито на работната точка, а с потенциометрите за скорост на телоподаване регулираш амперите. (иначе казано регулираш дължината на дъгата - тока - със скоростта на телоподаване, защото напрежението е почти константа - до 2 волта на 100 ампера)
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • От: Made in Bulgaria

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      ....!Между другото добре настроено викито почти няма пръски с цо-2 ,ако го сменя с коргон мисля че резултата ще е подобен...! Алуминий не заварявам и не мисля да заварявам ,пък ако ми се наложи ,ще търся колега ...!
                      Ако пробваш и със старгон съвсем няма да има капки, а можеш и да смениш размера на телта с по-голям понеже със старгона телта се топи по лесно(по-мой наблюдения),само не прекаляваи със усилването на телта и волтажа понеже се получават шупли във заварката.

                      Коментар


                      • От: Made in Bulgaria

                        С това се заварява предимно неръждавейка, именно заради споменатия от теб проблем. Това ако говориш за аргон с 4% CO2 или 2% кислород.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Made in Bulgaria

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          С това се заварява предимно неръждавейка, именно заради споменатия от теб проблем. Това ако говориш за аргон с 4% CO2 или 2% кислород.
                          http://www.praxair.com/praxair.nsf/A...2570A60020CFAE
                          Има много видове смеси ето една малка част от тях с информация за съдържание ,приложение и използване на съответната смеси !Старгон-а е смес със различни % съдържания - може де се използва и за въглеродни стомани .Всяка фирма си наименования на съответните смеси.
                          Последно редактирано от welderargon; 25-06-11, 22:38.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Made in Bulgaria

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            С това се заварява предимно неръждавейка, именно заради споменатия от теб проблем. Това ако говориш за аргон с 4% CO2 или 2% кислород.
                            Говоря за старгон-82% аргон и 18%CO2.Заварява се и черно,дори и със тръбна тел но избягвам да ползвам газта поради проблема с щуплите които се появяват при голям ампераж 300+ампера и по-малкото проваряване,но има и добра стара понеже може да да заваряш по тънки работи с тел1,2.

                            Коментар


                            • От: Made in Bulgaria

                              Е аз знам за това че е разновидност на коргона, който всъщност (поне масовия вариант) е 80% аргон с 20% CO2. Не вярвам разликата между двете да е велика, макар да не мога да го твърдя.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Made in Bulgaria

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Е аз знам за това че е разновидност на коргона, който всъщност (поне масовия вариант) е 80% аргон с 20% CO2. Не вярвам разликата между двете да е велика, макар да не мога да го твърдя.
                                Спокойно можеш да го твърдиш!
                                Коргон, старгон, С 18, и разните други названия са за все един и същи продукт.
                                Това е газова смес с приблизително 80% аргон (+/- 2%) и въглероден двуокис 20% (+/- 2%). Малката разлика е заради заобикаляне на патентните претенции на тези които за първи път са го приложили.
                                Разлика в газовете и тяхното поведение при работа почти практически няма.
                                Аргоновите смеси дават по-тесен заваръчен шев с по-дълбок провар, поради по-високата степен на йонизация на заваръчната дъга.
                                Чистия въглероден двуокис дава по-широк и с по-малък провар шев. Това е поради факта, че въглеродния двуокис се разпада на СО и О2, при което поглъща топлина. Дъгата е по-студена, шланговете издържат по-голямо токово натоварване (ампераж).
                                Неръждавейка се заварява на телоподаващо с газова смес с Аргон с до 4% кислород или аргон с 6% СО2. Това се препоръчва от производителите на неръждаемите телове. Веднъж се пробвах да заварявам неръждавейка с чист аргон и щях да получа удар (сигурно по врата и от собствената си ръка). Дъгата се въртеше по начин по който неможеш да я насочиш на никъде. И просто нищо не ставаше по начин, по който можеш да се пръснеш от яд.
                                Сложих коргон (80%Аргон и 20%СО2) и дъгата се успа и шева се получи идеален, НО НИКОГА не правете така (освен при безизхони ситуации) защото неръждавейката се навъглеродява и в повечето случаи това е абсолютно вредно!!!!!
                                Тънките неща се заваряват с коргон по-лесно, защото пръските са по-малко и дъгата е по-спокойна.
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X