Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Made in Bulgaria

    Ако напръскаш телта с нещо мазно, как после ще я водят ролките?

    Коментар


    • #62
      От: Made in Bulgaria

      Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
      Ясно , аз и така се бях запътил към Редко. Ама нищо не споменахте за дебелината ..... само аз ли си мисля , че на това кекаво апаратче ще му е по-добре с 0,6мм. особено с оглед на това , че честичко заварявам тънки железа и тенекии?

      И още едно лаическо питане - дали да не пръскам от спрея против залепване по тела както си е на макарата? Хем да не ръждясва хем да не лепне.
      Нищо не пръскай по макарата ще почне да буксува по ролките на телоподаващия механизъм и ще вкара сума ми ти гняс в шланга. Така навремето един колега ми беше намазал на едно от служебните телоподаващи ролката тел с масло преди да излезем отпуска та в чудо се видях докато разбера къкво става. Според мене най добрата дебелина особено за ламарина е 0.8 .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #63
        От: Made in Bulgaria

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Преди две три години говорих със собственика на една от тези фирми точно по въпроса за инверторите и човека ми каза че за да произведе такъв на конкурентна цена му трябва месечен пласмент на поне 10 000 бройки което е повече от целия пазар в България за година . Вероятно са минали на по лекия варян намират един безпроблемен китайски модел и го поръчват с тяхната марка китайците не страдат от скруполи в това отношение само някой да поръчва.
        Пазара в света е претрупан от всякакви стоки и всеки производител или търговец търси най компромисния вариант …..За нас като клиенти в случая е важно продажната цена а пък тя според мен си доста добра и другото важно е качеството на машината няма значение че е Китайска важното да върши работа и да не дефектира !
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #64
          От: Made in Bulgaria

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          Пазара в света е претрупан от всякакви стоки и всеки производител или търговец търси най компромисния вариант …..За нас като клиенти в случая е важно продажната цена а пък тя според мен си доста добра и другото важно е качеството на машината няма значение че е Китайска важното да върши работа и да не дефектира !
          Напълно съм съгласен с теб . Политиката на този вид нещо като премятане на клиента не е само тук яд ме е само като някой ме убеждава че е българско и за това струва два пъти повече от колкото същото в Ибей примерно. Преди три години купихме един инвертор Gismi 165 за служебен толкова работа е видял че няма на къде повече всеки го мъкне по вили и лозя и няма грижи на него пише че е произведен във Франция .Миналия месец го занесох на един колега спец по силова електроника да го профилактира и почисти като го отвори и внимателно го огледа заключението му беше "чист китаец" . На снимката е още като почти нов сега не прилича много на себе си надписа е отпред по средата на панела.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2594.jpg
Прегледи:3
Размер:190.3 КБ
ID:5204164
          Последно редактирано от sek.1; 24-08-10, 16:57.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #65
            От: Made in Bulgaria

            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
            Ясно , аз и така се бях запътил към Редко. Ама нищо не споменахте за дебелината ..... само аз ли си мисля , че на това кекаво апаратче ще му е по-добре с 0,6мм. особено с оглед на това , че честичко заварявам тънки железа и тенекии?

            И още едно лаическо питане - дали да не пръскам от спрея против залепване по тела както си е на макарата? Хем да не ръждясва хем да не лепне.
            Нещо се отнесохте в посока "телове" , ама карай !

            Значи за твойте цели си купуваш 0.6 и то гледай да е от най-евтината . Това дето се говори , че има разлика в качеството е бошлаф . От доста време качествен тел за ширпотреба няма няма , ЖИТИ също го удариха през просото .
            Що се отнася до "напръскването" : Пръскане единствено в газовата дюза със спрей против полепване на пръски . Нищо друго . На 1-2 ролки стопен тел сваляш шланга и го промиваш с бензин през бронята , по която минава тела. Това е .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #66
              От: Made in Bulgaria

              Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
              Ааа не, не става, ще струва 5 пъти по скъпо и на търговеца че му останат само някаквкви си жалки 100% печалба ако запази същата цена а той не се бори за това. Жалко е че големи компании подхлъзват клиентите си с произхода и цената на оборудването но това не е болка само за нас и по света е същото.
              Колега , да ме прощаваш , но от това което пишеш личи че си доста далеч от маркетинга и икономическата политика на българския производител .
              Ако намериш такава българска фирма - производител , която да работи на 100% печалба - ела ми се обади ! Такова чудо нямаше и преди няколко години - хеле пък сега в кризата .
              Почти всички фирми в момента берат душа , какви 100 процента , какви пет лева ?!
              И още нещо : китаеца може да си позволи да работи на горните цени по ред известни причини , които не ми се коментират тук . У нас дори да се копира апарата 1 към 1 със все кутията цената скача почти двойно . И това при мижава печалба , колкото да задържиш работниците .
              С други думи : да се мериме с китайците , които са почти втора икономическа сила в света е нелепо.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #67
                От: Made in Bulgaria

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                И още нещо : китаеца може да си позволи да работи на горните цени по ред известни причини , които не ми се коментират тук . У нас дори да се копира апарата 1 към 1 със все кутията цената скача почти двойно . И това при мижава печалба , колкото да задържиш работниците .
                ЪЪЪ, не баш. Платките се лепят автоматизирано и съвсем не са скъпи. После за работника остава да накачури едни конектори между тях и да настрои. Работата по цялото това не е повече, отколкото обикновена машина, а и може да се върши от същите хора. Да не говорим дори че платките могат да се поръчат от китай, а всичко тежко по машината (радиатори, кутия и пр.) да си се прави тук.

                Накратко - начин има. Ама не е най-лесния и с най-голямата печалба, сега и веднага. Затова и виждаме какво се случва. Тук инвертори собствена разработка май само фирма "Вики" прави. Всичко друго си е чист китаец. А още по-лошото е че например моето телоподаващо, което се докарва до тук за около 1700лв на дребно, с куриер, тук се продава от едни хубавци като чешко, срещу скромните 3500лв.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Made in Bulgaria

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ЪЪЪ, не баш. Платките се лепят автоматизирано и съвсем не са скъпи. После за работника остава да накачури едни конектори между тях и да настрои. Работата по цялото това не е повече, отколкото обикновена машина, а и може да се върши от същите хора. Да не говорим дори че платките могат да се поръчат от китай, а всичко тежко по машината (радиатори, кутия и пр.) да си се прави тук.

                  Накратко - начин има. Ама не е най-лесния и с най-голямата печалба, сега и веднага. Затова и виждаме какво се случва. Тук инвертори собствена разработка май само фирма "Вики" прави. Всичко друго си е чист китаец. А още по-лошото е че например моето телоподаващо, което се докарва до тук за около 1700лв на дребно, с куриер, тук се продава от едни хубавци като чешко, срещу скромните 3500лв.
                  Сега остава да ми посочиш български завод , дето лепи автоматизирано по 10 000 платки на ден ( за да са евтини) , да намериш фирма с работници на китайски заплати ( по 100 Евра на месец , барабар с осигуровките ) , които да правят по 1000 инвертора на месец и не на последно място да им намериш пазар . Тогава със сигурност инвертор made in Bulgaria ще струва не повече от 300 кинта .
                  До тогава остава втория вариант : поръчваш китайска карантия , набутваш я пак в тяхна кутия ( щото ламарината у нас е 3 пъти по-скъпа от китайската ) и продаваш 2-3 инвертора на месец . Колкото да се водиш управител ( или собственик ) на фирма и да не махнеш с ръка и не забегнеш на Запад , в дебрите на загниващия капитализъм .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Made in Bulgaria

                    Владо, не си спомням никаде и в никой пост да отправя критика към производител. С написаното визирам само и единственно търговците и тези проценти се отнасят до тях. Ако спарки си беше направил една екскурзия до Китай, срещайки китайския бос му беше казал добър ден на китаиски с уважителен поклон, беше се пазарил и поканен беше постоял пред езерцето с безумно скъпи рибки щеше да вземе 3 а може и 4 от тези инвертори. Ха сега ми кажи кой е по средата между производителя и клиента и кой има 1 или 2 луксозни яхти, скъпи автомобили и виси с сериозни задължения на българския производител притиснат от банките и нередовните плащания от въпросната златна среда? а 200А MMA машина няма 500лв. с 100% надценка върху цената с доставката до тук и то без никакви пазарлъци и губи време да ухажваш някой китаец.Цената е от преди 2 години сега не съм в час с цените но съм напълно обеден че не са се променили в +.

                    Спарки не си прав, една торба с MOSFETи към 8 кила в Китай струва колкото една пица тук няма как да ги гоним с цените като погледнем листите на нашите доставчици, абсурд е дори и да стигнем полвината от цената им. Виж варианта с поръчки на платки е по разумен но и там за да се стигне сносна цена трябва или количество или да седиш и наблюдаваш рибките с китаеца.

                    А и друго алуминия им е на някаква смешна цена та на цената на едно колело за зъбен ремък тук, там може почти да напълниш малук бус. Е това не знам как го правят но при нас изкупната цена на алуминия е по висока.
                    Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Made in Bulgaria

                      Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                      ...Владо, не си спомням никаде и в никой пост да отправя критика към производител. С написаното визирам само и единственно търговците и тези проценти се отнасят до тях...
                      След направеното уточнение съм съгласен с теб . Подведе ме това , че по смисъла на търговския закон , всички сме търговци . Само че между предмет на дейност " Производство на заваръчни машини" и "Търговия със заваръчни машини" разликата е от земята - до небето .
                      Познавам почти всички български производители от бранша и не съм виждал измежду тях някой да се вози на луксозна яхта . Виж , такива с висящи кредити има .
                      И едно уточнение : евтините китайски платки са наистина евтини , ако ги поръчаш на контейнер . И тъкмо ще ти стигнат за 2 живота . А силата на китаеца е в масовото производство . И в евтината работна ръка и в евтините природни ресурси . И в удивителната им способност да копират технологии и да се адаптират мигновено към тях . Впрочем , природните ресурси и при тях ще поскъпнат след време , но до тогава инверторите отдавна ще са остарели като технология .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Made in Bulgaria

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        След направеното уточнение съм съгласен с теб . Подведе ме това , че по смисъла на търговския закон , всички сме търговци . Само че между предмет на дейност " Производство на заваръчни машини" и "Търговия със заваръчни машини" разликата е от земята - до небето .
                        Познавам почти всички български производители от бранша и не съм виждал измежду тях някой да се вози на луксозна яхта . Виж , такива с висящи кредити има .
                        И едно уточнение : евтините китайски платки са наистина евтини , ако ги поръчаш на контейнер . И тъкмо ще ти стигнат за 2 живота . А силата на китаеца е в масовото производство . И в евтината работна ръка и в евтините природни ресурси . И в удивителната им способност да копират технологии и да се адаптират мигновено към тях . Впрочем , природните ресурси и при тях ще поскъпнат след време , но до тогава инверторите отдавна ще са остарели като технология .
                        Аз не казвам че можем да им стигнем цените. Телоподаващото ми например излиза там от завода за едни 350 долара, с все печалбата вътре. Тук е съвсем възможно да го направим на двойна цена. Дори и на тройна да го правим, пак излиза едни 1800лв, за които си напазарих мойто от там. Тука обаче ше му друснат поне едни 2500-3000лв, пък после ще мрънкат че няма пазар. Еми, няма и дас има, при положение че китайското ми е на 2 клика разстояние.

                        Е? "Торбата" MOSFET-и в случая се състои в 4 броя IGBT. Изобщо, цялата силова част е 4 IGBT, 8 диода, 3 кила алуминий, и силов траф, за който мат'рял има и в Comet, дори.

                        А заводи и за платки, и за лепене, има колкото щеш, и тук, и в държавите около нас.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Made in Bulgaria

                          Отзиви за инверторните телоподаващи на редко има ли....? Ползвам 250 А Струна ...нямам оплакване ...даже много добре си работи и черно и неръждавейка...освен килограмите .........даже сега слизам да перна едни железа и не ми се захваща като знам че трябва да я сваля до гаража.....!
                          Чудя се дали да не ги прасна с инверторния електрожен....ма са тънки...!
                          Готов съм да прежаля 1000-1500 лв...макар че и при мен играчките станаха доста...!
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #73
                            От: Made in Bulgaria

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Отзиви за инверторните телоподаващи на редко има ли....? Ползвам 250 А Струна ...нямам оплакване ...даже много добре си работи и черно и неръждавейка...освен килограмите .........даже сега слизам да перна едни железа и не ми се захваща като знам че трябва да я сваля до гаража.....!
                            Чудя се дали да не ги прасна с инверторния електрожен....ма са тънки...!
                            Готов съм да прежаля 1000-1500 лв...макар че и при мен играчките станаха доста...!
                            Все още няма отзиви за инверторите на Редко! Пък доколкото си спомням твоя инвертор беше КИТИН и ако искаш да заваряваш тънки неща с него мога да ти предложа да прежалиш само 200- 250лв.за бренер (нужен ти е ето такъв http://welderargon.snimka.bg/hobby/w...9.20323906.big) и ще можеш да ползваш функцията ВИГ на апаратчето ти!
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Made in Bulgaria

                              ....ползвам го като аргон....но са по сложни нещата....стои на село в гаража....горелката и бутилката....в къщи където живея е инвертора и цо-то...и така ги разнасям нагоре-надолу ......багажника ми е пълен с удължители,маски,електроди....!
                              Днес си свърших работата ....и за да не качвам струната я закарах и нея на село.....а оставих инвертора за непредвидени ситуации.....
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #75
                                От: Made in Bulgaria

                                Извинявайте за спама в темата, но на някого може да му е полезна обявата-български инверторен електрожен за 400 лв и Шведски фотосоларен шлем за 150.
                                Ако имах парите щях да ги взема за мен...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X