Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    При възможност ектролитът задължително се мери преди и след заряд, а после към вторични или по предназначение.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Няма какво да мериш. Довеждане до ниво с вода и заряд с относително малък ток докато напрежението расте и докато всички клетки почнат да изкарват мехурчета.

      И като не стане - рециклиране.

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Ако беше нормален акумулатор,да му развиеш капачките и да видиш какво става,
        нямаше да е на това положение.Да предположим,че бях отишъл до магазина,щяха да ми кажат че не става
        и трябва да си купя нов.Това необслужваем акумулатор с електролит,е пълна глупост!
        Закачен е на Лидълско зарядно,мисля тока е около 3.7А
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          Ако беше нормален акумулатор,да му развиеш капачките и да видиш какво става,
          нямаше да е на това положение
          Щеше. А можеше и по-зле да е. Като отвие капачките инж. Ганев и като сипе условно чиста вода - язък че е оправил нивото.

          Затова и акумулаторът се нарича необслужваем.

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Да де, ама станаха прекалено необслужваеми. За миналата зима два едногодишни акумулатора сдадоха багажа. Тая зима, до тука, падна само една жертва на година и половина.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Да де, ама станаха прекалено необслужваеми. За миналата зима два едногодишни акумулатора сдадоха багажа. Тая зима, до тука, падна само една жертва на година и половина.
              Такива се обслужват при производителя по реда на гаранционния сервиз.

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Що да не измери гъстотата ?!
                Така и така си го отворил, и ако имаш ареометър, като го заредиш измери гъстотата на клетките.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Що да не измери гъстотата ?!
                  Щом го влече, да мери. Никакъв извод няма да може да направи от данните обаче.

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Такива се обслужват при производителя по реда на гаранционния сервиз.
                    Сигурно, но ти създават емоции точно тогава, когато най-малко ти трябват такива.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      На дизеловия 1.8 TCD duratec Нам си къв....не бил 1.8 TDCI ..Както и да е,пали без проблеми сутрин, независимо колко е +5 или -8 все тая,пали без дерт от първия път.Обаче през деня на първо въртене и умалява яко.Минах през едни познати,на товар 300 ампера всичко точно,на 600 ампера пада до 8 волта.Мериха като ток на стартер макс 300 ампера. Като капацитет под 50% от 75 амперчаса.Аз лично вярвам само на товарната вилка.Факт е че не съм закъсал но две седмици като тръгна към колата да се прибирам от някой обект и незнам и тоя ли път ще запали.
                      ,четох,мислих,реших топла,ехсайд или банер.

                      Влезнах в магазина,давай един банер,най големия ,момъка вика,ма той 200 лв. ...хубаво де и какво?

                      Ми за 170 лв.мутлу..
                      Що?
                      Турски,мноу убав...
                      Ти пък,турски?
                      Ми да,от 1950 г.ги правили,вграждани били в Тойота,и Нам си колко марки още...

                      Аааа турски неща...
                      Ма той сребърен,за много паления и кратки градски преходи.Нямам рекламации..почти 800 ампера стартерен ток,банера 680 А....

                      Хм...фактура ще ми дадеш ли?
                      Да...
                      Давай





                      Междувпрочем,разгледах акумулаторите дурасел,още повече суперлативи,три години гаранция.Експлоатационен живот над 7 години, необслужваем...реших че по добре за 8 години да купя два за 340 лв.отколкото един за 250 лв.
                      Последно редактирано от Roninn; 01-02-18, 18:22.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Не са лоша марка, спокойно си карай колата.
                        А точно с Банер съм го ял, че и не уважиха гаранцията. Вече не си спомням защо, ама нито в магазина им стъпих повече(постарах се и колкото може повече хора да не стъпват), нито някога повече ще си купя Банер.

                        Като карах такси преди ехееей години-всичките таксиджии турци караха с Мутлу. Не съм чувал някой да реве от тях.

                        А това да избираш акумулатор по стартерен ток е все едно да си избираш сапунерка по мегапиксели. Демек-жертва на рекламата.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Имам 2х95A/ч Банер, в момента карат седма зима, винаги подключени към зарядно, тъй като рядко се ползва джипа, 2х74 Варта на лодката винаги към соларно зарядно 300W. На 3 години са. Нямам проблеми ни с едните ни с другите за сега.
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Преди години на втората година умря оригиналния японски акумулатор на Тойота сглобена в Япония. Сложих най-евтиния-турски. След повече от 4 години вярна работа говоря с шефа на сервиза за акумулатори и хваля турския акумулатор. А той ми казва, че имал голям проблем с тях защото в периода 2,5 до 3 години около 80 % сдали тока. След като стоя няколко месеца по майстори и пада и замръзва акумулатора пак въртеше, но миналата есен го смених с нов някакъв пак евтин.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              А докъде се долива деситилирана вода?

                              Тераното ми дойде от Италия с някакъв Tudor. Като отворих капачките, електролитът беше на 5мм от клетките. Долях по още 5мм десетилирана вода, но останаха още към 20мм до горе. Другите ми акумулатори имаха едни палчета вътре и се доливаше до тях, този няма никакъв белег.

                              П.П. Едно време на баджанака Фиестата 1.8 дизел дойде с тази марка акумулатор пак от Италия и го изкара още 5 години, без да знаем кога е слаган. Но не съм виждал да се продават тук. Явно не са лоши.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Тоя Мутлу е с 3 г.гаранция,ако я изкара ще е чудо,на ден паля 20-30 пъти понякога и повече, особено ако теглим някакви дълги трасета кабели и ходя с колата през 20 метра и 200 пъти на ден може да паля,ще си покаже.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X