Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Ясно ти е, че ако палиш често, а генератора не зарежда с макс. мощност на ниските обороти на двг. и при вкл. един куп ел. консуматори акумулатора трябва да е горивна клетка.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Ако се възстановява тока, няма проблем, но такова палене е вредно за стартера, не толкова за акуту..... Аз като запаля джип, кола, не гася до установяването за дълъг престой, при мен автомобилите са автомати и стартера е единственият начин да потеглиш. В морето също не гася, защото там пък, сонар, станция, музика и за 2 часа няма никой...... Не съм засичал на колите двигателите, но на лодката, 115кс, 2000cc гори точно 0.850L на час при 800об. Тънките сметки, лично на мен винаги ми излизат дебели......
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Ясно ти е, че ако палиш често, а генератора не зарежда с макс. мощност на ниските обороти на двг. и при вкл. един куп ел. консуматори акумулатора трябва да е горивна клетка.
        На тоя форд забелязах че в студа на празен ход със пуснати фарове,подгрев във предното стъкло и огледалата и пръскалките се стреми да вдига 14.7-14.8 волта,при форсиране пада на 14.4 волта, вероятно има темп корекция но как се справя с оборотите не ми е ясно,знам че мотора със агм батерията е по абсолютно същия начин.Та на обороти си зарежда,сега друг е въпроса дали ще има време да се зареди.И да,винаги когато може да работи колата,работи,икономията не ми е по нрава особенно зимата.

        Понеже има и такава екстра,да работи без ключ и да е заключен,така стоя няколко часа миналата седмица още със стария акумулатор,докато скитосвах из балкана.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Не знам до какво напрежение е стигнал заряда?
          Това показва в момента,нормално ли е?
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0773.jpg
Прегледи:1
Размер:356.6 КБ
ID:5780168
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Давай още!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Давай още!
              Какво да давам?
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Ток.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  Не знам до какво напрежение е стигнал заряда?
                  Това показва в момента,нормално ли е?
                  [ATTACH=CONFIG]946479[/ATTACH]
                  Зарядното е минало във поддържащ режим.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Това ми е ясно,но никога не съм следил какво показва показва мултицета.
                    Щом минава в поддържащ режим,предполагам,че е зареден.
                    До какво напрежение стига,и дали е достатъчно това?
                    С това зарядно поддържам и един тягов акумулатор 100Ач,там няма проблем.
                    Предполагам,и тука ще свърши работа?
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Акумулатора .. започна да прави проблеми в студеното време.
                      ...
                      Не знам колко е студено при вас , за мен това е най-топлата зима от доста време ( да кажем 10 години насам) .
                      Почна ли да слугувам на акумулатора - ще бера ядове ...
                      Помня го от 1990 с един 6 годишен на космич 2140Д - палеше от първия път или въобще не палеше .
                      Толкоз му беше капацитета - 1 палене .
                      Или - за да има ядове - има проблем . Особенно на тая зима .
                      Ако изкате, изчакайте лятото - може и да пали....

                      Относно показанията на волтмера - нормално е при умните зарядни , след зарядка да показва това .
                      Нямам идея какво прави "това " зарядно - може наистина да е минало в "потдържащ"(топъл) режим .
                      Моето спира и дава индикация колко е намъкнало в акумулатора, за колко време и на какво напрежение е приключило заряда .

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Обърни зарядното в мотоциклетен или АГМ режим и пак го изчакай да изключи само. Ако наистина имаш толкова много желание.

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Сега му закачих това,вдигна до 15в.и от всички клетки излизат мехурчета.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0774.jpg
Прегледи:1
Размер:346.3 КБ
ID:5780169
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            .... Сега му закачих това, ....
                            От чисто любопитство - колко струва това нещо? А и как и с какво измери тези 15 волта?

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              От чисто любопитство - колко струва това нещо? А и как и с какво измери тези 15 волта?
                              28лв.и с мултицет закачен на акумулатора.
                              Лидъското зарядно изключва на 14,5 волта.
                              Сега ще го снимам.
                              Има такива 10А,с вграден амперметър.
                              Сега ме е яд,защо не си взех такова.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0776.jpg
Прегледи:1
Размер:356.3 КБ
ID:5780170
                              Последно редактирано от georgipetkov64; 02-02-18, 23:58.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                                ...е е приключило заряда .



                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                и пак го изчакай да изключи само.


                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                Лидъското зарядно изключва на 14,5 волта.




                                Как ви спират зарядните ?Че нещо не схващам
                                Лидълското не приключва никога,освен като му спре тока,това че е минало във поддържащ режим не значи че с това стопира нещата.По негова си логика,и по мои наблюдения,на всеки 15-20 Мин вдига напрежение до 14.4 волта и ако ги стигне за някакво време решава дали ще набива пак с това напрежение или ще падне на 13.7 в.или 13.1

                                п.п Дядо Гошо,махни го тоя акумулатор на вън ,ще отровиш жената.

                                На скапан акумулатор не бих го зареждал със умно зарядно,бих му пуснал еднополупериодно със 15-20 ампера траф, докато не го видя да подмине 15.4-15.8 волта.После разряд и пак заряд по същия начин.Ако батерията е читава, лидълското е екстра.
                                Последно редактирано от Roninn; 03-02-18, 00:36.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X