Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Едно време във вестник "Направи сам" имаше статийка за такова издевателство над акумулатор. Някъде назад в темата съм я качвал.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      Такааааа,акумулатора върти като разпран.
      Ами, то за това колега, си има товарни вилки, а вече има и електронни устройства за анализ. Вярно че ако купиш са скъпи и рядко се ползва, но ако го занесеш на замерване ще ти струва два лева, а ако си купиш нов от същото място не струва нищо...
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        И какво щяха да му кажат уредитете, не че не са полезни? Да го изхвърли незабавно, което неминуемо някога ще се случи. В повечето съвременни акумулатори електролита не се вижда, мътен и профилактиран точно по този начин трябваше вече да е пътник. Е не е, което е била и идеята на колегата. Да не говорим, че и диагностиката не е за всеки.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          И какво щяха да му кажат уредитете, не че не са полезни?
          Според мен щяха да му кажат да се насочи директно към стартера
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Стартера си даваше очевАдни признаци.Все пак не падам от небето.Тъй като темата е за акумулатор се концентрирам на него-какво,как,преди,след.Това да изтръмбуша акумулатора,отдавна си ми беше муха в главата.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Не само в твоята глава, тя сигурно е столетница(поне аз в такива глави съм я чувал).За това ти казаха и какво да очакваш.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                ХА добро утро
                Един комшия, който работи на кораб , ме помоли да му припаля колата, че 6 месеца стои пред блока . Добре де ама , късно се сети човека. Акумулатора на 5 волта. Самия акумулатор е Бош Силвър 74 ампера, произведен на 08,08,2014 . Оня ден вечерта към 8 го сложих на зарядно от Уидъу , днес сутринта е на 8 волта.
                Да му бая ли нещо , или направо нов ?
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Потърси друго, не-уидълско, всъщност не-умно зарядно.
                  При такова ниво на напрежението зарядното го приема за 6 волтов и го зарежда като такъв.

                  П.С: Добро утро [emoji3]
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    То може да е умно, но с ръчно задаване на програма, така е БОШ.
                    Роден рибар, а принуден да работи.......

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Или такова някакво, да.
                      Плод-зеленчуковите и повечето "умни" не се оправят в конкретно такава ситуация.
                      А за хвърляне на акумулатора е твърде рано да се говори.


                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Тъкмо сега и аз установих, че не минава на режим автомобил, а стои на 6 волта
                        Ще търся друго зарядно
                        Само за протокола , има ли чалъм тези "зеленчуковие" да се ъпгрейднат, че да може да се задава ръчно режима на зареждане ?

                        ПослеПис: Много скучаещи сутрин тука , надявам се не сте като мен безработни
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Само болничен но за съжаление свършва [emoji5]
                          Много малко вероятно е да може да се промени режима.
                          Трябва яко ривърс инженеринг и не си струва усилията.
                          А и тази ситуация е дълбоко изключене та не се очаква често да се стига до нея.
                          Всъщност изобщо не би трябвало да се случва.
                          Тозо уред е доволно евтин че да искаме от него повече от това, което може.
                          Поне мието мнение е такова.

                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Закачи паралелно на твоя акумулатор за 1-2 Мин изтощения и след това закачи лидълското,ще се справи.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              ХА добро утро
                              Един комшия, който работи на кораб , ме помоли да му припаля колата, че 6 месеца стои пред блока . Добре де ама , късно се сети човека. Акумулатора на 5 волта. Самия акумулатор е Бош Силвър 74 ампера, произведен на 08,08,2014 . Оня ден вечерта към 8 го сложих на зарядно от Уидъу , днес сутринта е на 8 волта.
                              Да му бая ли нещо , или направо нов ?
                              Изключи зарядното (от акумулатора) и го включи след 1 минута пак. Би трябвало да потегли оттам нататък. Ама по-вероятно не.

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Закачи паралелно на твоя акумулатор за 1-2 Мин изтощения и след това закачи лидълското,ще се справи.
                                Извинявай , ама съм я забравил тая материя . Не се сещам кое беше паралено и кое последователно А моя на колата ли да е , докато тя работи , или да смъкна моя и да ги вържа един към друг ?
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X