Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
    ... да осигурят повече от поддръжка на вече изстудени неща ... Имам кутия от пресован стиропор с жлеб на капака, която държи студ два дни и една нощ без ток.
    Браво . И аз така .
    Нещата охладени .
    Едно две шишета 0,5 л. замразени във фризера - и те вътре .
    Колата цял ден е на слънце -40 градуса нагоре .
    В 16 часа комбайнерите пият ледена бира...

    ама темата беше за акумулатори - не за студена бира .

    Хладилната чанта с пелтиета - само по време на работа на двг то .
    Има голяма вероятност - да пиеш топла бира , и после да не можеш да отидеш да си купиш някаква друга - каквато и да е .

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
      ...Колата цял ден е на слънце -40 градуса нагоре...
      То при минус 40 градуса е цяло чудо че не ядат бирата на клечка...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Ся... темата наистина е за акумулатори, ама да уточня. На следващия ден хукваме по черните пътеки, да видим какво става по съседните ръкави на язовира. Колата си прави 2-3-4 часа работа, сиреч си зарежда. Въпросът ми е за някакво лампа-зумерче, което да ме подсети, че ако искам да запаля на следващия ден, трябва да спра, да тормозя хайвана.
        Номерът с двата акумулатора е ясен, в случая е неприложим.
        Принципът с волтметъра също ми е ясен. Дори имам специално приготвен такъв със стрелка, а не дигителен. По отскачането на стрелката, вече знам какво има в акумулатора, ама не съм отишъл в гората, та да меря през 15 минути какво става с пущината.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Мисли за едно соларно панелче да подпира акумулатора.Ясен например може да каже,ако желае разбира се какво трябва да бъде и от къде да се купи.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            не съм отишъл в гората, та да меря през 15 минути какво става с пущината.
            Е, то не пада за 15 минути. Може да мериш на 2 часа. (пак при чантите) За други консуматори - знания и опит!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Някъде бях чел за някакви устройства при руснаците, които автоматично палят и гасят мотора в големите студове при тях. Като параметрите в зависимост от които да се пали и гаси, могат да са няколко, един от които беше спадане на напрежението в акумулатора под определена граница.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Това вече си е сериозна електроника. Не че не може да се направи, ама тук гоним нещо подръчно.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Ся... темата наистина е за акумулатори, ама да уточня. На следващия ден хукваме по черните пътеки, да видим какво става по съседните ръкави на язовира. Колата си прави 2-3-4 часа работа, сиреч си зарежда. Въпросът ми е за някакво лампа-зумерче, което да ме подсети, че ако искам да запаля на следващия ден, трябва да спра, да тормозя хайвана.
                  Номерът с двата акумулатора е ясен, в случая е неприложим.
                  Принципът с волтметъра също ми е ясен. Дори имам специално приготвен такъв със стрелка, а не дигителен. По отскачането на стрелката, вече знам какво има в акумулатора, ама не съм отишъл в гората, та да меря през 15 минути какво става с пущината.
                  Напълно те разбирам,за какво говориш.
                  Въдици ли да гледаме или някакъв си акумулатор,ами отишъл съм за риби.
                  Предполагам може да се изработи такъв уред със зумер,че и аз съм изпадал в такава ситуация.
                  Ще чакаме оферти,а кабелите за палене са под седалката.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                    Това вече си е сериозна електроника. Не че не може да се направи, ама тук гоним нещо подръчно.
                    Епа подръчно - ако го има на достъпна цена и с доставка, плюс лесен монтаж от кварталния жичкаджия (за който може и сам). Ама не знам как се търси и има ли го въобще.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Не може да се изработи такъв уред. Падането на напрежението зависи от консуматора. Като въртиш на стартер пада и до 10 волта, но ток си има. При друг консуматор ще пада бавно и като стигне определеното напрежение, зумерът ще свирне, но и в акумулатора няма да има ток. Надявам се, разбираш разликата.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        https://www.ruralking.com/kool-battery-saver.html

                        Давам го само за пример- прекъсва връзката като падне волтажа до определено ниво.


                        Най-добре втори акумулатор зареждан на каскаден режим.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                          Не може да се изработи такъв уред. Падането на напрежението зависи от консуматора. Като въртиш на стартер пада и до 10 волта, но ток си има. При друг консуматор ще пада бавно и като стигне определеното напрежение, зумерът ще свирне, но и в акумулатора няма да има ток. Надявам се, разбираш разликата.
                          Прав си,напрежение може и да има ама ток не.
                          И все пак,трябва да има решение на въпроса и да не е на цената на акумулатор.
                          Такава чанта съм ползвал веднъж,няма да си помисля за друга.
                          Има си и други решения на проблема с охлаждане.
                          Последно редактирано от georgipetkov64; 25-06-17, 22:43.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Разбира се! Слънчеви батерий от едно бъдещо ниво.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Добре де. Най- простият телефон си казва, че батерията му е "на червено". Или го включваш към мрежата, или умира. Не би трябвало да е толкова сложно, но съм почти сигурен, че параметърът, който трябва да следи въпросното устройство, не е напрежение. Тоооо, почти умрял акумулатор може да ти даде 12 V, ама не и ток.
                              Дедо Гошо ма преварил.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Добре де. Най- простият телефон си казва, че батерията му е "на червено". Или го включваш към мрежата, или умира. Не би трябвало да е толкова сложно
                                Има две важни разлики.
                                (1) батерията на телефона е доста по-лесна за моделиране от оловна стартова батерия.
                                (2) в телефона всъщност са взети радикални мерки за контрол на състоянието на батерията защото приличното управление на батерия е състезателно предимство на телефоните.
                                И въпреки това като поостарее телефонната батерийка получаваш едни такива чудеса като изключване при около 60% уж оставащ заряд.

                                Устройството което върши подобна работа за 12в оловни акумулатори е това.

                                Струва колкото един телефон не защото има кой знае какво вътре, а защото е нишов продукт.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X