Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Зареждане 13,5в с пуснати фарове 13,2в. Прецаквм ли аку.? Спешен ли съм за ремонт на алтернатора?
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Дали е алтернатор или кабели и връзки не знам ама в тоя студ нямаш зареждане изобщо.

      Като дадеш газ пак ли е така?

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Ремонт на генератора!
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Не бих пипал нищо в този сезон при настоящата ситуация.
          Ниско е определено но не е нещо, за което да си разпета чорапите/ръкавиците.
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Завчера сложих нов акумулатор,всъщност стария не ме е оставял и винаги пали,но Ако оставя колата 3-4 Мин.на габарит и завърта , гасне радиото ,инче в студа пали от първото завъртане,и понеже трябваше да съм сигурен че нямам проблеми по динамо и т.н Тествах ,при стартер напрежението пада до 8 волта,при работа на мотора със фарове,халогени,радио,плафоните при мен са 4-5 или 6 бр.парно и климатик, напрежението е 14.02 волта мерено с уред с клас на точност 2%,това на празен ход.Акумулатора беше оригинален от фейслифта на Сеед на 2.5 г.Предполагам загубена клетка.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Вчера сменях акумулатора и днес проверих в студа набързо сам само на обороти. За капак трудно паля от два дни. Съмнение за кофти нафта ,което до два-три дни ще опровергая или потвърдя.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Става дума за акумулатор на Матора, сега идва зима, Матора е зазимен, акумулатора трябва да се свали, обаче как е най-правилно да се съхрани, на горещо е ясно, но нещо примерно, през някой месец малко, разряд-заряд? Или направо на пролет ? Чисто нов Бош е 8амперчета е.
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  На всеки месец го слагай на "умно" зарядно, и си свиркай. А ако може да го държиш постоянно на "умното"-още по-добре.
                  Ако нямаш умно(ама е грехота да нямаш в днешно време)-през 20-30 дни на заряд, с ток някъде между 5-10% от капацитета, за час-два, може и 3-4, ама си трябва мерене и следене.
                  А умното зарядно си го върши всичко това само.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    След кримпване на връзката между кабела и клемата на аку държи около 14 волта.Паленето е добре. Имам съмнения за връзката към генератора,но е наврян.... ,и мисля да се заигравам в някой по-слънчевден.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Здравейте, понеже събрах няколко различни акумулатора в мазето- два автомобилни, два малки АГМ мотоциклетни, се чудя дали мога да ги закача всички наведнъж на едно "умно" зарядно Bosch C3 ? Ще бъде ли противопоказно за някой от тях да си седят така цялата зима ?
                      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                      Toyota Land Cruiser KDJ 125

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Не, но трябва да е с памет зарядното и да са 12 волтови
                        Роден рибар, а принуден да работи.......

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Не съм сигурен че е добре.Всъщност със сигурност е по добре всичките на куп и заряд,от колкото без зареждане,обаче мотоциклетния иска 800 милиамперметра а другите доста повече.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Ако всичките са наред ще си го разпределят както трябва.

                            Ако обаче един не е ще пострадат и другите.

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Автомобилните са до толкова ненаред, че на -10 завъртат колкото да не запалят двг. Та ако под "наред" имаш предвид да няма някой 10-волтов сред тях, който да тегли другите все надолу- по-скоро няма такъв. Мотоциклетните са си ОК
                              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                              Toyota Land Cruiser KDJ 125

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Зареди ги поотделно и ги зарежи да им е хладно, примерно след месец пак.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X