Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Имам и теория, и опит. Има клетка с утаена активна маса на дъното.

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      + за + и - за - ги закачаш,може и да запалиш колата за минута ,може и да не палиш.Това е необходимо "болния"пациент да вдигне 9-10 волта и да го "познае"лидълското като 12 волтов акумулатор


      п.п И ако кажеш че докато колата на комшията е работила с твоя акумулатор и както работи си го откачил и закачил неговия си , заслужаваш комшията да те напляска през ръцете,и то няколко пъти.
      Последно редактирано от Roninn; 08-06-17, 18:57.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Айде и аз да дам своите 5стотинки по темата. Ако имаш прост трансформатор на 12 волта, му закачаш един диод/като еднопътен изправител/ с последователно свързана крушка от габарит-21вата и го зареждаш 2-3дена с така наречения "галещ" ток/ и би трябвало да се оправи. Успех.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          И при всички тези процедури акумулатора се слага в здрав найлонов плик за минимизиране щетите при евентуален гръм или за по- лесно пренасяне до надин.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            И при всички тези процедури акумулатора се слага в здрав найлонов плик за минимизиране щетите при евентуален гръм или за по- лесно пренасяне до надин.
            Това май, е най правилният съвет.....
            Роден рибар, а принуден да работи.......

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Ако беше в София бих му предложил да го пробвам с някое от мойте зарядни,които едно че захапват от 2v и друго че имат отделна програма за десулфатизация.

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Тук проблемът не е сулфатация.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Да не отварям нова тема...
                  Има ли тестер, който да ми сигнализира със звук или лампичка, че акумулаторът трябва да се зареди? Това е краткият въпрос, обяснявам по- подробно.
                  Отидохме тая седмица за риба, две вечери на язовира, шатри, скари... бира. Ама, топлата бира не е бира, та сме с две хладилни чанти, дето се хранят от запалката (в моята кола са 3 куплунга) като и на двете чанти има стикер с разните му спецификации, но и на двете пише 48 W. Различни марки са. Да, ама лично на мен, на едната ѝ горя бушонче (това, дето е в куплунга) 5 А, та се наложи да ѝ сложа 8 А, та не съм много сигурен дали е 48 W. Да де, става дума за 12 V тоци. И-и-и-и, хубаво си приказваме, чантите си работят, щото казахме по- горе, топлата бира не е бира, а аз съм на тръни дали ще остане ток, колкото да запаля утре!? Ако съм сигурен в консумацията, горе- доле... мога да смятам, ама аз не съм сигурен и паля колата през половин час, да насмогва на тия чанти... тъпа работа.
                  Гледал съм едни джаджи с цветни лампички, дето се пъхат в запалката, ама много не им вярвам. Идеята е за нещо, което да ме предупреди, че е време да припаля колата и после да ми каже "Айде, готово, можеш да гасиш".
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    .... ама аз не съм сигурен и паля колата през половин час, да насмогва на тия чанти... тъпа работа.
                    .
                    Това мисля е грешка.К олко трябва да работи колата да зареди акумулатора след стартиране.
                    За мен най добрия вариянт е още един акумулатор.

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      И по-евтиният, освен друго.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Мисля че с елемент на пелтие бяха точно 5 ампера,трите са 15 ампера,което значи че след третия час е под въпрос дали ще запалиш ако си със 60 амперчаса акумулатор.

                        Тея джаджи работят по напрежение и незнам колко може да се разчита на тях.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          На всичките си коли имам волтметър. Ако няма фабричен, правя им. Защо ли?
                          Какво да гледаш. Ако напрежението падне под 12 волта, (това с чантите) вече може да се съмняваш в утрешното палене.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Тези пелтиета са доста лакоми, но за сметка на това силно неефективни и според мен не могат да осигурят повече от поддръжка на вече изстудени неща и то по време на движение. По 4А са, 2 бр-8А. Лесно се вписват в капацитета на акумулатора и го нулират за една нощ. Идикатор по напрежениеие не върши работа, а такъв по капацитет е доволно скъп. Имам кутия от пресован стиропор с жлеб на капака, която държи студ два дни и една нощ без ток.

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              Идикатор по напрежениеие не върши работа
                              За посочените чанти ще върши.

                              За всякакви консуматори върши, но трябва малко знания. Или опит?
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                                На всичките си коли имам волтметър. Ако няма фабричен, правя им. Защо ли?
                                Какво да гледаш. Ако напрежението падне под 12 волта, (това с чантите) вече може да се съмняваш в утрешното палене.
                                Приятел си поръча много готини 5А двойни USB-та с волтметър които се монтират на мястото на запалката или където си искаш.
                                Вършат добра работа.

                                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                                ...
                                Имам кутия от пресован стиропор с жлеб на капака, която държи студ два дни и една нощ без ток.
                                Точно такива кутии ползвам, и вършат страхотна работа.
                                Като ги напълня до половината с лед, държат студено бири и мръвки почти два дни в жегите в багажник на автомобил.
                                Има ги в МЕТРО на рибният щанд по 11 и нещо с ДДС.
                                Лошото е, че са хигроскопични и се накисват яко. Ако не ми трябват спешно ги импрегнирам с разредено С200 отвътре и изкарват повечко.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X