Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От два месеца на олио .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От два месеца на олио .....

    Здравейте
    Да споделя от близо един месец почнах да купувам отработено олио,като отначало пробвах през тюлено перде,фълтър за кафе машина като и при двете оставаше утайка на дъното на бутилката след няколко дена стоене която хвърлях.Последният път ги прецедих през дънки и мога да твърдя ,че такава утайка не беше останала.Колата си върви и пее.
    ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

    Коментар


    • От: От два месеца на олио .....

      Искам да попитам от какво може да сложа топлообменник за да погрявам олиото,в главата ми се върти нещо от сорта на пластинчат топлообменник с 4 щуцера, 2 за олиото и 2 за антифриза който ще подгрява олиото,някой ако има идея нека да сподели или ако продава нещо подобно нека пише.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • От: От два месеца на олио .....

        Никой ли няма идея за топлообменник или поне как да си направя.
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • От: От два месеца на олио .....

          Аз не ползвам, но има доста писано по въпроса....ползвай търсачката.

          Коментар


          • От: От два месеца на олио .....

            Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
            Аз не ползвам, но има доста писано по въпроса....ползвай търсачката.
            До сега няма тема за това кой какъв топлообменник ползва, а това че не позлваш е само ми
            нус , като сложиш ще видиш как поведението на двигателя ще с промени.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • От: От два месеца на олио .....

              Явно си ги изчел......а аз не ползвам, защото слагам по-голям процент нафта.....е сигурно въпреки това е по-добре с подгряване, но.....

              Коментар


              • От: От два месеца на олио .....

                Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                Никой ли няма идея за топлообменник или поне как да си направя.
                По-голямо КПД има кожухотръбен топлообменник.Принципа е на няколко тръбички в една тръба

                топлата вода минава през голямата тръба а олиото през малките,гарантирана ефективност.

                Коментар


                • От: От два месеца на олио .....

                  Сега, ми се бистри една идея за нагревател, но ще с кантал навит на серпентина от медна тръбичка 6мм. Само не съм много убеден че ще мога да постигна нужните 80 градуса само с акумулатора .Ако има малко по вещи от мен с ел-часта да си кажат тежката дума! За идеята с нагряването от водата, да добра е и ще стане, но докато стопли водата, че да загрее олиото, ще се минат няколко десетки километри. Което не е много практично, си мисля! Според мен ще е добра комбинацията от двете системи.п.п.
                  Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                  По-голямо КПД има кожухотръбен топлообменник.Принципа е на няколко тръбички в една тръбатоплата вода минава през голямата тръба а олиото през малките,гарантирана ефективност.
                  Това за къде си го правил, ще го ползваш ли ? Раздухай малко!
                  <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                  Коментар


                  • От: От два месеца на олио .....

                    Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
                    Сега, ми се бистри една идея за нагревател, но ще с кантал навит на серпентина от медна тръбичка 6мм.
                    п.п.Това за къде си го правил, ще го ползваш ли ? Раздухай малко!
                    Боби,малко е рисковано да пуснеш почти открит нагревател в джипа.Недай си боже да стане нещо ще изгори като факел.Иначе топлообменника е на малкия кръг и е за затопляне на вода за къпане.Проблема е,че при пробите водата е твърде гореща и трябва да се мисли начин за разреждането и със студена.
                    Снимките са стари но дават представа къде стои

                    Мисля,че трябва да се мисли в посока на затопляне от ауспуховата система.При дизела това е единственото топло място дори и на празни обороти.

                    Коментар


                    • От: От два месеца на олио .....

                      Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
                      Сега, ми се бистри една идея за нагревател, но ще с кантал навит на серпентина от медна тръбичка 6мм. Само не съм много убеден че ще мога да постигна нужните 80 градуса само с акумулатора .Ако има малко по вещи от мен с ел-часта да си кажат тежката дума! За идеята с нагряването от водата, да добра е и ще стане, но докато стопли водата, че да загрее олиото, ще се минат няколко десетки километри. Което не е много практично, си мисля! Според мен ще е добра комбинацията от двете системи.п.п.Това за къде си го правил, ще го ползваш ли ? Раздухай малко!

                      Виш това като идея ,комбинирано с атифриз и подгревни свещи:http://www.ebay.co.uk/itm/Vegetable-...#ht_3362wt_981
                      Трагичното не е смъртта, а животът, който
                      хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                      Чарлз Буковски

                      Коментар


                      • От: От два месеца на олио .....

                        Или това -маслен филтър от ауди/фолксваген с топлообменик и добавена подгревна свещ-http://www.wvoheater.com/store/index...HEATER_ELEMENT
                        Трагичното не е смъртта, а животът, който
                        хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                        Чарлз Буковски

                        Коментар


                        • От: От два месеца на олио .....

                          Идеята беше осъждана с още хора. Отказах се от кантала, наистина звучи и е опасно. Идеята с нагревателните свещи я зная, но се отказах от нея, нещо ме притеснява да друсна светя в горещото гориво. Извода до който стигнахме дружно е следния: нагревател топли антифриз в казанче, от своя страна антифриза ще топли медната серпентина през която минава горивото. Ще се направи и термореле за поддържане на желаните градуси и един ключ в купето. Сега ми е чудно каква ли температура ще има горивото, ако антифриза е 80 градуса, но с проби и различни дължини на серпентини мисля че ще получа нужния ефект.
                          Последно редактирано от Mortum; 20-05-12, 17:39.
                          <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                          Коментар


                          • От: От два месеца на олио .....

                            Още малко по темата написано от научните среди:http://conf.uni-ruse.bg/bg/docs/cp09/4/4-12.pdf
                            <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                            Коментар


                            • От: От два месеца на олио .....

                              Искам да попитам дали е опасно ако взема една медна тръба от газова уредба -руския стандарт,демек от по дебелите и я навия около колекторите на мотора по която да тече горивото ,как смятате?
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар


                              • От: От два месеца на олио .....

                                Не съм чел цялата тема,та може и да е писано,ама що не опитате с изпарител от АГУ.Виждал съм го на Дукато.Човека каза че е изтърбушил мембраните от едната страна,където върви олиото,а от другата си върви антифриза!
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X