Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От два месеца на олио .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От два месеца на олио .....

    Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
    Колега, през зимата, когато свалиш и ремонтираш помпата (ако Денсо се ремонтира де), ще разкажеш колко ти е излязло удоволствието, нали
    Колега, може ли малко повече разяснение? Да разбирам ли, че трябва да сложа и нагнетателна помпа на олиото? Ако претърпя провал ще споделя разбира се. Защо и друг да си чупи колата? Ако обаче ме изкара 100 хил. км. един ремонт на ГНП не мисля, че ще е проблем при положение, че съм карал само на олио. Искам да направя всичко както трябва за да си запазя ГНПто. Ще подгрявам олиото на 2 места: веднъж преди филтъра и веднъж точно преди ГНП. Не знам дали ГНПто е с директно или индиректно впръскване, но съм се навил да я правя с олио защото не е комън рейл.
    А и още нещо? Какво значи да я пазя? Да не я карам като спортна кола или?....

    Коментар


    • От: От два месеца на олио .....

      Ето че и аз от една седмица съм на олио.......прецедих го три пъти (голяма мъка) и първото ми каране е 70/30 в полза на нафтата. Двигателя заработи по-добре, разход не съм засичал, а колегите след мен сигурно преглъщат.......от приятната миризма на скара с пържени картофки
      За съжаление не мога да взимам големи количества, но и това е нещо.
      Колега опитай да прецедиш олиото през дънки-режеш крачолите подгъваш ги с телбод за да станат на чувалче,правиш си една решетка от дъсчици примерно 20х20 см с наковани гвоздейчета за които захващаш горния край на дънкеното чувалче.Така приготвената"цедилка" пускаш в бидона с идеята дрешетката да е над горния ръб.После пълниш "чувалчетата" с олиото.Със система от четири чувалчета се прецежда количество до 200 литра за не повече от 4-5 ч.Така прецеденото олио е годно за горене в двигателя.Аз използвам допълнително прецеждане с подгрев(до 80 градуса) и чрез помпа и воден филтър до един микрон.

      Коментар


      • От: От два месеца на олио .....

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Всяка мазнина може да се ползва, след като се разтвори в нафта (за да не втвърди или парафинизира).
        С търсачката проверете подобните теми от нашия форум.
        Колега, не съм много съгласен с "разтварянето" на мазнина с нафта. Все пак "подобни в подобни се разтварят". Действително при смесване се получава наглед по-рядка течност, Но при престой започва да личи, че не е съвсем хомогенна. Мас с нафта не съм правил опити да "разтворя", но предполагам, че и да се втечни, пак ще плува на парцали. Затова, нека смесваме нафтата с течни мазнини, колкото по-течни, толкова по-добре за помпата и дюзите.
        Георги Кулишев
        Ямбол
        0889 42 00 74

        Коментар


        • От: От два месеца на олио .....

          Първоначално публикуван от boqnkov Преглед на мнение
          Колега, може ли малко повече разяснение? Да разбирам ли, че трябва да сложа и нагнетателна помпа на олиото? Ако претърпя провал ще споделя разбира се. Защо и друг да си чупи колата? Ако обаче ме изкара 100 хил. км. един ремонт на ГНП не мисля, че ще е проблем при положение, че съм карал само на олио. Искам да направя всичко както трябва за да си запазя ГНПто. Ще подгрявам олиото на 2 места: веднъж преди филтъра и веднъж точно преди ГНП. Не знам дали ГНПто е с директно или индиректно впръскване, но съм се навил да я правя с олио защото не е комън рейл.
          А и още нещо? Какво значи да я пазя? Да не я карам като спортна кола или?....
          Разбирай, че не ти мислим злото. Тук сме, за да си бъдем в услуга с информация, с помощ на място и споделяме проблеми и успехи. Затова ето моя съвет - на 10 л нафта сипи 3 л олио и покарай така без допълнителен подгрев. Би трябвало да усетиш разлика в миризмата и по-тихо да чука ГНП-то. Ако и при отношение 1:1 пали на следващия ден, след като е изстинала добре, значи може да продължиш с екперимента. В Австрийския форум на Мазда, комплектувана с такова Денсо, пишат, че имат проблеми с някакъв клапан на ГНП, който струвал ок. 400 евро и се монтирал посредством навиване. Дължало се на трудно всмукване на гориво при запушен отдушник. Имаш ли електронен контрол на помпата ?
          Георги Кулишев
          Ямбол
          0889 42 00 74

          Коментар


          • От: От два месеца на олио .....

            Добре де 1 л. олио в момента в Пикадили е на цена 2.35 нафтата е 2.7
            То май е по-ефтино да си зареждаме джипките в супермаркетите
            Чудя се дали да не пробвам днес с едни 10 л олио от магазина
            Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
            :D

            Коментар


            • От: От два месеца на олио .....

              В същност има ли значение какво е олиото, ново или горяло?

              Коментар


              • От: От два месеца на олио .....

                Има - новото няма нужда от филтриране, но от друга страна използваното е доста по-евтино...

                @ skunk: Ами те доста хора на запад от нас (тея оядените и задоволени германци, англичани и т.н.) отдавна са я открили тая топла вода и си зареждат доста от старите и не-толкова модерни дизели от промоциите в супермаркета...
                SUZUKI V-STROM 1000
                Jeep Cherokee 2.5CRD
                TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                о889 525 о74 - Владо

                Коментар


                • От: От два месеца на олио .....

                  Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                  Има - новото няма нужда от филтриране, но от друга страна използваното е доста по-евтино...

                  @ skunk: Ами те доста хора на запад от нас (тея оядените и задоволени германци, англичани и т.н.) отдавна са я открили тая топла вода и си зареждат доста от старите и не-толкова модерни дизели от промоциите в супермаркета...
                  Моя е модерен ЦДИ ама вчера му налях една десятка хихихи
                  Ще ви кажа резултата, ако е негативен за монета разлика няма
                  Само на нивомера хахаха показва повече !
                  Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                  :D

                  Коментар


                  • От: От два месеца на олио .....

                    Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                    Добре де 1 л. олио в момента в Пикадили е на цена 2.35 нафтата е 2.7
                    То май е по-ефтино да си зареждаме джипките в супермаркетите
                    Чудя се дали да не пробвам днес с едни 10 л олио от магазина
                    Ей колега ти друга работа нямаш ли Дано не прочетат производителите на олио това, познай какъв ще е резултата........цената на олиото вързана за цената на дизеловото гориво

                    Коментар


                    • От: От два месеца на олио .....

                      Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                      Моя е модерен ЦДИ ама вчера му налях една десятка хихихи
                      Ще ви кажа резултата, ако е негативен за монета разлика няма
                      Само на нивомера хахаха показва повече !
                      Скунк , ако под "ЦДИ" разбираш комън рейл горивна система , не си прави експерименти - доказано комън рейла не понася нищо друго освен качествена нафта. Имам личен горчив опит.

                      Коментар


                      • От: От два месеца на олио .....

                        Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
                        Скунк , ако под "ЦДИ" разбираш комън рейл горивна система , не си прави експерименти - доказано комън рейла не понася нищо друго освен качествена нафта. Имам личен горчив опит.
                        Колеги - има тема и споделен опит.
                        Четете.
                        Ето темата:http://www.offroad-bulgaria.com/show...B+%EE%EB%E8%EE
                        Дори и за комън рейла пише.

                        Коментар


                        • От: От два месеца на олио .....

                          Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
                          Разбирай, че не ти мислим злото. Тук сме, за да си бъдем в услуга с информация, с помощ на място и споделяме проблеми и успехи. Затова ето моя съвет - на 10 л нафта сипи 3 л олио и покарай така без допълнителен подгрев. Би трябвало да усетиш разлика в миризмата и по-тихо да чука ГНП-то. Ако и при отношение 1:1 пали на следващия ден, след като е изстинала добре, значи може да продължиш с екперимента. В Австрийския форум на Мазда, комплектувана с такова Денсо, пишат, че имат проблеми с някакъв клапан на ГНП, който струвал ок. 400 евро и се монтирал посредством навиване. Дължало се на трудно всмукване на гориво при запушен отдушник. Имаш ли електронен контрол на помпата ?
                          Благодаря за разясненията колега, какво имаш предвид под запушен отдушник и как да разбера дали имам електронен контрол на помпата? Да постна ли една снимка на ГНПто?
                          П.С. Вече имам закупен топлообменник и два клапана, но ще те послушам още днес ще сложа олио в резервоара за да видя как се държи колата без подгрев. Какво ви е мнението за това обратното олио да влиза на входа на филтъра. т.е. ГНПто да дърпа от резервоара само колкото гориво не му достига а в филтъра ще влиза затоплено олио и филтрирането ще става по - лесно. Мисля и да запуша ЕГР клапана (системата за връщане на отработените газове)

                          Коментар


                          • От: От два месеца на олио .....

                            A ако в олиото е пържено месо - свинско, пиле, риба- това дали ще е проблем? Четох, отработено олио ползват само ако в него е пържено зеленчуци.
                            При такова в което е пържено някакво месо дали изобщо може да се ползва? Или с прецизно филтриране ще стане?
                            Последно редактирано от DimitarNikolov; 17-04-12, 16:10.
                            Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                            Бахти, как се изказах...

                            Коментар


                            • От: От два месеца на олио .....

                              Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                              A ако в олиото е пържено месо - свинско, пиле, риба- това дали ще е проблем? Четох, отработено олио ползват само ако в него е пържено зеленчуци.
                              При такова в което е пържено някакво месо дали изобщо може да се ползва? Или с прецизно филтриране ще стане?

                              Тук германците казват следното - link http://mercedes-bulgaria.com/polezno...itar-2005.html

                              .... Втората и по-важна критична точка е качеството на изходната суровина. Ако в нея са пържени само картофки, проблеми няма. Ако към тях се добавят и някакви месни продукти се създава риск да има проблеми с двигателя, защото отделящите се при пържене на месо фосфати могат да повредят системата за впръскване на гориво при дизеловите двигатели. Работата става съвсем лоша, ако в олиото попаднат и остатъци от оцет, което като нищо може да се случи в някоя будка за бързо хранене, където всичко се изхвърля на едно място...

                              Айде, чакам потвърждение или опровержение.
                              Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                              Бахти, как се изказах...

                              Коментар


                              • От: От два месеца на олио .....

                                Писал съм и преди, че експлоатирам 2100 куб. двигател в моя случай на Рено Еспас със смес използвано олио и нафта 50/50. Според мен най-важно е утаяването на използваното олио. Аз го оставям минимум седмица, след което източвам с маркуч олиото без да разбивам утайката и чак тогава го филтрирам. Мисля, че така няма опасност в резервоара да попадне вода, оцет и животински мазнини. В никакъв случай не го пиша като опровержение, а просто казвам как го правя аз, а и защото ми прави впечатление, че почти не става дума за начина на филтриране...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X