Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От два месеца на олио .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От два месеца на олио .....

    Имайте в предвид че из разни сервизни ръководства на BOSCH се споменава че входящото гориво не трябва да надвишава 60 градуса.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: От два месеца на олио .....

      Само жокерче - Рейнджа си има подгряване на горивото, осъществено на филтъра на горивото

      Коментар


      • От: От два месеца на олио .....

        Първоначално публикуван от flamini Преглед на мнение
        Само жокерче - Рейнджа си има подгряване на горивото, осъществено на филтъра на горивото
        Не е само рейнджа. Почти всяка марка има такива комплектации.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: От два месеца на олио .....

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Не е само рейнджа. Почти всяка марка има такива комплектации.
          Тъй де - жокер какво да ползват за подгряване, освен ако не искат да открият топлата вода...
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • От: От два месеца на олио .....

            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
            Тъй де - жокер какво да ползват за подгряване, освен ако не искат да открият топлата вода...
            Ами.... не става за целта. Тия подгрявания са правени колкото да не замръзва зимата. Нямат капацитета да подгряват олио до смислена температура. Или поне всичките, които съм виждал и за които съм чел по разни сервизни ръководства не стават за целта.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: От два месеца на олио .....

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Ами.... не става за целта. Тия подгрявания са правени колкото да не замръзва зимата. Нямат капацитета да подгряват олио до смислена температура. Или поне всичките, които съм виждал и за които съм чел по разни сервизни ръководства не стават за целта.
              Като преминах от дизел на бензин изтърбуших моят подгрев.Въобще не обърнах внимание как е реализиран,но зимата нямах никакви проблеми с горивото.Мисля,че се включваше с подгрева на задните стъкла,не съм много сигурен.Със сигурност няма капацитет да подгрява олио.

              Коментар


              • От: От два месеца на олио .....

                Смятам че тук е подходящо да споделя за моя Авенсис 1 2.0 ТД . Направих си инсталацията с един топлообменник и 2 трипътни клапана закупени от Сасолио. Между другото не знам Николай как ме изтърпя тъй като го заливах с въпроси ежедневно. За съжаление обаче имах проблем със запалването. Иначе колата загрееше ли... не мога да я позная... върви като снаряд! Да обаче това със запалването ме дразнеше и махнах инсталацията и сега някой ако иска имам един оборудван пластинчат топлообменник 30 пластини със щуцери и термо устойчива изолация K flex на него и 2 трипътни клапана. Някой ако ги иска мога да му ги продам. топлообменник - 90 лв. клапани 60лв./бр. клапаните са си маслоустойчиви и са точно за тази цел. 0883391774

                Коментар


                • От: От два месеца на олио .....

                  След каране близо година с използвано олио дойде и първият ремонт .Един изпускателен клапан +повдигателния прът изкривени в следствие на зверски нагар след клапаните , нагара е като бакелит и е успял да задържи клапана отворен ....След ремонта ще направя равносметка какво съм спестил.
                  _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                  Disco 200 TDI

                  Коментар


                  • От: От два месеца на олио .....

                    Нормално.....а би ли споделил как си го карал - подгрявал ли си олиото преди помпата и как е било филтрирано преди да го налееш в резервоара?
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • От: От два месеца на олио .....

                      И аз направих година вече. Сподели ако имаш време ,как си го филтрирал,подгрявал ли си го, в какво съотношение си разреждал олио и нафта, някакви профилактики от време на време или добавки слагал ли си? Дано минеш леко с ремонта
                      Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                      0885544754 Светослав Стоянов

                      Коментар


                      • От: От два месеца на олио .....

                        Първоначално публикуван от clumber Преглед на мнение
                        След каране близо година с използвано олио дойде и първият ремонт .Един изпускателен клапан +повдигателния прът изкривени в следствие на зверски нагар след клапаните , нагара е като бакелит и е успял да задържи клапана отворен ....След ремонта ще направя равносметка какво съм спестил.
                        При смесване на олио с моторно масло /в случая при теб ако имаш износен мален сегмент/ се полимелизира глицерина в олиото /получава се подобена субстанция като бакелит, гума/ - при мен се случи това след като добавих 100 гр. чисто двутактово масло в олиото, достатъчно да задръсти горивния филтър. След случката при мен се позинтересувах и този ефект започна да се очертва като причина за задръстването - беше нещо много гъсто и макар, че Pajero-то да вървеше на пресекулки отзад миришеше доста гадно, а не на мекици както преди. Явно отработеното олио определено трябва да се третира за премахване на глицерина.
                        А може аз прекалявах с пропорцията - 70/30 олио/нафта. Сега има малко олио и ще пробвам 50/50.
                        Пречистено с крачол от дънки.
                        Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                        Бахти, как се изказах...

                        Коментар


                        • От: От два месеца на олио .....

                          Олиото прецеждах през дънки ,не съм подгрявал ,ссъотношение 1/10 нафта олио .Предполагам че нагара може да се избегне с някъква добавка ,но какво да бъде? Така карах при температура +10/12 градуса, в големите студове обратната пропорция иначе не пали.В интерес на истината преди олиото карах трансформаторно масло и с него къдеше повече ,така че причините са доста +20те години на двигателя
                          _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                          Disco 200 TDI

                          Коментар


                          • От: От два месеца на олио .....

                            Така като чета досега маи няма много смисът от подкарване на олио.Икономията все някъде ще избие,или помпа или дюзи,филтър и каот сложим и 1 2 литра отгоре маи не си струва
                            Terrano 2 2,7td 1994
                            Keeway atv 100

                            Коментар


                            • От: От два месеца на олио .....

                              Няма как да не си струва,говорим за отработено олио което струва 30-40 стотинки литър. Ако правиш около 15-20 000 километра на година пробвай да го сметнеш , ще спестиш за едно джипче .
                              Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                              0885544754 Светослав Стоянов

                              Коментар


                              • От: От два месеца на олио .....

                                Колега и аз карам Терано 2.7тд 100 коня и като гледам отдавна подкарваш на олио,ако имаш проблеми пиши,замислям се понякога и аз,сега съм в Германия като се върна след 2 седмици ще обиколя малко за олио да видим,а иначе тук в Германия работя в ресторант и почти 80 литра олио хвъляме на месец и ни го купуват за около 25 стотинки.От 6 месеца съм с терано и съм много доволен 2000 км изминах,ама под 10 не гори купих го от Лясковец.
                                Terrano 2 2,7td 1994
                                Keeway atv 100

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X