Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От два месеца на олио .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: От два месеца на олио .....

    Първоначално публикуван от УАЗА Преглед на мнение
    Не рафинираното(суровото) олио е по-евтино,става ли за резервоара( горене )
    Здравейте
    Наистина ли никой не знае дали става не рафинираното олио като заместиел на нафтата.
    ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

    Коментар


    • #92
      От: От два месеца на олио .....

      Така... след безброй изчетени мнения и чужди форуми горе долу ми се изясни какво ще правя.
      Основния резервоар ще е за олио 90/10 или нещо от сорта. Втория с чиста нафта ще в съд под жабката около 10тина литра. Ще имам 2 топлообменника: Един преди горивния филтър на олиото (за да става по - добра филтрация) и един непосредствено преди ГНПто. Двата топлообменника ще са изцяло включени последователно в малкия кръг на двигателя. Ще имам 2 механични клапана тип Т, които са свързани по между си. Един за входящо гориво и един за върнато гориво. Чуденката сега ми е дали малкия резервоар с нафта да минава ли и той през топлообменника на ГНПто или да си влиза в ГНПто без подгрев. т.е. механичния клапан за входящо гориво дали да е между топлообменника и ГНПто или преди топлообменника? Как ще се отрази на изгарянето ако нафтата влиза в ГНПто с температура 70 80 градуса и опасно ли е това. Знам, че някой коли имат подгрев на нафтата, но не мисля че е чак до такива температури.

      Коментар


      • #93
        От: От два месеца на олио .....

        Колега чистата нафта не бива да се подгрява,тя все пак смазва горивната помпа.Високата температура намалява смазочните и качества.Иначе добре си го намислил.Аз самия вече си направих системата,която включва шестпортовия клапан закупен от колегата Jamiemirror,пластинчат подгревник от Сас олио-Варна и
        тридесет литров резервоар от стъкломат и полиестерна смола с вграден подгрев,който сам си направих.Тествах системата по маршрут Варна-Пампорово-София-Варна общо 1300 километра.Всичко беше перфектно и ми струваше 39 лева.Разхода и динамиката бяха същите както и на нафта /на магистралите пробвах Паджерото до 150 км/ч/.Подготвил съм и снимков материал,но ще го покажа по-нататък.И още нещо запуши ситемата за рециркулиране на изгорелите газове(ако имаш такава),използвай ламакинка 2 мм вместо гарнитурката.Сега работя по въпроса за втори резервоар за олио,подвижен от 120 литра/от камион/,който ще се включва към системата чрез двупътен електрически клапан.

        Коментар


        • #94
          От: От два месеца на олио .....

          Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
          Здравейте
          Наистина ли никой не знае дали става не рафинираното олио като заместиел на нафтата.
          Стига да е добре филтрирано, няма да има проблеми.
          И един въпрос, но на лични.

          Коментар


          • #95
            От: От два месеца на олио .....

            Имам няколко въпроса:
            1. трябва ли да имам подгряване на самия голям резервоар на олиото или е достатъчно да има подгрев преди филтъра.
            2. мога ли двата топлообменника (единия преди филтъра и другия преди ГНП) да ги свържа последователно, а тях двата паралелно на радиатора на парното? (изхождам от това когато поискам си спирам крана към топлообменниците и антифриза си обикаля само през радиатора на парното. това го мисля за да мога зимата в големите студове да си карам на нафта, която да не е подгрята до 80 градуса.
            3. Ще има ли еднакъв поток на антифриз към радиатора на парното и топлообменниците?
            4. Мога ли да ползвам такива клапани които се слагат на газовите уредби и ще работят ли нормално с олио/нафта
            5. какво по - точно представлява този шест портов клапан?
            6. какво по - точно означава пластинчат подгревник?
            7. как да разбера имам ли и ако има къде е тази система за рециклиране на изгорелите газове. Колата ми е Авенсис 2.0 ТД '98г. Помпа Денсо (аналог на Бош)
            8. от къде да си намеря топлообменници и клапани олио/нафта?
            Ще съм много благодарен ако помогнете.

            Коментар


            • #96
              От: От два месеца на олио .....

              При условие,че зимата няма да караш на олио не ти трябва подгрев в големия резервоар.По принцип преди филтъра също не ти трябва подгрев,по точно ще стане голяма плетеница от тръби.Бензиновите клапани за газовите уредби са с малко вътрешно сечение за олиото,за 2.0 двигател ще ти е нужно поне 4 мм сечение.Шестпортовия клапан представлява два трипътни клапана в един кожух.Системата за рециклиране на изгорелите газове е една тръбичка която излиза от колектора и през клапан се връща към тръбата за засмукване на въздух,но по-добре се допитай до някой майстор.Пластинчат подгревник е подгревник в който вътрешността е разделена от множество пластини ,които увеличават затоплената от антифриза площ и респективно с по голямата площ се затопля повече олио.Такива има при Мерцедесите но са сравнително малки.Иначе има филтри от Фиат или рено,които са с ел. или воден подгрев.Всякакви части за система на олио има във Варна на телефон 0889113771 Николай.

              Коментар


              • #97
                От: От два месеца на олио .....

                Първоначално публикуван от boqnkov Преглед на мнение
                Имам няколко въпроса:
                1. трябва ли да имам подгряване на самия голям резервоар на олиото или е достатъчно да има подгрев преди филтъра.
                2. мога ли двата топлообменника (единия преди филтъра и другия преди ГНП) да ги свържа последователно, а тях двата паралелно на радиатора на парното? (изхождам от това когато поискам си спирам крана към топлообменниците и антифриза си обикаля само през радиатора на парното. това го мисля за да мога зимата в големите студове да си карам на нафта, която да не е подгрята до 80 градуса.
                3. Ще има ли еднакъв поток на антифриз към радиатора на парното и топлообменниците?
                4. Мога ли да ползвам такива клапани които се слагат на газовите уредби и ще работят ли нормално с олио/нафта
                5. какво по - точно представлява този шест портов клапан?
                6. какво по - точно означава пластинчат подгревник?
                7. как да разбера имам ли и ако има къде е тази система за рециклиране на изгорелите газове. Колата ми е Авенсис 2.0 ТД '98г. Помпа Денсо (аналог на Бош)
                8. от къде да си намеря топлообменници и клапани олио/нафта?
                Ще съм много благодарен ако помогнете.
                Колега, през зимата, когато свалиш и ремонтираш помпата (ако Денсо се ремонтира де), ще разкажеш колко ти е излязло удоволствието, нали
                Георги Кулишев
                Ямбол
                0889 42 00 74

                Коментар


                • #98
                  От: От два месеца на олио .....

                  Ремонтира се, и защо пък през зимата да я сваля? Ако я мъчи, ще я счупи и през лятото, ако я пази ще си останеш с многозначителните подмятания.

                  Коментар


                  • #99
                    От: От два месеца на олио .....

                    Ето че и аз от една седмица съм на олио.......прецедих го три пъти (голяма мъка) и първото ми каране е 70/30 в полза на нафтата. Двигателя заработи по-добре, разход не съм засичал, а колегите след мен сигурно преглъщат.......от приятната миризма на скара с пържени картофки
                    За съжаление не мога да взимам големи количества, но и това е нещо.
                    Имам въпрос за мазнината от фритюрника, която се втвърдява като изстине, как след като я втечня да си остане течна?

                    Коментар


                    • От: От два месеца на олио .....

                      Колега, защо смяташ така? Мислиш, че трябва да сложа допълнителна помпа, която да помага на ГНПто ли?

                      Коментар


                      • От: От два месеца на олио .....

                        Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                        Ето че и аз от една седмица съм на олио.......прецедих го три пъти (голяма мъка) и първото ми каране е 70/30 в полза на нафтата. Двигателя заработи по-добре, разход не съм засичал, а колегите след мен сигурно преглъщат.......от приятната миризма на скара с пържени картофки
                        За съжаление не мога да взимам големи количества, но и това е нещо.
                        Имам въпрос за мазнината от фритюрника, която се втвърдява като изстине, как след като я втечня да си остане течна?
                        И аз има подобен въпрос, също може ли да се ползва друга мазнина (животинска)
                        Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                        :D

                        Коментар


                        • От: От два месеца на олио .....

                          Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                          Ето че и аз от една седмица съм на олио.......прецедих го три пъти (голяма мъка) и първото ми каране е 70/30 в полза на нафтата. Двигателя заработи по-добре, разход не съм засичал, а колегите след мен сигурно преглъщат.......от приятната миризма на скара с пържени картофки
                          За съжаление не мога да взимам големи количества, но и това е нещо.
                          Имам въпрос за мазнината от фритюрника, която се втвърдява като изстине, как след като я втечня да си остане течна?
                          Нормално е да заработи по-тихо мотора. Тези ГНП се смазват от горивото, а нафтата е сухичка. Продължавай с разреждане до 7л олио 3 л нафта през лятото. Не рискувай да сгъстяваш повече от това горивото, роторните помпи по-трудничко всмукват. Фритюрната мазнина и свинската мас само добре загряти, на 70-80 градуса, са подходящи за гориво. Налага се да си сложиш допълнителен резервоар с подгрев. Има доста писано в тази тема, почети и ще намериш решение.

                          Колкото до разхода - гарантирано 1,5-2 л/100 км отгоре. За всеки случай постави проточен филтър за нафта от 2 лв. на маркуча преди задържащия клапан. Погледни имаш ли оригинално филтърче на помпата на входа на горивото. Обикновено е мушнато в маркуча. Ако е там, махни го. Може да цедиш и през тюлено перденце на няколко ката, става бързо и не създава проблеми.
                          Последно редактирано от kulishev; 08-04-12, 18:53.
                          Георги Кулишев
                          Ямбол
                          0889 42 00 74

                          Коментар


                          • От: От два месеца на олио .....

                            Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
                            Продължавай с разреждане до 7л олио 3 л нафта през лятото. Не рискувай да сгъстяваш повече от това горивото, роторните помпи по-трудничко всмукват. Фритюрната мазнина и свинската мас само добре загряти, на 70-80 градуса, са подходящи за гориво. Налага се да си сложиш допълнителен резервоар с подгрев. Има доста писано в тази тема, почети и ще намериш решение.
                            Мерси колега!

                            Коментар


                            • От: От два месеца на олио .....

                              Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                              И аз има подобен въпрос, също може ли да се ползва друга мазнина (животинска)
                              Може, отваряй бъркачницата на биодизел
                              Георги Кулишев
                              Ямбол
                              0889 42 00 74

                              Коментар


                              • От: От два месеца на олио .....

                                Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
                                Здравейте
                                Наистина ли никой не знае дали става не рафинираното олио като заместиел на нафтата.
                                Има няколко теми с подобни дискусии.
                                Рафинираното олио става идеално, с условието, че в него няма вода.
                                Когато е ползвано водата се изпарява и става САМО олио.
                                Ако е от някоя фирма , която добавя вода и стабилизатори ...... след 200-300 хил. км ще имаш проблеми.
                                Този майтап (последния ред) си е сериозен повод да провериш дали има вода.

                                Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
                                Може, отваряй бъркачницата на биодизел
                                Всяка мазнина може да се ползва, след като се разтвори в нафта (за да не втвърди или парафинизира).
                                С търсачката проверете подобните теми от нашия форум.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X