Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От два месеца на олио .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: От два месеца на олио .....

    Виж за това не съм се сещал, ще погледна колко е ситен и ще пробвам. Мерсаж за идеята ,поне ще се избегне мазането и цапането с тия парцали.
    Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
    0885544754 Светослав Стоянов

    Коментар


    • #47
      От: От два месеца на олио .....

      Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
      Ами някой чувал ли е да се слага сода каустик и метанол в олиото.
      С полученото само се кара без да се меши с нафта и колата давала по-нисък разход
      Слага се, но тогава отиваме на синтез на биодизел.Естествено от целият процес остава и много отпадъчен глицерин, който е доста замърсен и къде ще го хвърляш не се знае.Основното на цялата тая манджа е, че първо хакаш метанола и после при разбъркване содата каустик.След това фазите се разделят и горната ти е биодизела, а долната глицерина.
      Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

      Коментар


      • #48
        От: От два месеца на олио .....

        Това със содата каустик не го правете - то е само един от многото етапи за производството на по-рафиниран биодизел. Няма и особен смисъл от него, ако двигателят се справя с олиото. Глицеринът може да се изхвърли където си искате - той не е отровен или вреден, но пък са грешно похабени калории, които иначе двигателят може да употреби.

        Коментар


        • #49
          От: От два месеца на олио .....

          За мен открих перфектния вариянт. Колегата ,който предложи филтър за кафемашина има една бира ако минава насам. Филтър за машина доста ситен , води се N:4 , струва 2 лева и стотинки. Прецежда супер и олиото излиза бистро. Най-хубавото , че си тече нормално , не да капе като през дънките.
          Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
          0885544754 Светослав Стоянов

          Коментар


          • #50
            От: От два месеца на олио .....

            Първоначално публикуван от Светослав Стоянов Преглед на мнение
            За мен открих перфектния вариянт. Колегата ,който предложи филтър за кафемашина има една бира ако минава насам. Филтър за машина доста ситен , води се N:4 , струва 2 лева и стотинки. Прецежда супер и олиото излиза бистро. Най-хубавото , че си тече нормално , не да капе като през дънките.
            Радвам се че си харесал резултата.
            П.С.Само да имам път. Една бира никога не е излишна
            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

            Коментар


            • #51
              От: От два месеца на олио .....

              Привет на всички!От известно време се замислям да пробвам с олио,но все се колебая да го направя че много неща са ми неясни и ако може да питам-трябвали колата да има някакво допълнително устройство и на всяка кола ли става,моята е пежо експерт 2000г 1,9D.

              Коментар


              • #52
                От: От два месеца на олио .....

                Първоначално публикуван от markoz Преглед на мнение
                Привет на всички!От известно време се замислям да пробвам с олио,но все се колебая да го направя че много неща са ми неясни и ако може да питам-трябвали колата да има някакво допълнително устройство и на всяка кола ли става,моята е пежо експерт 2000г 1,9D.
                Ако мислиш още седмица-две ще дойде зимата и карането на олио ще стане много по-сложно (ще ти трябва устройство за подгряване и отделен резервоар с нафта за палене и загряване).

                Коментар


                • #53
                  От: От два месеца на олио .....

                  Имам приятел ,който си кара пежото 406 1.9 дизел на олио,допреди време и на трансформаторно масло. Той ме запали да пробвам и аз алтернативните горива . Щом още се движи и не се е оплаквал ,предполагам няма проблеми. Не знам дали двигателят е същия като твоя , но Пежото му е 1.9 дизел 1996 година. Налива си направо в резервоара.
                  Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                  0885544754 Светослав Стоянов

                  Коментар


                  • #54
                    От: От два месеца на олио .....

                    Щом казвате ще пробвам и каквото стане.А иначе ако смесвам старо олио наполовина с нафта ще палили зимата?

                    Коментар


                    • #55
                      От: От два месеца на олио .....

                      Ако я държиш на студа - сигурно ще има ядове. Колкото повече падат температурите, толкова повече увеличавай количеството нафта в сместа. Аз лично зимата в големите студове карам почти само на нафта, или сипвам малко (примерно около 1/3 от зареждането) олио, когато имам да пътувам повечко наведнъж и общо взето си правя сметка да не остава много-много олио в резервоара и по горивната система (т.е. дозареждам нафта, преди да пренощува колата).
                      SUZUKI V-STROM 1000
                      Jeep Cherokee 2.5CRD
                      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                      о889 525 о74 - Владо

                      Коментар


                      • #56
                        От: От два месеца на олио .....

                        Вярно че ставало на олио.Днес взех 10л.олио от фритюрник за картофи,при това с много добър цвят за да го пробвам.Купих си цедка за швартц кафе машина и започнах да го филтрирам,но взе че довтаса тъщата и като видя това хубаво олио и намеренията ми да го смесвам се почна-Как може да го съсипваш,знаеш ли колко струва олиото,колко патладжани ще опържа с него.......,едвам го опазих.Опасен дзвер,да не види аванта,но със "зъби и нокти" успях да си спася олиото,е за да има мир в къщата и оставих 2-3л за патладжаните и доволен смесих моята златна течност с нафта и право в резервоара.Другия път ще взимам само най-изгорялото олио че ще има голяма борба с тъщата.

                        Коментар


                        • #57
                          От: От два месеца на олио .....

                          Поразходи се по кръчмите и питай ,ако не им го взема някой. Купувай си от тях, че ако чакаш на това какво сте готвили за вечеря не е добре
                          Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                          0885544754 Светослав Стоянов

                          Коментар


                          • #58
                            От: От два месеца на олио .....

                            Заврян зет, и да го съветваш, все тая. Иначе, кръчмарите го понаучиха тоя фокус и вероятно изгарят всичко налично в работната баничарка.

                            Коментар


                            • #59
                              От: От два месеца на олио .....

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Ако мислиш още седмица-две ще дойде зимата и карането на олио ще стане много по-сложно (ще ти трябва устройство за подгряване и отделен резервоар с нафта за палене и загряване).
                              Под каква температура не се препоръчва олиото?

                              Коментар


                              • #60
                                От: От два месеца на олио .....

                                Зависи колко вискозно гориво толерира горивната ти уредба. За чистото олио +10 градуса вече са проблем, а смес 1:1 със зимна нафта сигурно може да се ползва до -5, ама това е малко наизуст. Понеже човек никога не може да бъде сигурен нито в олиото, нито в нафтата, може да си приготви смеси в няколко шишенца и да ги остави на прозореца.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X