Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От два месеца на олио .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От два месеца на олио .....

    Не знам ,но скоро ремонтирах един алтернатор на Фиат ,работеше на олио, не бих казал че не пуши ,а какъв точно състав на изгорелите газове ....................

    Коментар


    • От: От два месеца на олио .....

      за киа спортидж 2000кб,тди 97г,83кс,двигател на мазда ще е проблем ли ако я почна 50-50 олио-нафта

      Коментар


      • От: От два месеца на олио .....

        Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
        А преди година във много подписи фигурираше : ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
        Да ама тогава беше по-поносимо, а сега е проблем да се придвижиш до някъде с автомобила си. Според мен екологията е за богатите, а аз не съм такъв.

        Коментар


        • От: От два месеца на олио .....

          Първоначално публикуван от Баба Яга Преглед на мнение
          Да ама тогава беше по-поносимо, а сега е проблем да се придвижиш до някъде с автомобила си. Според мен екологията е за богатите, а аз не съм такъв.
          Ще ме извините , че не по темата , но наскоро си правих едно наблюдение на трафика и резултатите са следните :
          От 10 автомобила в 8 се вози само водача . В един са двама , а в един повече от двама !
          Скъпи ли са горивата ?

          Коментар


          • От: От два месеца на олио .....

            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
            Ще ме извините , че не по темата , но наскоро си правих едно наблюдение на трафика и резултатите са следните :
            От 10 автомобила в 8 се вози само водача . В един са двама , а в един повече от двама !
            Скъпи ли са горивата ?
            Да де ама след малко размисъл ще дойдеме на моето - екологията е за богатите. Аз съм от тези осемте само с водача. Иначе ме устройва нещо, което се движи от ДВГ, в което нещо да се побират един, максимум двама души. Да има парно, може и климатик, но не на всяка цена. Да е с разход, при които да не се замислям дали да отида до някъде за нещо, или да изчакам да се появят още задачки и тогава да отида - за по икономично. Всички автомобили, които отговарят на този шаблон струват толкова, че няма да ми се изплатят в обозримо бъдеще. Не трябва да забравяме, че едно първоначално обслужване не е никак евтино. След около месец мислене (пръв отпадна варианта за електромобил) взех Шкодата за 1100лв. масло, ремък, регистрация, екотакса и др - 1450лв. Цена в момента 950 кг Х0.30 лв =300лв. Минал съм 14000км с масло на средна стойност 0.50лв. Има още живот в нея.

            Коментар


            • От: От два месеца на олио .....

              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
              Ще ме извините , че не по темата , но наскоро си правих едно наблюдение на трафика и резултатите са следните :
              От 10 автомобила в 8 се вози само водача . В един са двама , а в един повече от двама !
              Скъпи ли са горивата ?
              Скъпи са, да, но все още са ми по-евтини от свободното време, обаче. А то е - 10 минути с колата срещу 30 минути с градски транспорт, два пъти дневно.

              И впрочем не си първия, дето прави такива статистики, ама живота не е само статистики и математика.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: От два месеца на олио .....

                Здравейте
                Сега като застудя искам да попитам има ли значение кое ще се налее първо,нафтата или олиото.До сега минах около 7000 км това лято в съотношение 3:1 в полза на олиото и наливах както дойде без никакви проблеми.По нагоре прочетох,че зимата се сипва малко бензин той също кога се сипва може ли да споделите и в какво количество.
                Благодаря Ви предварително.
                ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                Коментар


                • От: От два месеца на олио .....

                  Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
                  Здравейте
                  Сега като застудя искам да попитам има ли значение кое ще се налее първо,нафтата или олиото.До сега минах около 7000 км това лято в съотношение 3:1 в полза на олиото и наливах както дойде без никакви проблеми.По нагоре прочетох,че зимата се сипва малко бензин той също кога се сипва може ли да споделите и в какво количество.
                  Благодаря Ви предварително.
                  Здрасти, няма никакво значение кое ще сипеш първо, защото след около 1 час ще се отдели олиото от нафтата. До сега се е случвало същото, но не си усетил понеже е било топло и си палил без ядове. Миналата зима си направих труда да смеся в различни пропорции преработено масло нафта бензин и олио. Единствено бензина и маслото не се разделят. При всички други варианти след максимум един ден едната съставка се е отделила от другата. Извод докато температурите са такива, че олиото е течно карай на олио и му сипвай нафта за успокоение. На маслото, в зависимост от гъстотата му слагай до два литра нискокачествен бензин на всеки 10л. Зимата за по-сигурно използвай нафта и нямай грижи.

                  Коментар


                  • От: От два месеца на олио .....

                    Здравейте
                    Още един въпрос след като застудя времето.До сега олиото го прицеждах през дънки в мазата на блока в който живея.В момента температурата там е с няколко градуса по висока отколкото навън.Моля Колегите с опит да кажат как да прицеждам олиото при ниски температури през дънки.Нямам възможност да включвам някъкви нагреватели понеже инсталацията в мазата е на 36 волта.
                    Благодаря Ви предварително.
                    ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                    Коментар


                    • От: От два месеца на олио .....

                      Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
                      Здравейте
                      Още един въпрос след като застудя времето.До сега олиото го прицеждах през дънки в мазата на блока в който живея.В момента температурата там е с няколко градуса по висока отколкото навън.Моля Колегите с опит да кажат как да прицеждам олиото при ниски температури през дънки.Нямам възможност да включвам някъкви нагреватели понеже инсталацията в мазата е на 36 волта.
                      Благодаря Ви предварително.
                      Като цопнеш три ламби H4, вързани на къси и дълги, и последователно, в шарлана, за половин час ще имаш фритюрник.

                      Давай смело, Бенца ще го яде това, без да му мигне окото.

                      Коментар


                      • От: От два месеца на олио .....

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Като цопнеш три ламби H4, вързани на къси и дълги, и последователно, в шарлана, за половин час ще имаш фритюрник.

                        Давай смело, Бенца ще го яде това, без да му мигне окото.
                        Това съм го пробвал само че в 20 литрова туба, след 4 часа каране нямаше никакво подобрение с лампите.Опитвах се да правя подгряване на олиото преди помпата на мотора.
                        0 8 76 36 8 542

                        Коментар


                        • От: От два месеца на олио .....

                          Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
                          Здравейте
                          Още един въпрос след като застудя времето.До сега олиото го прицеждах през дънки в мазата на блока в който живея.В момента температурата там е с няколко градуса по висока отколкото навън.Моля Колегите с опит да кажат как да прицеждам олиото при ниски температури през дънки.Нямам възможност да включвам някъкви нагреватели понеже инсталацията в мазата е на 36 волта.
                          Благодаря Ви предварително.
                          Простичко е - смеси го с нафтата или с бензина, разбъркай го да се хомогенизира и тогава го прецеди.
                          Зимата сипвай смело бензин вместо нафта. Не се притеснявай. На 10 л олио по 2 литра бензин.
                          Така съм карал 4 зими подред. Без подгряване на сместа с турбо дизелов двигател.

                          Коментар


                          • От: От два месеца на олио .....

                            Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                            Това съм го пробвал само че в 20 литрова туба, след 4 часа каране нямаше никакво подобрение с лампите.Опитвах се да правя подгряване на олиото преди помпата на мотора.
                            Като гледам имате фритюрник да взема да дойда с картофа и нещо за скара .

                            Коментар


                            • От: От два месеца на олио .....

                              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                              Това съм го пробвал само че в 20 литрова туба, след 4 часа каране нямаше никакво подобрение с лампите.Опитвах се да правя подгряване на олиото преди помпата на мотора.
                              Аз пък си направих резевоар с подгрев от две казанчета за чистачките на Мерцедес.Сложих и бензинови клапани от газова,стават(въпреки,че някой твърдеше,че са с малко сечения) и сега на 2-рата минута след запалването минавам на чисто олио.
                              JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                              Коментар


                              • От: От два месеца на олио .....

                                Колега къде сложи клапаните веднага след резервоара с подгрев или може на основните горивопроводи аз от два дена го мисля резервоар сам си направих със серпентина е вътре около 20 л. Мисля да го момтирам около вигателя след като изместя единия акомулатор (Патруля е с два) ако може някоя снимка ще съм благодарен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X