Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за отопление на електромобил.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Въпрос за отопление на електромобил.

    Но за отопление нали?
    Може ли да покажете нещо конкретно?
    CITYEL

    Коментар


    • #92
      От: Въпрос за отопление на електромобил.

      Оп!



      Зимата пак идва ..., та идва и обичайния въпрос:

      Нещо ново по отношение на отоплението на електрическите коли?

      Много е интересно отоплението на спирт(или нещо от сорта), което представи шведска марка за електрическата си модификация.
      Та идейка за някаква спиртова печица?
      Ако сте чели темата назад - важно е устройството да е мъничко.

      CITYEL

      Коментар


      • #93
        От: Въпрос за отопление на електромобил.

        нещо на принципа на джобните печки с въглища и селитра разглеждал ли си?

        и нали с някво генераторче се топлеше ?
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #94
          От: Въпрос за отопление на електромобил.

          Тези печки няма да стоплят купето си мисля.

          Работата е, че не искам да имам нищо общо с черната гняс (петрол@).
          И с генератор става и с газ става, и с ел.печка да дърпа от батериите става.
          Въпроса е нещо ново (то няма нищо ново де), но нещо по-добро.
          Нещо не смърдящо искам ...
          CITYEL

          Коментар


          • #95
            От: Въпрос за отопление на електромобил.

            Доста интересна тема,що не пробваш с карабитен генератор,имаше едни лампи навремето много топлина отделят а газта си я събирай в балон от вътрешна гума ,можеш да си я ползваш за заварки после.Ако не заваряваш с оксижен я предложи на някой който се занимава с ремонт на ауспуси.
            It's too bad that everyone who has a solution on everything is at home commenting on the internet.

            Коментар


            • #96
              От: Въпрос за отопление на електромобил.

              Ами трябва да се види, а и трябва да е безопасно.

              Ето един цитат за отопление на ел.мобил:

              Шведският автомобилен гигант ******* иска да разбие на пух и прах утвърдената представа, че електроколите са подходящи само за страни с топъл климат. Компанията е направила редица подобрения в хечбека *******, които му позволяват да работи и при полярни температури от -30 градуса по Целзий.

              Издръжливостта на днешните акумулатори пряко зависи от природните условия. Колкото по-ниска е температурата, толкова по-бързо те се разреждат.(ТАЗИ ЗАВИСИМОСТ ВЕЧЕ НЕ Е ТАКАВА , имам акумулатори дето не им "пука" колко градуса е навън). Освен това немалка част от енергията отива за отопление на салона на автомобила.
              ****** е решила тези проблеми в модела ****** Electric чрез няколко нововъведения. Едно от тях е отоплителна „печка”, която не зависи от силовата система на колата и работи с най-разпространеното органично гориво – биоетанол E85. Резервоар от 14 литра може да осигури „топло” за автомобила в продължение на до две седмици.


              Е това ме устройва!
              CITYEL

              Коментар


              • #97
                От: Въпрос за отопление на електромобил.

                Първоначално публикуван от teneketo Преглед на мнение
                Доста интересна тема,що не пробваш с карабитен генератор,имаше едни лампи навремето много топлина отделят а газта си я събирай в балон от вътрешна гума ,можеш да си я ползваш за заварки после.Ако не заваряваш с оксижен я предложи на някой който се занимава с ремонт на ауспуси.
                Не бе! По-добре с реактор от стара руска подводница. Сигурно на битака ще се намери евтин.
                Преди да дадеш наистина опасен съвет, помисли малко. В случая, младежът е грамотен и няма да ти се върже, но като нищо някой може да гръмне. Ацетиленът се пали от цигара... И се пише калциев карбид. Карабит не зная какво е.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #98
                  От: Въпрос за отопление на електромобил.

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Не бе! По-добре с реактор от стара руска подводница. Сигурно на битака ще се намери евтин.
                  Преди да дадеш наистина опасен съвет, помисли малко. В случая, младежът е грамотен и няма да ти се върже, но като нищо някой може да гръмне. Ацетиленът се пали от цигара... И се пише калциев карбид. Карабит не зная какво е.
                  Ма знаеш че се пали с цигара.А що не пробвате с Браунов генератор....
                  It's too bad that everyone who has a solution on everything is at home commenting on the internet.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Въпрос за отопление на електромобил.

                    Някой от идеите във този форум са направо безумни. До сега най-енергоефективни са климатичните системи. Идеята е за един маломощен компресор 100-200Вт свързан към акумулаторите на автомобила,изпарител ако има възможност в предната част на колата и кондензатор с вентилатор на подходящо място в купето. Най-лесно можете да си го представите като една стандартна автоклиматична система с кондензатора в купето и с ел. компресор.

                    Коментар


                    • От: Въпрос за отопление на електромобил.

                      Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
                      Тези печки няма да стоплят купето си мисля.

                      ...Нещо не смърдящо искам ...
                      Зависи колко е броя горящи въглени, даже идеята почва да ми харесва. А сместа, да си я правиш сам също не е невъзможно.

                      Ползвал съм джобните, 7-8 джобни въглена според мен ще могат да загреят яко купето ( 2-3 осезателно затоплят малка палатка)

                      другото ти е вид спиртник, но с влагата ще излезе проблем мисля, ако не гори отвън
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Въпрос за отопление на електромобил.

                        Ами ето я колата :

                        http://cityel.alle.bg/снимкии/

                        Аз доста трудно си представям климатик монтиран в такава въшка.

                        Отпред ще е трудно, по скоро отзад и то навън. Там пък ще скрива номера.То не е един проблем!

                        Ако имате снимки на нещо направено или схема поне на климатика, ще е интересно.

                        Тези отоплители с въглищата са добра идея, но ме съмнява да успея да се стопля.
                        В тази количка подухва от тук от там.
                        Едни 1000 вата са нужни.

                        А от къде мога да намеря голям спиртник?
                        Но трябва да е нещо дето не се влияе от друсането по шосето.
                        Аз съм се топлил на газ - мъка голяма.

                        Най-много ме грабва биоетанола, но прерових нета и не и не...
                        CITYEL

                        Коментар


                        • От: Въпрос за отопление на електромобил.

                          Мини да ти дам това от пост 26 да го пробваш.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=64559
                          Последно редактирано от Пенчо; 10-10-11, 17:27. Причина: доп

                          Коментар


                          • От: Въпрос за отопление на електромобил.

                            Последния ми опит да мина покрай тебе беше перди 3 седмици и все ме завява нанякъде.
                            Тая печка ако работи на спирт ще е супер оферта, но 2 кв. е много за отопление..
                            Ще се пробвам някои ден да мина за 10 минути..
                            CITYEL

                            Коментар


                            • От: Въпрос за отопление на електромобил.

                              Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
                              Последния ми опит да мина покрай тебе беше перди 3 седмици и все ме завява нанякъде.
                              Тая печка ако работи на спирт ще е супер оферта, но 2 кв. е много за отопление..
                              Ще се пробвам някои ден да мина за 10 минути..
                              Не е проблем нагряваната площ да се намали и съответно мощността да падне.
                              Дали работи със спирт- не знам, но нищо не пречи да се пробва.

                              Коментар


                              • От: Въпрос за отопление на електромобил.

                                Аз разбирам, че си идеологически враг на петрола, но ако е така, поне бъди консистентен. Спиртът за горене, който можеш да купиш, практически е 100% петролен продукт. Той и спиртът за пиене рядко е нещо друго.

                                Освен това, каквото и да гориш в този малък и затворен обем (освен въглища), все ще ти запотява стъклата, а освен това (и най-вече въглищата) представлява риск от задушаване. Т.е. трябва да се организира въздухозаборник и ауспух, най-добре - коаксиален димоотвод, за минимални загуби и рискове. Ако разширим идеологемата - не просто минимално петрол, а минимален carbon footprint, средството си остава суха печка на пропан-бутан.

                                Вече, ако настояваш да е електрическо - компресорният климатик не ти мърда. Къде ще са му външните и къде - вътрешните радиатори е въпрос творчески, но напълно решим.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X