Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за отопление на електромобил.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Въпрос за отопление на електромобил.

    Никога не съм имал/карал камион ще съм благодарен за насоки за такава морга..
    Принципно на газ е най-екологично и най ми допада.



    п.п.
    Паджеровод, идеята с бойлера е доста сложна за реализация . Ще добави още килограми (ще скъси пътя) .За заетото място отделен въпрос.Аз даже и бензиновата или газовата печка обмислям да слагам отвън докато карам, пък ще се види какво ще се получи.
    Като казахте "прозорец" някъде по-горе - всъщност нямам прозорец. Само стъклен шибидах, ам зимата хич не го отварям
    Последно редактирано от kirech; 18-10-09, 15:15.
    CITYEL

    Коментар


    • #62
      До: Въпрос за отопление на електромобил.

      Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
      Никога не съм имал/карал камион ще съм благодарен за насоки за такава морга..
      Принципно на газ е най-екологично и най ми допада.



      п.п.
      Паджеровод, идеята с бойлера е доста сложна за реализация . Ще добави още килограми (ще скъси пътя) .За заетото място отделен въпрос.Аз даже и бензиновата или газовата печка обмислям да слагам отвън докато карам, пък ще се види какво ще се получи.
      Като казахте "прозорец" някъде по-горе - всъщност нямам прозорец. Само стъклен шибидах, ам зимата хич не го отварям
      Един съвет от мен: Направи няколко снимки и ги пусни тук. Иначе хората гадаят. И аз докато не го видях на живо имах Мслех, че е
      някаква самоделка, а се оказа швайцарска машина.
      Поздрави.

      Коментар


      • #63
        До: Въпрос за отопление на електромобил.

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Някак не се връзва - да бягаш от течните горива за задвижване, а да се топлиш с тях
        Защо? Те горивата не са удачни за придвижване, но за стопляне са ОК.

        ---

        сетих се пак за топлоизолацията. Тази кабинка май е само стъклопласт, нали? Що все си мисля, че не я ли облепим с вата, вътре ще си е хладилник и няма да има Управия и стопляне.

        Коментар


        • #64
          До: Въпрос за отопление на електромобил.

          Снимки колкото щете:


          http://www.eidenhammer.at/solarmobil.htm

          http://www.emission-zero.de/cityel.p...1&scr=1280x960


          Имам и друг въпрос : какво трябва да се промени в 24 волтова печка за да стане на 12 волта? Малко льолявски въпрос ама.. Някакви съпротивления мисля беше..
          Сега редактирах тук.. Ето един сайт с доста подробни обяснения как работи печката и т.н.т Трябва да си намеря 12 волтова да е чиста работата..
          http://web.aanet.com.au/~manins/moto...ir_heater.html
          Последно редактирано от kirech; 18-10-09, 18:27.
          CITYEL

          Коментар


          • #65
            До: Въпрос за отопление на електромобил.

            Ами аз съм от Стара Загора, тук в района знам 2 .Ама за София незнам ,ако има някой да казва или пък Google.
            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

            Коментар


            • #66
              До: Въпрос за отопление на електромобил.

              Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
              Двигателя е 3.5 киловата. Батерията.. всъщност са 3 по 12 в. по 100 Ач. Вързани са да дават 36 волта.
              Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
              Имам и друг въпрос : какво трябва да се промени в 24 волтова печка за да стане на 12 волта? Малко льолявски въпрос ама.. Някакви съпротивления мисля беше..
              Щом имаш 3 акума по 12V, значи имаш 12, 24 и 36V. Не ти трябват никакви допълнителни устройства за 24-волтова печка.

              Коментар


              • #67
                До: Въпрос за отопление на електромобил.

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Щом имаш 3 акума по 12V, значи имаш 12, 24 и 36V. Не ти трябват никакви допълнителни устройства за 24-волтова печка.
                А ти ли ще му купуваш нови акумулатори всеки месец?
                На акумулатори последователно не се свързва нищо на средните точки, иначе смайващо бързо загиват.

                Коментар


                • #68
                  До: Въпрос за отопление на електромобил.

                  Щом казваш. И ще му купя акумулатори ако има такъв ефект от 2-3 А печка.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Въпрос за отопление на електромобил.

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Щом казваш. И ще му купя акумулатори ако има такъв ефект от 2-3 А печка.
                    Категорично ще ги разсипе. Пробвано многократно и еднозначно. Любимият на камионджиите номер с радиото.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Въпрос за отопление на електромобил.

                      Печката за Баркаса от табалцето и излизат 6 кабела , снощи гледах видео дето човека ми е снимал. Идея има ли за каво са? Има ли схема някъде?
                      Педположение от моя страна: 2 за захранване,2 за помпата, 2 за управлението на скоростите на вентилатора(тип гоуф цвайка с резистор в ключа).
                      CITYEL

                      Коментар


                      • #71
                        До: Въпрос за отопление на електромобил.

                        и за подгревната свещ, която пали бензина първоначално
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #72
                          До: Въпрос за отопление на електромобил.

                          Вебасто"ти върши работа и го имам
                          Прикачени файлове
                          LZ1HAH
                          0888705588

                          Коментар


                          • #73
                            До: Въпрос за отопление на електромобил.

                            Някой, може ли да предостави схема за свързване на печка от Баркас?
                            Утре ще мъчим със съфорумец да я палнем . Схванах нещата кое как е, но грешки стават. Схемичката може да се окаже полезна. Мисля първо да направим опит да тръгне без бензинова помпа.
                            Към обяд ще е експеримента, та ако ще има жокери това е времето с което разполагаме...
                            Много ме мъчи въпроса с масите, защото има едно ключе дето с него се пуска свещта и то това ключе пуска и нещо друго (може би помпата дето мислим без нея да минем). Та не ми е ясно маса от къде взема за свещта и за вентилатора.
                            Където и да пипна с мултиметъра всичко "писка" и се ушашках.
                            Ще помогне ако обясните и какъв е редът на работа.
                            1.Пускам свещ/ изгасвам свещ.
                            2.Пускам бензин, евентуално и вентилатор
                            3.Пускам вентилатор

                            Това е само примерно предположение. Вие кажете как е всъщност.
                            Последно редактирано от kirech; 24-10-09, 23:09.
                            CITYEL

                            Коментар


                            • #74
                              До: Въпрос за отопление на електромобил.

                              Ако не можеш сам да си обясниш действието на печката, по-добре се обърни към някой дето има представа, щото покрай всичко друго от това може и пожар да стане.
                              При мен нямаше пулта за управление и съм я комутирал с проводниците.
                              Първо се включва вентилатора на слабата степен (има резистор). След това се захранва свеща за около 4-5 секунди. Включва се помпата. Чува се леко "Буф", последвано от недотам леко боботене и пушек през изпускателната тръба. Веднага след това се изключва свеща.
                              Гаси се, като се спре помпата. След угасването на печката вентилаторът се оставя да работи около 1 мин за, да продуха газовете и да охлади горивната камера с цел избягване на повторно самозапалване.
                              Не ми е възможно днес да дойда и да ти покажа. Ако имаш търпение може през седмицата да я пуснем заедно.
                              Enjoy
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #75
                                До: Въпрос за отопление на електромобил.

                                Предполагам че днес ще я пуснем. Не е кой знае каква философия. Просто се чудех за някаква схема ако има.
                                Ако срещнем затруднения ще ти досаждаме и на тебе .
                                Мерси за обяснението относно реда на запалване.

                                CITYEL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X