Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за отопление на електромобил.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос за отопление на електромобил.

    Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
    Това за скрабовите ясно, помислих че нова може да се намери от някъде Пък съм и скромен...
    Ако ти трябва помощ при демонтаж-монтажа свиркай, че има доста тънки моменти.Повече от 10г. ми вършеше прекрасна работа,та и знам и кътните зъби.

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос за отопление на електромобил.

      За печка въздушна трябва да следиш и форума и мобилето. Изпадат.
      Аз поне търсех и намерих. Е вярно водна такава, ама на мене такава ми трябваше. Вебасто е (на 10 години), от старите, дето има 3 релета и 2 транзистора, няма неремонтируема с поялник електроника (това беше най-важното за мен).
      А иначе въздушните на вебасто са по-прости от водните, поне от към течове на вода и уплътнения. Печките се ремонтират лесно и се отварят лесно. Има резервни части.
      Аз моята я разглобих генерално - чак до водната риза, да я изчистя. Работеше след това. Друг е въпроса че още не съм я монтирал вече втора година.
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос за отопление на електромобил.

        Ами май това ще е решението печка от "ЗАЗ". Вебасто въздушна едва ли ще изпадне. Ако има предложения ...
        CITYEL

        Коментар


        • #19
          До: Въпрос за отопление на електромобил.

          Ама разтърси се малко де.
          Който търси намира. Тя сама при тебе няма да дойде.
          Пък много малко хора дето евентуално продават такава ще прочетат тази тема.
          Специално проверих в мобилето - излизат 11 резултата.
          Ако се поразтърси човек съм сигурен, че до довечера ще намери подходяща такава.
          Действай.
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #20
            До: Въпрос за отопление на електромобил.

            Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
            Ами май това ще е решението печка от "ЗАЗ". Вебасто въздушна едва ли ще изпадне. Ако има предложения ...
            Печката от ЗАЗ има разход м/у 600 мл. и 1л. на час работа.Можеш да елиминираш подкачващата помпа но резервоарът с гориво трябва да е 15-20 см.над печката най-малко.Друг консуматор на ел.енергия ти е свеща за запалване-нагреваем елемент тип реотан.Вярно е че работи малко време но на всяко пускане,а не можеш да я запалиш сутрин и цял ден да не я гасиш.Май сухата е твоето решение.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              До: Въпрос за отопление на електромобил.

              ^Може ли да дадеш конкретен пример за "суха" печка (това което ти имаш предвид)?

              А в Мобилето всички печки са на по 24 волта, аз съм или на 12 в. или на 36 в.(поне "видимите обяви"). Бре куцо бе.
              CITYEL

              Коментар


              • #22
                До: Въпрос за отопление на електромобил.

                Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
                ^Може ли да дадеш конкретен пример за "суха" печка (това което ти имаш предвид)?

                А в Мобилето всички печки са на по 24 волта, аз съм или на 12 в. или на 36 в.(поне "видимите обяви"). Бре куцо бе.
                Суха-Въздушна.
                От 36 на 24 какъв е проблемът?!?
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #23
                  До: Въпрос за отопление на електромобил.

                  ^Ще трябва още един DC/DC , то няма вече къде да се обърна вътре. Ще трябва да се хване някъде на скришно място и то е кът..
                  CITYEL

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпрос за отопление на електромобил.

                    DC/DC преобразувателя е колкото кибритена кутийка или максумум колкото цигарена. Все ще се намери място.

                    Абе аз да те питам: Защо се мъчиш с този електромобил а не караш "нормална" кола. Аз не се сещам за някакви плюсове.
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въпрос за отопление на електромобил.

                      Много сериозен +
                      1 лев за 50 км. И в задръстванията хората ми правят път щото ме мислят за скутер .Около километър задръстване го минавам до най-отпред практически.В малките задръствания също до 80 % от "опашката "съм преудолявал.
                      Аз лятото само ел.мобила и мотор карам(даже от Април до края на Октомври) . Иначе и "смрадливка" карам зимата.

                      Къде ги видя тези дц/дц от 36 в. към 24 в. колкото кибритена кутийка?
                      CITYEL

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпрос за отопление на електромобил.

                        Силно не заинтригува.
                        Може ли да се видим някъде? Стига да не те притеснява. Искам да го видя това МПС.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпрос за отопление на електромобил.

                          Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
                          Къде ги видя тези дц/дц от 36 в. към 24 в. колкото кибритена кутийка?
                          Ето тук например: http://dsb.tracopower.com/upload/DSB...r/0_tep100.pdf

                          100W вторична мощност, размери ~60х60х15 мм, както и много други производители. Има ги и на нашия пазар, както и на други фирми, просто за тази се сетих първо. Малко са скъпички, но има и евтини - в Комет или Електронинвеста.
                          Абе слабо търсиш ти казвам, ама не вярваш.

                          А това за цената, наистина е голям + .
                          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпрос за отопление на електромобил.

                            До тук добре. Идеята е добра. Печката остана . Вебасто дават доста нисък разход. От ЗАЗ има по голям шанс да ми изпадне и на цена ще е по достъпна за мен(после пък ще харчи повече). Може и на 12 в. Вебасто да намеря, и няма да бързам с дц/дц-то.
                            CITYEL

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпрос за отопление на електромобил.

                              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                              Ето тук например: http://dsb.tracopower.com/upload/DSB...r/0_tep100.pdf

                              100W вторична мощност, размери ~60х60х15 мм, както и много други производители. Има ги и на нашия пазар, както и на други фирми, просто за тази се сетих първо. Малко са скъпички, но има и евтини - в Комет или Електронинвеста.
                              Абе слабо търсиш ти казвам, ама не вярваш.

                              А това за цената, наистина е голям + .
                              Сори за спама ама 100Вата за отопление е смешно.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпрос за отопление на електромобил.

                                Не за отопление - за вентилатора на отплението само . Иначе си е на бензин или дизел печката. Или аз нещо не съм в час?

                                Ето една идея на братята германци.

                                http://lh6.ggpht.com/_OaM8Jmt8YlQ/St....10.2009KH.jpg
                                Последно редактирано от kirech; 15-10-09, 21:25.
                                CITYEL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X