Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за отопление на електромобил.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Въпрос за отопление на електромобил.

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Защо не зареждаш заедно с акумулатора през нощта и една добре топлоизолирана тухла и да дърпаш толината после, когато ти е нужна? Всичко е въпрос на добра топлоизолация, а сега има богат избор от решения.

    "Тухла" - въздуховоди - вентилатор - клапи.

    Вместо тухла - един 20 литров кухненски бойлер, той си е и с изолацията, нагревателя. Добавяш само малко меки връзки, помпичка и радиаторче от парно. Качваш се, пускаш помпичката и си на топло
    Защото не излиза мащабът. За кола трябват стъписващо големи мощности, по ред причини. Ако ДВГ не бяха толкова разхитителни, нямаше да е хич лесно. То и сега не е лесно, с по-голям дизел.

    Коментар


    • #47
      До: Въпрос за отопление на електромобил.

      "Аз миналата зима си топлех гаража с бензинова печка от Баркас фургон. Същата като зазовата, но Made in DDR. Може да се каже, че грее, но шумът от вентилатора е доста неприятен. Освен това понякога
      гърми, което си е стряскащо, но... няма пълно щастие,... "

      ^
      Това е коментар на съфорумник, писах му с молба да дообясни какви са тези гърмежи.
      Тук нещата малко ме отказват и от Баркас-овата печка.
      Ако е само гърмежа няма да е кой знае колко голям проблема.Ще я сложа отвън и нека прави каквото ще.
      CITYEL

      Коментар


      • #48
        До: Въпрос за отопление на електромобил.

        Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
        "Аз миналата зима си топлех гаража с бензинова печка от Баркас фургон. Същата като зазовата, но Made in DDR. Може да се каже, че грее, но шумът от вентилатора е доста неприятен. Освен това понякога
        гърми, което си е стряскащо, но... няма пълно щастие,... "

        ^
        Това е коментар на съфорумник, писах му с молба да дообясни какви са тези гърмежи.
        Тук нещата малко ме отказват и от Баркас-овата печка.
        Ако е само гърмежа няма да е кой знае колко голям проблема.Ще я сложа отвън и нека прави каквото ще.
        Гърми в "ауспуха" при много подадено гориво.

        Коментар


        • #49
          До: Въпрос за отопление на електромобил.

          Е ние как плануваме да я "порежем" на максимум, може и да се избегнат гърмежите.. То като гледам всичко на всичко се топли максимум 1- 1,5 м3 пространство.
          А дали в рамките на 200 лева би могло да се намери нещо по-икономично и "интелигентно" от Заз-ова или Баркас-ова. Ясно че Вебасто няма да е, но има и други марки все пак.
          Последно редактирано от kirech; 18-10-09, 09:07.
          CITYEL

          Коментар


          • #50
            До: Въпрос за отопление на електромобил.

            Гърмежите се получават при повече отколкото трябва гориво и непуснат или слабо пуснат вентилатор. Кихане в ауспуха - нищо драматично. Освен това са редки и предимно при неправилно палене.
            т.е. при подаване на гориво и подгряване, без включен вентилатор.
            Пак ти казвам - наблегни на пропана. Ако кондензът те притеснява - направи зазовата печка на пропан.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #51
              До: Въпрос за отопление на електромобил.

              А идеята за вятърен генератор ? Докато карам се образува вятър и то доста 45км/ч са си това.След това точеца на 12 волта към някаква духалка. Някой да помогне със сметките, че съм бос и нямам идея какво да смятам.
              Те и без тва само ме бъзикат, когато тръгвам от паркинга :
              - Излитаме ли? (заради дизайна на мобилчето). С тази перка отпред ще стана съвсем съмнителен..
              CITYEL

              Коментар


              • #52
                До: Въпрос за отопление на електромобил.

                ей, пусти му закон за запазване на енергията... тази перка пак моторът ще я върти, при това косвено (със загуби). Не мисли глупости, ами почвай да редиш печка на течно гориво.

                Коментар


                • #53
                  До: Въпрос за отопление на електромобил.

                  Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
                  А идеята за вятърен генератор ? Докато карам се образува вятър и то доста 45км/ч са си това.След това точеца на 12 волта към някаква духалка. Някой да помогне със сметките, че съм бос и нямам идея какво да смятам.
                  Те и без тва само ме бъзикат, когато тръгвам от паркинга :
                  - Излитаме ли? (заради дизайна на мобилчето). С тази перка отпред ще стана съвсем съмнителен..
                  Е-е-е ти по тази логика и перпетуум мобиле ще направиш. Нали за да се движиш, енергията идва от батерията.
                  За да докараш поне 1-2 kW мощност (която е необходима за отопление при това слабо), перката (ротора) ще е по-голям от колата със сигурност.
                  Зарежи тая идея. Това със сигурност не става.
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Въпрос за отопление на електромобил.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ей, пусти му закон за запазване на енергията... тази перка пак моторът ще я върти, при това косвено (със загуби). Не мисли глупости, ами почвай да редиш печка на течно гориво.
                    Търся, търся... Жалко, че нищо не изпада от по-висока класа . Склонен бях на 200 лева нещо максимум, (и това ми е преко сили за момента - ама то човек с идеи все пари харчи). Баркасовицата чакам да я снимат да я видя, но по съм навит на нещо модерно, ам пари, пари...
                    CITYEL

                    Коментар


                    • #55
                      До: Въпрос за отопление на електромобил.

                      Хехе, модерно ти се приискало. Аз, ако имах електрическа кола, щях да пътувам с кожух.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Въпрос за отопление на електромобил.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        ..............................................................
                        Не мисли глупости, ами почвай да редиш печка на течно гориво.
                        А на твърдо не може ли .... една "циганска любов" и си готов ......
                        С коминче отгоре .... също парно локомотивче ...

                        Доста, смут ще внесеш сред мирното народо-население ... на въглища ли се движиш ... или ....
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #57
                          До: Въпрос за отопление на електромобил.

                          да не помисли някой, че съм против кюмура - даже най-евтино е на д'рва. Само че поддържането на огън в движеща се печка, хмммм...

                          Коментар


                          • #58
                            До: Въпрос за отопление на електромобил.

                            Абе, бъзикате се вие, ама човека си се вози за жълти стотинки.
                            Видях го на живо това бижу. Супер си е и без печка.Ама ше го стоплим рано или късно.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Въпрос за отопление на електромобил.

                              Аз му дадох идея да се топли с енергия от контакта, като я зарежда в нещо допълнително, а не да ползва тази от акума, но той щом иска да му мирише на пушеци от печки Сякаш са му малко тези, дето влизат през прозореца...

                              Някак не се връзва - да бягаш от течните горива за задвижване, а да се топлиш с тях

                              Коментар


                              • #60
                                До: Въпрос за отопление на електромобил.

                                Доста камиони имат печки на пропан-бутан с малка туристическа бутилка.Има и морги за камиони защо не попиташ там.Виждал съм как зимно време излиза пара от една малка решетка на кабината(изгорелите газове) а вътре е топличкооо .
                                Подобни печки имат и повечето каравани само дето са по мощни и ще харчат повече.
                                Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X