Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
    От високо лесно се пада,ама тарикати-автопроизводители не могат да го осъзнаят.Някои вече фалираха,други тепърва ще го правят.Ако,китайците решат да правят качествени автомобили,не е като да не могат,самодоволството на някои стогодишни фирми може и да се изпари.Ако не,просто ще трябва да се избира от по-малкият шитА при телефоните вече се вижда какво става,това че вчера са били №1,днес са кръгла нула...
    Ако китайците можеха да правят качествени автомобили, то те вече щяха да са факт. Тая работа само с "решаване" не става. Това не е мобилен телефон - слОжи тия 2 чипа между тия 2 стъкла и пускай рекламата.
    Производството на автомобили изисква доста сериозна технологична подготовка и знания които те няма откъде да имат. Подходът на инж. Копирников върши работа за някои неща, но далеч не за всичко...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Ако китайците можеха да правят качествени автомобили, то те вече щяха да са факт. Тая работа само с "решаване" не става. Това не е мобилен телефон - слОжи тия 2 чипа между тия 2 стъкла и пускай рекламата.
      Производството на автомобили изисква доста сериозна технологична подготовка и знания които те няма откъде да имат. Подходът на инж. Копирников върши работа за някои неща, но далеч не за всичко...
      Според мен бъркаш сериозно за китайците. Причините да не са завладели света и в този бранш са други, и те правят каквото могат за да заобиколят тези причини.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Китайците си продават по цял свят и то без да се напъват. Това, че някои си мислят, че света е Европа е друг въпрос.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Ако китайците можеха да правят качествени автомобили, то те вече щяха да са факт. Тая работа само с "решаване" не става. Това не е мобилен телефон - слОжи тия 2 чипа между тия 2 стъкла и пускай рекламата.
          Производството на автомобили изисква доста сериозна технологична подготовка и знания които те няма откъде да имат. Подходът на инж. Копирников върши работа за някои неща, но далеч не за всичко...
          Ето ти една изцяло китайска кола - проектирана и произведена там. А, и като бонус всъщност електромобил СУВ - започва от 8мата минута и половина:

          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Дай ябълки с ябълки,какви газки срещу ХайЛукс.

            Не е нормално да знаеш кое как се прави и да го правиш калпаво,не е номера да ми продадеш резервна част след това на цената на злато и да ми обясняваш,че е нормално да се троши през 5 - 6 месеца,за мен това не е нормално.

            Производителите са притиснати от всякьде обаче - като ти набият едно стандарти които трябва да гониш и ходи направи пак 3 литров дизел 100 коня с чугун по него.Купувачите пък търсят да е яка и евтина пък я ползват 4-5 години,е имат да чакат да им я направят танк на двойно парите та да не пипат нищо 5-6 години.

            Лечението е яка на гръм и мислена за мноооого повече екшън от колкото ти и даваш,върви си с години после нищо,че има дребни проблеми които се доработват с едни парици и едно време.

            Е мойто комби не е много ново ма и новите са с тоя котор и окачване - сменяш му окачването с доработено и яко,сменяш малко обтегачи,спирачки,помпи,гуми.......и караш,то мислено да влачи 3-4 тона,ти си влачиш задника из квартала с него па после мнооооого яко било,не се трошало........е па от кое да се строши,аз с жената и 2 деца с 4 чифта ски по магистралата със 120.
            Проблема май е заложен конструктивно.На Мерцедеса ми,изгори ли единия фар,другия горе до една две седмици.Пикапа кара само колела и мотори,един ресьор ,след два мес.другия.Абе прехвалена работа.В нервите потърсих колко полезен товар му дават на руския боклук-500кг.То Хайлукса-1050кг.Но руския таралясник за 50г по 30куб.дърва-2500куб.по 600-700кг.огромна цифра.Затова ли тази японка струва една торба пари.

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Крушките в женския Бенц седма година май гонят,Силваниитв преди тях бяха на 350 до 500 часа и са аут,толкова са им задали и толкова държаха,тия са оригинална Китайска Силвания,свети повече от ксенона на 500 и една крушка изгоряла нямам пък го кара на фарове

              А кажи ми вече това живот ли е,на едното пише Германия и струва 40 долара,на 3-4 месеца гори
              На другото пише Силвания ма ти го праща китаец от Китай,струва 11 долара за 2 и кара 80 месеца и продължава.

              После не знаели и не залагали животец на компоненти,я па я,аз съм им набил поне 200 долара у крушки само,последните 7-8 години съм дал 25 кинта,да имам резерва която не знам за чий ми е,китаеца не гори.

              Обьрка се света
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                Доста МПС-та вървят с водна помпа на веригата,.....
                Безценно е да влезеш в сервиза, където знаят че ти е паднал пистов ремък и си на 50км. от тях (а, ама то твойта помпа така ли е, ние репатрак ти търсихме )
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  .. Максимумът на надеждността в същата редичка е при Голф 3 да речем.
                  Цъ! Голф 2.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Според мен бъркаш сериозно за китайците. Причините да не са завладели света и в този бранш са други, и те правят каквото могат за да заобиколят тези причини.
                    Да, причината е че не могат да произведат нито качествен, нито престижен автомобил. Това е знание придобивано и трупано с десетилетия. Никой не го дава наготово. Единствения бърз начин да се сдобиеш с такова е да отидеш с кошницата и голямата пачка при някой именит производител и да му направиш оферта на която не може да устои.
                    Както и да е. Тая тема е за земни неща, а не за фантастика. Затова да оставим идеите как "фром цина" са направили автомобил с качеството на Мерцедес, за подходяща тема в раздела за ненаучна фантастика. Демек, за фантасмагории.

                    Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                    Ето ти една изцяло китайска кола - проектирана и произведена там. А, и като бонус всъщност електромобил СУВ - започва от 8мата минута и половина:

                    Благодаря ти за клипчето. Признавам, не съм го гледал. Подобни клипчета са за хора които не са запознати с "ефекта на десетте метра". Подобни китайски отпадъци типично изглежда много добре, модерно, и без забележки... от дистанция над 10 метра. Като се приближиш, виждаш че точно до етикета вече е избила ръжда. Луфтът между детайлите е определян с игра на бинго - к'вото дойде. Всички пластмаси за най-долнопробното на пазара. И т.н.

                    И за да не бъда разбран погрешно - използвайте каквито искате и намерите за добре китайски отпадъци. Стига модерните ви китайски возила да се разпадат на дистанция по-голяма от 50м. от мен, не ми пречите по никакъв начин.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Китайците могат да направят нещо за 2 и за 2000 лв. Въпросът е как го искаш...
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Китайците могат да направят нещо за 2 и за 2000 лв. Въпросът е как го искаш...
                        Сега остава да се разбере кой би закупил китайски автомобил от неизвестен производител, с качеството на Мерцедес и цена на Мерцедес. И най-вече - защо би направил подобна глупост, каква е диагнозата му, и дали заболяването е лечимо.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Цял свят ползва китайски телефони, компютри, електронни компоненти и какво ли не.
                          Ние сме с нагласата да плюем по всички, без да сме произвеждали нещо повече от недосделани мотокари, недоправени металорежещи машини, Правец82 и т.н.
                          Китайците направиха изкуствени острови за пристанището е Шанхай, примерно, най-дългите мостове и т.н. Не мисля, че са за подценяване.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Цял свят ползва китайски телефони, компютри, електронни компоненти и какво ли не.
                            Ние сме с нагласата да плюем по всички, без да сме произвеждали нещо повече от недосделани мотокари, недоправени металорежещи машини, Правец82 и т.н.
                            Китайците направиха изкуствени острови за пристанището е Шанхай, примерно, най-дългите мостове и т.н. Не мисля, че са за подценяване.
                            Да, да, познати приказки. Да, там има много ODM и OEM. Произвеждат на ишлеме, с чуждо нау-хау и оборудване, че вероятно и специалисти за по-отговорните неща. Голяма работа. Не е някакво велико постижение. Подобно нещо може да се организира във всяка точка на планетата. Въпрос на евтини ресурси и работна ръка е, а не на някакви невиждани знания и умения.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Да, да, познати приказки. Да, там има много ODM и OEM. Произвеждат на ишлеме, с чуждо нау-хау и оборудване, че вероятно и специялисти за по-отговорните неща. Голяма работа. Не е някакво велико постижение. Подобно нещо може да се организира във всяка точка на планетата. Въпрос на евтини ресурси и работна ръка е, а не на някакви невиждани знания и умения.
                              В общи линии те разбирам и до някъде съм на твоето мнение. Но не забравяй, че времената се менят доста бързо. Китайците натрупаха потенциал и ноу-хау и най важното - вече имат и отлично подготвени инженери и кадрови потенциал. Не им е никакъв проблем да направят нещо качествено и изцяло тяхна разработка. И не забравяй - точно така презрително навремето са говорили и за японците, а чинезите имат къде по голям потенциал.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                                В общи линии те разбирам и до някъде съм на твоето мнение. Но не забравяй, че времената се менят доста бързо. Китайците натрупаха потенциал и ноу-хау и най важното - вече имат и отлично подготвени инженери и кадрови потенциал. Не им е никакъв проблем да направят нещо качествено и изцяло тяхна разработка. И не забравяй - точно така презрително навремето са говорили и за японците, а чинезите имат къде по голям потенциал.
                                Както винаги истината е някъде по средата. Ако на някой му е интересно, и не е следил, да проследи "сагата" с пускане в производство на модел 3 на Тесла. Оценки за това колко добре е проектирано купето, и разни други подобни "дреболии".
                                При това, не са китайци, и произвеждат автомобили не от вчера. Въпреки не особено големите им мащаби...
                                Какво остава за някой който решил, че от утре ще произвежда автомобили. Ами да, ако не напазарува нещо наготово, вероятно ще си остане само с решението. Откъдето пък тръгна и темата за "чина повера".

                                Пак да повторя - това не е умнофон или LCD TV.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X