Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Популярно за болтовете и гайките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Популярно за болтовете и гайките

    Благодарско, намерих болт престъргах рязах стана сега издирвам неръждаем крепеж, че мотора се разпада в движение. Най много ме дразни, че не мога да си намеря същите винтове по пластмасите и трбва да ги сменям всичките. Общо взето се търси магазин за авто крепеж. Сега ще кажете, че във вторите споменати по горе инма, но пак има разлика. Изгубя ли болт или недей си боже да скъсам и после винаги има разлика Чудя се големите морги не продават ли на килограм

    Коментар


    • Извинявам се ако някъде в темата е споменато, но дали има опростено или кратко представяне на това, даден болт с определен диаметър какво натоварване издържа (в тонове например). За да може човека дори чисто емпирично да си преценява железата...

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Такива таблици има много, но са бошлаф, не ти трябва такова фалшиво знание.
        За обикновени нужди аз вземам 8.8. Не са скъпи, а са си достатъчно здрави. Няма никакъв смисъл от по-меки болтове. Единственото им предимство е цената, но разликата е доста малка, та не си заслужавада купуваш кашкавали.
        Когато се налага да се стяга яко, или изобщо да се разчита на якост на болта-10.9. По-нагоре вече са за специални нужди, няма смисъл, че вече стават и доста по-скъпи.

    • Ако питаш какво фи колко издържа (това в таблицата е към долната граница, зависи от сплавта)

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20210110-174709.png
Прегледи:306
Размер:229.2 КБ
ID:6693852
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • Имам предвид нещо по-скоро като отговора на колегата turtey,
        От приложената таблица разбирам, че 13 мм издържат 10 тона. Това ако е въже.
        Питам за случая, когато прихващам планка лъм конструкция с болт/ болтове. Примерно ако е с 2 Болта М10х нещоси , държи 5 тона(произволно)
        Но същите тонове може да се удържат от 5 болта М6 х нещоси.... Пак произволно...

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Ами просто намираш колко е сечението на двата болта М10, и търсиш колко болта М6 ще са със същото, или малко повече сечение.

      • Въже болт верига се тая.
        така де, за твоите цели.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • Също така съм чувал, че има значение и как е приложено усилието, на опън-скъсване или на срязване.
          Инъче О. К. за отговора, даже си има и формула за да си сметне човек по-малките диаметри. 👍

          Коментар


          • Колега, хвърли едно око на определението за модул на еластичност, как се смята повърхност на кръг, какво представлява една обикновена метрична резба, и какво е чистото сечение на материала, от който е направен болта с тая резба, какви са силите на триене между две планки, стегнати с един болт, и защо болта се смята на опън, а не на срязване, и кога се смята на срязване, а не на опън, защо има пасвани болтове....ей такива нещица, и направо си готов с отговорите на въпросите, които задаваш..

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Колега, хвърли едно око на определението за модул на еластичност, как се смята повърхност на кръг, какво представлява една обикновена метрична резба, и какво е чистото сечение на материала, от който е направен болта с тая резба, какви са силите на триене между две планки, стегнати с един болт, и защо болта се смята на опън, а не на срязване, и кога се смята на срязване, а не на опън, защо има пасвани болтове....ей такива нещица, и направо си готов с отговорите на въпросите, които задаваш..
              И едно вишо не пречи да изкара в бързината
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • Сега сигурно ще може ОНЛАЙН ​​​​​​
                просто ми трябва някаква упорка - прмерно болт М8 10.9 издържа 4т. на опън и 3т. на срязване... Такива работи.
                Няма да строя мостове, но си имам голяма заигравка с разни железарии и исках да имам някакви опрни точки.
                Понякога се случва дадена конзола да бъде присъединена с крепежи издържащи 20т.(хипотетично) към конституция носеща 10т. (пак хипотетично)

                Коментар


                • сто
                  сто коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ако е важно - ползваш знанието на хора, дето това им е работата и са го учили. Струва нещо, ма пък то всичко струва. Ако не е чак толкова важно, не е драма крепеж с потенциал 20т при конструкция за 10. Нито финансово, нито конструктивно

              • Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Колега, хвърли едно око на определението за модул на еластичност, как се смята повърхност на кръг, какво представлява една обикновена метрична резба, и какво е чистото сечение на материала, от който е направен болта с тая резба, какви са силите на триене между две планки, стегнати с един болт, и защо болта се смята на опън, а не на срязване, и кога се смята на срязване, а не на опън, защо има пасвани болтове....ей такива нещица, и направо си готов с отговорите на въпросите, които задаваш..
                Вени , много съм як Натиснете снимката за да я уголемите

Име:сб.jpg
Прегледи:304
Размер:167.0 КБ
ID:6693903 ...тия три шпилки ги скъсах една след друга със стандартния ключ . Това на тойотата. Можеш ли да ми обясниш защо така се случи ?
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Щото тойота.
                  Японците някои неща не ги могат.

                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз същото го направих с болтовете на полото на жената.
                  Не е до японци и пакистанци, а до пренатягане с як гайковерт някога през живота на болтовете. И като тръгне микропукнатина-вече никакви якости и сметки не важат.
                  Важи единствено "Найш къв як гайковерт имам, камиони развивам с него"...

              • Нищо няма да се скъса, ако на японски болт завъртиш немска гайка.
                Все пак е по- евтино (и стотици пъти по- бързо от предложението на Вени
                Последно редактирано от veskov; 10-01-21, 19:42.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • Тия числа (8.8, 10.9 и тн) всъщност си имат съвсем директно значение - отляво на точката е якостта на опън изразена в стотици мегапаскали. Като се умножи по сечението на болта и се оправят единиците ще даде сила.

                  От тази сила и данните за резбата горе-долу можеш да сметнеш с какъв въртящ момент трябва да навиваш за да скъсаш болта.

                  Оттам нататък поне за мен става не особено ясно - какъв вид болтово съединение, на каква посока натоварване, колко би издържало.


                  И да, трябва си вишо.

                  Аз гледам да не конструирам неща, които на око не ми изглеждат грубо преосигурени.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

                    И едно вишо не пречи да изкара в бързината
                    Що бре, във физиката за седми клас няма ли го ?
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X