Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Популярно за болтовете и гайките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Популярно за болтовете и гайките

    Чудесна тема !
    Относно смазката на болтовете на джантите съвсем не съм съгласен че не трябва да се смазват !Когато купих колата (внос от Германия ) и ми се наложи да развивам болтовете на джантите видях доста голям зор за да ги развия най вероятно бяха стегнати с винтоверт и бяха смазани с някаква червеникава грес ,така че загубването на джантите е гарантирано само тогава когато болтовете не са затегнати добре защото пък съм имал и такива случаи от не затегнати болтове едва не ми изхвърчало колелото !
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • #32
      От: Популярно за болтовете и гайките

      Така, с левите резби става все по интересно.

      jouzzin, щракни една снимка, ако имаш възможност, че тая работа с L маркировката нещо ме обърква.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LMARK.jpg
Прегледи:1
Размер:5.8 КБ
ID:5220565
      Това на снимката си е обикновен болт, ML си е марката на производителя.

      Това с пръстена по средата на шестограна съм го виждал, обаче в случая на venmin ще е трудно - все пак говорим за болт с конусна глава. Venmin, а на самия болт нямаше ли някаква допълнителна маркировка?
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #33
        От: Популярно за болтовете и гайките

        Ами за съжаление не мога да направя снимка,защото работното ми място е в чужбина,а сега съм в БГ!Но попадне ли ми следващия път,заджително ще я снимам!
        TLC 120 Prado
        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

        Коментар


        • #34
          От: Популярно за болтовете и гайките

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Така, с левите резби става все по интересно.

          jouzzin, щракни една снимка, ако имаш възможност, че тая работа с L маркировката нещо ме обърква.
          [ATTACH=CONFIG]260855[/ATTACH]
          Това на снимката си е обикновен болт, ML си е марката на производителя.

          Това с пръстена по средата на шестограна съм го виждал, обаче в случая на venmin ще е трудно - все пак говорим за болт с конусна глава. Venmin, а на самия болт нямаше ли някаква допълнителна маркировка?
          В момента на се сещам но при първа възможност ще погледна.

          Коментар


          • #35
            От: Популярно за болтовете и гайките

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21-10-10_165005.jpg
Прегледи:1
Размер:27.0 КБ
ID:5220682Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21-10-10_165030.jpg
Прегледи:1
Размер:26.4 КБ
ID:5220683Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21-10-10_165022.jpg
Прегледи:1
Размер:30.4 КБ
ID:5220684
            Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
            На ЗиЛ 157 на левите гуми гайките са лява резба. По ръбовете на гайката има фаска, а на шпилка челно също има фаска/кръг/. При възможност ще ги снимам.
            Днес направих няколко снимки с телефона на зила. На едно ремарке от ляво също е с лява резба, но няма никакво обозначение.

            Коментар


            • #36
              От: Популярно за болтовете и гайките

              Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]261046[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]261047[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]261048[/ATTACH]
              Днес направих няколко снимки с телефона на зила. На едно ремарке от ляво също е с лява резба, но няма никакво обозначение.
              Загледай се в третата снимка,на нея най-ясно се вижда обозначението за лява резба.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #37
                От: Популярно за болтовете и гайките

                Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                Загледай се в третата снимка,на нея най-ясно се вижда обозначението за лява резба.
                Снимките са от зил-а, а ремаркето не съм го снимал защото няма никакви обозначения.

                Коментар


                • #38
                  От: Популярно за болтовете и гайките

                  Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                  ... а ремаркето не съм го снимал защото няма никакви обозначения.
                  Ей това е най-лошото На такова място поне мъничко от резбата се вижда, може да се сети човек, ама ако е болт ...
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Популярно за болтовете и гайките

                    Точно такъв беше и моя проблем.Болт без никакво външно обозначение.Погледнах го дори го снимах ама телефона ми е със смотан фокус.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Популярно за болтовете и гайките

                      Здравейте, видях хубавата тема и реших да пиша, имам следния проблем. Шпилката по спесификация е 1/4 inch 20 стъпки (tpi) май е по UNC. Шпилката няма да се ползва за крепежен елемент, а ще служи като ос и тези стъпки определят точния въртящ момент или оборот в минута. Значи, преди да знам за стандартите купих една шпилка 6мм от магазина, няма никакви означения и не знам как да разбера колко стъпки на инч е, за да направя изчисленията. Можете ли да помогнете

                      Коментар


                      • #41
                        От: Популярно за болтовете и гайките

                        Първоначално публикуван от tread Преглед на мнение
                        Здравейте, видях хубавата тема и реших да пиша, имам следния проблем. Шпилката по спесификация е 1/4 inch 20 стъпки (tpi) май е по UNC. Шпилката няма да се ползва за крепежен елемент, а ще служи като ос и тези стъпки определят точния въртящ момент или оборот в минута. Значи, преди да знам за стандартите купих една шпилка 6мм от магазина, няма никакви означения и не знам как да разбера колко стъпки на инч е, за да направя изчисленията. Можете ли да помогнете
                        По магазините шпилките са метрични. Купил си шпилка М6.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Популярно за болтовете и гайките

                          Първоначално публикуван от tread Преглед на мнение
                          ...Значи, преди да знам за стандартите купих една шпилка 6мм от магазина, няма никакви означения и не знам как да разбера колко стъпки на инч е, за да направя изчисленията. Можете ли да помогнете
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          По магазините шпилките са метрични. Купил си шпилка М6.
                          Казано иначе, стъпката е 25.4 навивки за инч.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Популярно за болтовете и гайките

                            не знам какво точно ще задвижваш, но ако е нещо прецизно, по-добре си намери читав стругар, Шпилките, които се продават в железариите са с, меко казано, непостоянно качество, в това число и дълбочината на резбата, съответно и луфтовете в нещото, което ще задвижва.
                            Ако дължината не е голяма, мисля, че всеки стругар, който знае какво е инч и който знае като какво е това животно микромера, ще ти свърши работа.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Популярно за болтовете и гайките

                              Благодаря ви много за отговорите. Устройството е за снимане на небесни обекти с дълги времена.

                              Диаметъра на винта заедно със стъпката са определящи за разстоянието, на което трябва да е винта от центъра на оста на пантата. Така един оборот на винта ще дава една минута сидерално време. Винта се върти през определен интервал и следва движението на звездите, така звездите ще са точки, а не размазани на снимката. Разстоянието се получава като се разделят секундите в един звезден ден на стъпките на резбата и радиуса на окръжността е разстоянието до винта. 1436 : 20 = 71.8" D=22.8" R=11.4"=29cm. Затова ми беше необходимо да знам стъпката. Другото, което е, че в тази таблица винта 1/4 го дават 6.3 мм, а 3мм са доста разлика и май пак няма да стане ако не открия формула, в която е включен и диаметъра на винта.

                              Грешка за 3-те мм.
                              Последно редактирано от giorgio; 03-12-10, 10:04. Причина: грешка

                              Коментар


                              • #45
                                От: Популярно за болтовете и гайките

                                Мммм... то май стана за отделна тема, но:
                                След като имаш натоварване само в едната страна, това означава, че няма да ти пука, дори и да има някакъв луфт.
                                от другат страна, ако няма фиксирано положение на винтогаечната двойка, ти е на практика все тая дали има 0.3мм разлика в диаметъра и дали има 2-3 стъпки повече или по-малко. Все пак опираме до елементарна геометрия.

                                Всъщност, ако ще се разчита на стъпката на винта, май промяната в наклона ще е валидна само в една ограничена област?
                                освен ако нещото, което ще върти винта не е малко по-умно, но пък в такъв случай въобще не е интересно какъв точно е винта. А може би просто аз не съм схванал идеята, сори ако е така

                                П.П. Едно зъбно колело със стъпка на зъбите 1, 1.25 или 1.5мм (в смисъл - стандартна за у нас), което да е хванато за оста на "пантата" и което да се върти от въпросната шпилка, няма ли да е по-точно и да осигурява линейно ъглово изместване в целия диапазон?
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X