Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
    Може би ако го смесим с масло...
    .....
    Друг проблем е огромното количество въздух, което подаваме в сондажа. Пяна с такива големи мехури няма .х, тогава какво да правим?
    Силно се съмнявам за смесването с масло. Пяната /т.е. перилните препарати/ никак не се понасят с маслото, спомнете си какво става с блажните ни ръце като малко ги измием. Голямото количество въздух по-скоро е проблем, че ще трябва да се подава голямо количество пенообразовател а не за размерите на мехурите Но във всичките книги които съм чел това количество пенообразовател е доста малко в сравнение с водата в която се разтваря. Струва си да се опита като вместо масло се слага вода с пенообразовател, с някой по стар пневмоударник На този етап без гасене на пяната, просто се отвежда с една тръба към дерето. Устието ще трябва да се уплътнява с нещо просто.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Чувал съм за един колега А-ир (не е българче от къде е един господ знае ) от пловдивско , който сондира с чук Ф 400 до 300м с пяна .Не съм виждал и не ми се вярва твърде .
      А сондирането с пяна не е ли по принцип метод за сондиране с ролкови длета или по скоро не е , тъй като ще загрява прекометно ролковото.
      През пнемоударника да пуснем вода и пенообразовател ,ние си го обърнахме на сондиране с промивка .
      Валентин Цанев от Горубсо беше сайт менажер , когат сондираха с пяна и ги отървах за 2-3 дена .
      С Ф100 румънската апаратура . По приказки на колеги , понеже поразпитах как е що е са се опенили яко . Мисля че сполучлив е бил опита въпреки , че не го ползвахме повече а ми се изкаше да вида на следващият сондаж.
      Там сондираха за кондуктор с пяна и чук.
      Последно редактирано от монио; 19-06-11, 16:27.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of Image0137.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:5286594Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of Image0126.jpg
Прегледи:1
Размер:168.7 КБ
ID:5286593Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of Image0101.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5286592Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of Image0102.jpg
Прегледи:1
Размер:61.6 КБ
ID:5286591Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of Image0097.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5286590Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of Image0103.jpg
Прегледи:1
Размер:112.5 КБ
ID:5286589Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of Image0100.jpg
Прегледи:1
Размер:132.5 КБ
ID:5286588Вижте тая машинка вчера ми се обади собственика и изка да я продаде , тъй като ще я реже в противен случай(така твърди).
        Аз нямам интерес но на някой може да му хареса нещо .

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
          Бях ги оставил като че ли дълги ако бяха по къси мже би щеше да бъде подобре защото имат едно оребрение.[ATTACH=CONFIG]341200[/ATTACH]
          Аз още тогава ти казах да ги намалиш и да сложиш отлети (купешки) . Ти каза че ще видиш дали ще работи така .
          Изкопа света ве Слави не доаждаш в форума .
          Абе нали имаше идея за събиране дето нищо не излезе .
          Аз предлагам да се видим по панаира в Пловдив техническия , да се сачетаят нещата .
          Ще е интересно за всички а и ще се изкоментира видяното .
          В тая тема почнах сам да си говоря не утива на добре работата .

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Еее , почвай я таз сонда ,само пиеш бира и пишеш у форума
            Идеята на Момчил е доста добра за панаира, може да измислим нещо да се видим и да обменим опит на живо

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Приятелю Момчиле подгонини работата.От днес съм в село Дерманци--за което писах преди и се намира по коритото на рВит.Преди мене са сондирали едни колеги с една жълта виетнамка мисля че са от Смолян--така ми казаха хората на въздух и като са стигнали до баластра си вдигнали чукалата като са оставили много лошо впечатление--казали че немогат да работят в баластра.Възможно ли е това или просто не са искали да свършат работа.Чорбаджията ми каза че и по време на работа с поведението си показа ли нежелание.Всяка вечер разглеждам форума но напоследък вие разнищвахте една тема по която аз няммам мнение и простичко само си четях какво си пишите.Стефан беше писал за една вила--забравих как се казваше и аз тогава писах да не би да става въпрос там да се осъществи срещата но отговор неполучих.За есенния ли панаир говориш.Аз имам огромно желание за евентуална среща.Не си сам приятелю но все пак нали трябва да набавим материал за коментар.Зъбите ги накъсих и ще видя какво ще стане но там където ги изкривих явно скалата си искаше майстора.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Добри ако нямаш нищо напротив пониже сме комшйи щете взема с мене на срещата.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Нема ядове .Давайте да го организирваме и да се сбираме,на по бира

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                    Години ползваме пневмоударници без специално устройство за мазане, наливаме на всяка щанга 50-100 гр.масло, в добрия случай неизползвано. Не сме имали проблеми с това.
                    ...аз само хиротесизирам, възможно и да не е проблем, но:
                    Маслото и водата са с много различни свойства - повърхностното напрежение на маслото е много по-малко от това на водата, а вискозитета му силно намалява с температурата. Затова прави филм и като му стане топло - прави филм още по-лесно.
                    Водата от друга страна е склонна да прави капки, които си остават като капки и при висока температура...
                    Не случайно хората са измислили водното рязане...

                    Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                    Аз предлагам да се видим по панаира в Пловдив техническия , да се сачетаят нещата .
                    ...и аз така го виждам като време...
                    И идеята не е лоша...

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      На техническия панаир има какво да се види ще е полезно и приятно , ще стане две в едно. Ще се навият и други колеги аз ще поканя още поне 4ма от :Русе , Димитровград , Стара загора , Пловдив (те са си у дома ).
                      Слави сондиране с пнемоударник в пясък и баластра е трудно изискват се : познания , умения , мощен компресор , качествен инстумент . Бавно , трудоемко и енергоемко е . Сондиране с два диаметъра с пълзяща колона (обсаждане) .
                      Не са си свършили работата или по тея причини или са дали ниска цена-подбили са цената и са разбрали че ще излезнат на загуба . Най вероятно и двете заедно .
                      Като се взема една работа първо трябва да се премери на дупето после да се лапне . Иначе виждаш какво се получава .
                      Взимането на работа на всяка цена е глупаво и често води до такива ситуации. Само и само да не я вземе друг свалят цената и не мерят на ду....ето .
                      А иначе ти ще кажеш какъв е случая там .
                      Последно редактирано от монио; 21-06-11, 10:03.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Значи те са от София ане Смолян.Според хората които са щели да им бъдат клиенти машината е била много скопосна--тя все още е там и ще се опитам да и тегля един поглед.Клиентите и са много скопосни хора и самите те след като са видяли за къкво става въпрос са им предложели да направят обсадна колона ате са отказали и може би това е било на първо място и следват други те гимнастики.При мене също върви много трудно защото се срива и обсаждам а баласрата е много едра и неможе да влиза в малката кофа и пръстените трудно пропадат даже вчера при въртене кофата добара арматурата на долния пръстен и го пръсна.Вкрайна сметка днес го приключихме с воден стълб 1.5м пада малко инесвършва--помпа бибо трифазно ф52мм.Между другото там където са работели колегите клиента им намерил обсадни тръби на резба.Той ми каза от къде ги е взел--на килограм и ако успея да се уредя с някой метър за ударното сондиране защото както беше писал някой от вас напредване с обсадна колона е по добре да е на резба а не на заварка--защото пука при удар.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Слави ,ако има тръби на килограм, и аз искам да купя ,стига да са над ф180 вътрешно. И гледам че си минал на ф52 ,изрових един шланг 20м. от двете страни на фланец,като минаваш се обади ,да ти го лашкам.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Добри днес несъм ходил до този пункт--аз съм в дерманци а той е в торос но като отида ще видя кво има и ще ти се обадя.Тази помпа която пуснахме вчера не е моя.Сега правим един геран който се очаква да бъде към 20м и утре ще я взема да видиме дали ще искара защото ме човърка от вътре.Пътувам всеки ден и ще видя да мина по прекият път през плама като преди това ще ти звъна.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Няма ядове, само да е след 12-1 наобед,иначе може да не ме намериш.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Колеги здравейте. Онзи ден бях в Дерманци на сондаж и до 17-18 метра е глина .После излиза чакъл и там е водата. Аз го пробивах ударно.Разказа ми играта. Айде безаварийно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X