Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Академик Таманбаш Натъкмяев Нагласенко е известен руски учен от Магнаурската академия, корифей в катедра " Интерполационни и екстраполационни методи за уеднаквяване на теории и практики в хидрогеологията". Всички ние се прекланяме пред неговия бистър ум и решително перо. Без него щяхме да знаем какво правим.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Тоя руски академик и аз съм го чувал , не беше ли дето му дадоха нобелова награда за развитие във всички свери ? А на следващата година взе и за мир .Събра им наградите и си доиде по нащия край .
      Аз имам под ръка едно чудовище има няма 4,5 т дали ще стигне .
      Ама ще взема от един приятел една самоделка представляваща 2 ифови компресора които се въртят от един електромотор . Интересен прототип тип - турбо самоделка с ангренагни колелета и ремък.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
        Академик Таманбаш Натъкмяев Нагласенко е известен руски учен от Магнаурската академия, корифей в катедра " Интерполационни и екстраполационни методи за уеднаквяване на теории и практики в хидрогеологията". Всички ние се прекланяме пред неговия бистър ум и решително перо. Без него щяхме да знаем какво правим.
        Кърти мифки... !!!

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
          Академик Таманбаш Натъкмяев Нагласенко е известен руски учен от Магнаурската академия, корифей в катедра " Интерполационни и екстраполационни методи за уеднаквяване на теории и практики в хидрогеологията". Всички ние се прекланяме пред неговия бистър ум и решително перо. Без него щяхме да знаем какво правим.
          За малко да се вържа, че бях почнал да се чудя кой е този руски академик в сондирането който не съм чувал. Но като погледнах малко по-внимателно името и катедрата и загрях за какво става дума Ама името си уцелил супер, перфектно може да мине за някой от Азербаджан и подобните бивши соц. републики

          А сега по-сериозно. Момчета, с какви пневмоударници работите - марки, диаметри, фирми и т.н. Започна да ми става интересно, аз пневмоударниците ги знам от проучвателното и сондирането на взривни сондажи но при сондирането за вода нямам опит от прилагането им. А когато става дума за твърди скали явно на този етап те са решението. Да се сондира с диаманти в напукани и натрошени скали не е рационално, скъпи са и не издържат на удар. Хидроударниците са интересни но не знам да са прилагани за водни сондажи. Така че на този етап пневмоударниците, поне са отработена технология.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Аз имам 3 цолов на биолер 2 броя до 100мм добри са .
            И 2 бр 4 цолови много са добри . -ИНГЕРСОЛ , КОПКО , БЪЛГАРСКИ
            В зависимост от диаметрите са и пнемоударниците .
            До 100мм 3 цолов , 110 -130мм 4 цолов , при 130мм -180мм 5 цолов.
            Владо е на ясно с цени и тн.
            И компресора е също интересен дали имаш или ще закупиш

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
              И компресора е също интересен дали имаш или ще закупиш
              Не, няма да купувам компресор пък и пневмоударници. Аз съм преподавател от МГУ вече пенсиониран. От време на време водя курсове /досега за рудниците там са платежоспособните клиенти/. Интересни ми са пвевмоударниците пък и човек не трябва да забравя професията си. А за компресорът си напълно прав, те са основното за добрата работа на пневмоударникът. На времето съм работил с едни руски пневмоударници /впрочем темата на дипломната ми работа/ Горките руснаци така и не можаха да се научат да правят компресори с налягане повече от 6 атм и при първото наличие на водоприток пневмоударникът се задъхваше. Впрочем ти с какъв компресор си - марка, налягане, дебит?

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Някъде по-нагоре момчил беше повдигнал темата за сондиране с пневмоударник с пяна.
                Един датски производител на сонди - Кнебел - дава пример за сонди които сондират с пневмоударник за водни сондажи до 1000 м? Например 6-9 цолов ударник - с пяна...
                Всъщност с правилните добавки и при правилната цена на сондиране - пневмоударниците стават за всичко...

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Аз лично не съм сондирал с пяна но един професор от нашата катедра навремето беше намерил пари за финансиране на проект за такова сондиране та от мои приятели знам някои неща. Хубавото на сондирането с пяна е че с малка добавка във въздухът на пенообразовател и малко вода се получава лесно пяна. Пяната има много по-висока изнасяща способност на шлам във сравнение със въздухът. Ако например имаме голям диаметър на сондажа при малък диаметър на лоста скоростта на въдухът вече е недостатъчна да изнася шламът или ще трябва да се прилага компресор с много голям дебит а те са скъпи. А с пяната и обикновен компресор ще е достатъчен. Освен това както беше правилно забелязано преди за всеки 10 м воден стълб ще трябва да се добави по 1 атм към налягането на компресора а при пяната това не е необходимо.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Това за добавянето на атмосфера на всеки 10 м воден стълб беше за аерлифта .
                    Сондирането с пяна и аз се разминах на косъм . Колегите тъкмо бяха свършили просондирането на един кондуктор около 50 тина метра на пяна .
                    Бяха покрили местността с пяна . Пяна как се гребе с лопата ? И къде се носи след това ?
                    Не бяха уцелили нещо съотношението та се бяха упенили в голям периметър . Аз 2-3 дена след като бяха свършили с пяната пристигнах на сондажа и още имаше пяна .

                    Отделно от шегата метода е много интересен дали е скъп ?
                    До колкото си спомням се монтира инжектор към захранващия маркуч. Така и не успях да вида технологията .Как се случват нещата? Иначе на теория знам какво трябва да се случи. Друго е да се види още по добре да се пипне и поработи .

                    ПП Компресора ми не е толкова мощен колкото ми се изка , но какво да се прави. Ингерсол ранг 16 кубика 11бара .
                    Захранвам ударниците без проблем .
                    Копкото (пнемоударника) се чуства по добре при по голямо налягане.
                    Последно редактирано от монио; 14-06-11, 06:46.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Не би трябвало сондирането с пяна да е скъп метод защото се добавя минимално количество пенообразовател, действително с ежектор към захранващият маркуч. За гасенето и се добавят други химикали вече на устието. Навремето нашите са го прилагали доколкото си спомням за ролково сондиране в Марица Изток и са доказали някакъв икономически ефект така че не е скъпо. Методът е доста развит в нефтеното сондиране при ниско пластово налягане.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Да но с какво може да усложни сондажа сондирането с пяна ?
                        Няма метод само с плюсове . Или е като "изи пейнт" и децата го хващат и почват да боядисват , и с една стая си му изкарал парите . На другата стая вече да се чустваме на далавера .
                        Ако мога да използвам такова сравнение .

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Ще трябва да се купи една помпичка за пенния агент - при 16 м3/мин въздух си е и сериозно количество пенен агент.
                          Ще трябва малко по внимателно и по-често да се почиства пневмоударника - предполагам, че и износването ще е по-голямо.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Освен пенообразувател и въздух, ще е необходима и вода ако няма водоприток от сондажа. Пенообразувателите са ПАВ (миещ препарат), следователно пневмоударника ще е перфектно почистен от всички смазки. Освен ако няма измислен пенообразувател с мажещо действие, тогава е лесно - може да се вкара в системата вместо маслото, с което се смазва пневмоударника. Нека някой каже, че има такъв препарат, и ще го пробвам на терен.
                            Гасенето на пяната е друга бира. Там ще е интересно, но Фред ще помогне.
                            Последно редактирано от st.darakchiev; 15-06-11, 07:54.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Ето два типа пенообразувателя, които ми препоръчиха за сондиране с пневмоударник с пяна.
                              Не знам дали сте ги ползвали...
                              AQF-2.pdf
                              Boodefoam PDS.pdf
                              Вярно е че ударника ще трябва по - скоро да се смазва, отколкото да се почиства, ма то е същото...разглобяване, сглобяване...

                              Май да се налива в резервоарчето за маслото смазващо ударника нема как да стане... Хема да маже, хем да чисти, хем да се пени - ти ще искаш и деца да гледа...

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Добре в лубрикатора ще сложим пенообразователа ами водата и тя ли от там .
                                Ако сложа пенообразовател в лубрикатора , ще ми разпени пемомоторите и от всякъде ще се опеня нацяло .
                                Мога обаче да го преместя да пръска само на пнемоударника .
                                А най правилно -ежектор . Той би трябвало да си подава и водата .
                                Веро няма ли да стане .


                                Даите идея за ижектор .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X