Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Има един начин, ползва се тръба на Вентури, където според Бернули има участък с подналягане. Там може да се засмуче всякаква течност. Ей ся рисувам схема и качвам.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tulumba.jpg
Прегледи:1
Размер:42.2 КБ
ID:5286074ето
      Последно редактирано от st.darakchiev; 15-06-11, 10:04.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Ще го пробвам това . Да опеня някой сондаж. Тоя разширителен съд колко голям трябва да е ? Варел 200л? Или 40л?
        Обаче пенообразователя може ли да е някакво веро?
        От къде да го търсим тоя пенообразовател ?

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          20 л стигат. Някой въздушен резервоар от спирачната система на камион например. Трябва да издържа на налягането на компресора, че ще стане мазало. Направи го с прозрачни ПВХ тръбички да следиш на око дебита на препарата, може и една да пуснеш от дъното до горния край, за да виждаш нивото в съда.
          Още не ми е изяснен проблема с мазането на пневмоударника. Когато сондираш с длето или корона с въздух, иди-дойди. Обаче с пневмоударник не ми се връзва засега.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Много готина пенна бомба се заформя...
            Момчиле приготви си каска и фотоапарат...

            Ако решите да пробвате - мога да потърся предписания на производителя за сондиране с пяна с пневмоударник.

            Все пак е хубаво да пробваш с некои по-стар пневмоударник - че освен проблема с мазането (не знам всъщност дали е проблем) - таз тръба на бернули ще прави и капки, които ми струва че ще правят хидравличен удар тук таме по тесните места на ударника...

            Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
            От къде да го търсим тоя пенообразовател ?
            С радост ще помогна... 25 литра Boodefoam ще ти дойдат къмто 300 лв без ДДС. Бароида ще е горе долу два пъти по-скъп. Виж при бидон 200 литра нещата ще са различни...

            Алтернативен вариант - звънни на нашия приятел в Асеновград - те сондират с полимери - може и да ползват и пяна.
            Последно редактирано от vlageo; 15-06-11, 12:46.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
              Ще го пробвам това . Да опеня някой сондаж. Тоя разширителен съд колко голям трябва да е ? Варел 200л? Или 40л?
              Обаче пенообразователя може ли да е някакво веро?
              От къде да го търсим тоя пенообразовател ?
              Май че може с веро. Те колегите са сондирали с пяна по време на соца тогава друго нямаше. Обаче с ежектора май че прибързах, има силно противоналягане на изхода му (пневмоударника) и няма как да засмуква от атмосферата където е 1 атм и да подава течност в област където противоналягането е 5-6 атм. Ежектори се използват например в ядкови тръби с обратна циркулация, т.е. в ядковата тръба течността се движи нагоре и тика ядката нагоре. Но там на входа на ежектора налягането е примерно 20 атм а при короната примерно 15 атм., т.е. няма противоналягане.

              Ще си трябва инжектор, т.е. помпа. Все пак ще питам колегите. Той единият отдавна е в САЩ но ще питам доц.Аризанов на времето и той участваше в тези истории с пените. Аз ежектор съм изчислявал и правил, навремето го използвахме в устройство за приготвяне на циментови разтвори в подземни условия, там няма начин да се закара цяла бъркачка. С 80-100 л/мин смучеше перфектно /той за толкова беше изчислен/, както се изрази колегата "за малко да скъса торбата". А за гасенето ще питам друг колега който е по промивните течности.

              PS Сега видях схемата на Даракчиев. На първо гледане би трябвало да стане защото над пенообразователя действа налягането над компресора, т.е. противоналягането е по-малко от налягането. С малка помпа обаче ми изглежда по-лесно.
              Последно редактирано от Фред; 15-06-11, 22:28.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Предимството на сондирането с пяна е ,че по-лесно ще изнася шлама от дълбочина , която иначе за въздух без пяна би било трудно.
                И в сондажи , който има загуба на дъздух или промивка от каверни или цепнатини. За друго пиложение не се сещам. Освен , ако няма вода при сондиране с промивка или доставянето и е проблемно и енергоемко--не е малко .
                Недостатъка предполагам е че пнемоударника може да стегне (запече) от верото , при по-висока темепература. Да стане на клей.
                Иначе друг недостатък не виждам , освен добавената цена на цялата система и верото. Ако заработи това де , не че да стегне пнемоударника е малък недостатък , но износване от верото не би трябвало да има .

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Момчиле неискам да ви отклонявам от темата но беше споменал за някъкви зъби да провериш каде има защото моите сдадоха багажа става въпрос за свредела--срещнах две плочи по 25см пробих ги ама зъбите сеогънаха и се счупиха.После съм го оширявал на ръка до 850мм.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Снощи ми се въртеше в главата да се сложи ежектора на устието на сондажа да обира пяната и после по широк маркуч да я праща към някаква яма. Пътем и да я гаси колкото може. Оказа се, че това е един от основните способи за гасенето и руснаците вече са ме изпреварили Ето една картинка по въпросът. Иначе в едно филмче по YouTube видях че я гасят като просто хвърлят пясък отгоре и
                    www.youtube.com/watch?v=eMj_YFZK5DE
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Foam.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5286196
                    Последно редактирано от Фред; 16-06-11, 13:33.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                      Снощи ми се въртеше в главата да се сложи ежектора на устието на сондажа да обира пяната и после по широк маркуч да я праща към някаква яма. Пътем и да я гаси колкото може. Оказа се, че това е един от основните способи за гасенето и руснаците вече са ме изпреварили Ето една картинка по въпросът. Иначе в едно филмче по YouTube видях че я гасят като просто хвърлят пясък отгоре и
                      www.youtube.com/watch?v=eMj_YFZK5DE
                      [ATTACH=CONFIG]340955[/ATTACH]
                      И с лопатата . Гребане .

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Доколкото си спомням от ровенето по въпроса когато се постави за първи път - сондирането с пневмоударник и пяна всъщност не е точно с пяна, а с т.нар "мъгла" - mist drilling.
                        Капките трябва да са много ситни под формата на аерозол - иначе според мен ще направи хидравличен удар - първото което ще отиде е пластмасовият клапан на короната, после ще избият всички уплътнения.
                        Ако капките са големи - все едно ударника е пълен с пясък...
                        При работа - в ударника се създават зони където налягането съществено превишава работното налягане на компресора...

                        ...но ще бъде добре почистен от корозия наистина...

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Години ползваме пневмоударници без специално устройство за мазане, наливаме на всяка щанга 50-100 гр.масло, в добрия случай неизползвано. Не сме имали проблеми с това. За мен проблема ще е единствено в мазилните свойства на химикала. Може би ако го смесим с масло...
                          Ако обаче сондажа е сух, тогава какво да правим?
                          Друг проблем е огромното количество въздух, което подаваме в сондажа. Пяна с такива големи мехури няма .

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                            Момчиле неискам да ви отклонявам от темата но беше споменал за някъкви зъби да провериш каде има защото моите сдадоха багажа става въпрос за свредела--срещнах две плочи по 25см пробих ги ама зъбите сеогънаха и се счупиха.После съм го оширявал на ръка до 850мм.
                            Разпитай някой военен познат, верижните машини имаха едни зъби допълнително към комплекта, слагат се на траковете при лед, здрави, с резбови опашки. Мога да снимам образци, но нямам за даване/продаване.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                              Аз имам под ръка едно чудовище има няма 4,5 т дали ще стигне .
                              Ама ще взема от един приятел една самоделка представляваща 2 ифови компресора които се въртят от един електромотор . Интересен прототип тип - турбо самоделка с ангренагни колелета и ремък.
                              Сондажа ще се обърне като, да кажем, дамски чорап

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Бях ги оставил като че ли дълги ако бяха по къси мже би щеше да бъде подобре защото имат едно оребрение.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052011(005).jpg
Прегледи:2
Размер:130.5 КБ
ID:5286322

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X