Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Днес открих този магазин за противопожарна техника намира се срещу пожарната--има много неща;шланг--75мм-20м-118лв с ддс;шланг 52мм-20м-75лв с ддс;има и редукции всякъкви;от 75 на 52-24лв с ддс.Закарах машината в Славяново и утре ако е дал господ стигнем до вода--20м след като го обсадим ще пробвам бибото със шланговете -75мм;той може да излезе повече метри дано да ненаправим някоя беля.А иначе ти имаш ли идея къде евентуално може да бъде пренавито защото открих едно същото като това изгоряло.Един познат бивш работник на СМК Плевен ми каза за Пловдив че са носели да пренавиват но неможа да си спомни точното място.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      За пренавиване, трябва да намериш някой който знае какво прави,повечето са аматиори и не правят нищо.. и само ти зимат парите.Тази съм я отварял,вътре свети.Мотора е 4кв. 2800об/мин.Това изгорялото-само турбината ,колко пари и искат,че съм замислил една работа -да и присадя хидромотор , и да видим какво ще стане за работа където няма ток е доста добро-ти нямаш ядове-имаш генератор на камиона.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Не съм го питал дали я продава но ще му звъна утре.Тя е изгоряла след като му направих герана през 2009г.Но това с хидромотора е хитро.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Добри нея продава.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Даракчиев качи я тая схема на air lift и тук хем ще раздвижим темата .

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Когато се сондира с пнемоударник през водния хоризонт и под него не се ли получава 2 в 1 . Примерно възбуждане на водоотдаващия хоризонт и сондиране в дълбочина . Резултата за сондажния работник е : целият във вода , глини и камъчета , но пък за сондажа мехлем . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:оцветен е010.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5282469
              Това състояние след като се почистих или поотръсках (който го е страх от водата не ходи в гората )
              Последно редактирано от монио; 03-06-11, 10:14.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Готино, калния занаят - направо си като рейнджър лазил в кал...

                (...качил си килца между другото, май не е имало много работа с катерене напоследък )

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                  Готино, калния занаят - направо си като рейнджър лазил в кал...

                  (...качил си килца между другото, май не е имало много работа с катерене напоследък )
                  Еми да щом почнах да се калям . Не бях се калял така одавна . Не можеш се скри , и от горе пада кал , и от долу хвърля . Като дойде редуктора на моята височина водата бие в него и право в мене , не ми остави суго място . Поне шоу направихме кално . Не водочерпене с компресор а водоизтрелване .
                  Клиента пита : абе дали ще има вода ? Аз му казвам : Абе сигурно ще излезе после . То околу нас гьол стана .
                  Задават се пак едни обувки за шиене да видим дали ще са царски .
                  В царството на пепелянките .
                  Аз малко ме е страх да кача снимки от последното катерене че ги крадът и слагат в сайтовете си .
                  Последно редактирано от монио; 03-06-11, 16:10.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Яко кал, както би се изразил зрелостник. По-добре от яко прах :-). Аз съм рекордьор на региона по падане в утайник - три пъти. За съжаление нямам снимки. Незабравима гледка - по боксерки, ботуши и каска.
                    Утре ще сканирам и кача записките си за ерлифта. Има в нета едни Brumbi помпи - интересно решение.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                      Яко кал, както би се изразил зрелостник. По-добре от яко прах :-). Аз съм рекордьор на региона по падане в утайник - три пъти. За съжаление нямам снимки. Незабравима гледка - по боксерки, ботуши и каска.
                      Утре ще сканирам и кача записките си за ерлифта. Има в нета едни Brumbi помпи - интересно решение.
                      А а а в утайника е по зрелищно .Аз до кръста най много в утайника .

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                        А а а в утайника е по зрелищно .Аз до кръста най много в утайника .
                        До кръста не се брои. И ушите ми бяха пълни с кал.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                          До кръста не се брои. И ушите ми бяха пълни с кал.
                          Ударил си дъното (на утайника ) с крака .
                          Незнам дали ще е интересно ,но има един парцел който се продава за добив на камък . Не е дробен камък а камък за обработка .
                          Близо до Враца , има път до парцела , ток в съседното място , граничи с съществуваща кариера . А а има и ядки извадени от парцела .Ето снимка от кариерата видях я и е интересно решение за инвестиция .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кариера е009.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5282787 Може пък на някой съфорумник да му е на сърце да добива тоя материал , на мода е .

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Добри пробвах бибото от 20м инеможе да изкара дори и с шланг 52мм.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Мързи ме да си играя с Аутокад и др., схема не намерих в нета, та направих леко наивистичен модел на сондаж с ерлифтна уредба и някаква схема на смесителя. Конкретно този сондаж ще работи лошо, защото потапянето на ерлифта е недостатъчно - трябва да се спусне по-близо до дъното. Водоподемна тръба - ПЕВП ф40, компресорна тръба - маркуч ф10-12мм. Габарита на металните тръби да е максимално обран, за да не закача по стените. Маркучите да се привържат през 3 м един за друг.
                              Даракчиев с какъв дебит и налягане на въздуха трябва да се захрани системата която си начертал, примерно ориентировачно за да я пробвам.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                С тия диаметри в 40 метров сондаж върши работа и компресор от ЗИЛ (такова съм виждал масово самоделно). А иначе - налягането на въздуха трябва да е най-малко по 1 атм. за всеки 10 м воден стълб потапяне плюс още две атмосфери (за всеки случай). Това е т.нар. пусково налягане. След като избълва целия обем вода в сондажа над смесителя, ерлифта заработва по-спокойно и налягането пада доста. Ако няма достатъчно постъпления на вода в сондажа, известно време върти водата в тръбите и като се посъбере, я изкарва. Дебита сложно се смята. Не е необходим кой знае колко голям дебит. Зависи от диаметри, дълбочини, дебита на водата от сондажа и прочутия коефициент на Нагласенко. Пробвай с какъвто компресор имаш под ръка и се ориентирай.
                                Последно редактирано от st.darakchiev; 08-06-11, 14:15.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X