Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Честит празник на всички .

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Честит празник и от мен--живи и здрави.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06052008(002).jpg
Прегледи:3
Размер:143.9 КБ
ID:5275045

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        ДРИЛИНГА тс. Краси ми направи сондажа. Много бях притеснен , а и продължавам да съм. Засега тече някаква вода кална е. Не съм засичал още дебита и. Чакам да се избистри итогава ще я засека.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Първоначално публикуван от kostadin_ra Преглед на мнение
          ДРИЛИНГА тс. Краси ми направи сондажа. Много бях притеснен , а и продължавам да съм. Засега тече някаква вода кална е. Не съм засичал още дебита и. Чакам да се избистри итогава ще я засека.
          Браво колега честито за сондажа ама тука за сондажни машини и авто сонди пишем. Пиши му на лични или в кладенци и сондажи , ако нещо те претиснява или си доволен . Че тука какво можем да ти помогнем - те колегите от тая тема както и аз пишем и там в(кладенци и сондажи).
          поздрави.
          Последно редактирано от монио; 07-05-11, 17:48.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Благодаря,ще се корегирам.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Имах възможността да пробвам свредела.Правихме един геран и въртях докато спря да върви с кофата--850мм.Сложих го и нещата тръгнаха но 2м пропаднаха пръстените и спря.Появи се нещо като мергел но с пясък и го копах около 1м и край.Явно на този диаметър--450мм натиска който упражнявам няма да стане--ще трябва явно баяда се натиска.Да се надяваме че не навсякъде е еднакво някъде може да имаме късмет.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08052011(001).jpg
Прегледи:2
Размер:127.0 КБ
ID:5275492Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08052011(002).jpg
Прегледи:2
Размер:125.9 КБ
ID:5275493Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08052011.jpg
Прегледи:2
Размер:99.2 КБ
ID:5275494

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                Тази пика в средата дали не е по-добре да е наравно със зъбите.Какво имам впредвид.Първоначално и аз го бях направил така но след преработката реших да бъде на равно със зъбите защото при вторият сондаж който не направихме от самото начало тръгнаха камъни и именно тази пика гонеше свредела от центъра--може би във сондажа нещата не стоят така просто споделям случката.А това дали е отливка или витките са заварени?
                Идеята на пиката е да държи свредела по оста на сондиране. Свредела не е конструиран за работа в камъни. Ако има такива, сблъсъка на зъбите в тях е достатъчен да отклони сондирането, че и лостовете да огъне. Витките са отливка или по-скоро изковка яка. Като влеза цялата дължина в сондажа, горе-долу държи посоката ако камъните не са много големи. Обаче прави префектни утайници;-)
                Последно редактирано от st.darakchiev; 09-05-11, 10:54.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Привет на всички! Монка, бъзикаш ме, но карай да е весело вкарал съм се в сериала и няма как. Всичко ми е готово, остава да решa с какъв хидромотор ще въртя- в смисъл, като с какви обороти трябва да се работи. За сила, мощност, динамика, усукване и натоварване, хидравлики, силов или скоростен полиспаст, лебедки съм наясно. Тия обороти, обаче не ги хващам. Учебници и справочници, без опит, рутина са надута гайда без пръсти. Навсякъде различно. От 30 до 120-130. Та въпросите са - какво става при 30- 50 об. и какво при 80- 100? Предимства и недостатъци и какъв е оптималния вариант? Говорим, обаче за Ф 120 до 200 с промиване. Другото е, че не мога да махна прикачените файлове за да кача други- да покажа ГАРАЖКАТА

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    К'во да става - врътка се:-) Обаче, на едно връткане ако влиза 2мм., колкото повече се врътка в час, толкова повече влиза за час. Та единия стремеж при въртеливото (връткавото) сондиране е към максимални обороти. Например при диамантено сондиране, където напредъка за оборот е части от милиметъра, се достигат буквално стругарски обороти. Ограничението идва от поведението на сондажния инструмент - тресе, подскача и т.н. Тогава оборотите се намалят. Руското УРБ 2А-2 има паспортен диапазон 140-325 об/мин. Най-често се използва при 220-240 об/мин. При шнеково сондиране обаче тези обороти са множко. Там трябва по-скоро мощност. За упоменатите диаметри от Миро около 200 об/мин би следвало да е добре.
                    Колкото по широк диапазон скорости имаш, по-добре ще работи машината. УРБ 2А-2 има 3 скорости на редуктора и още 5 на скоростната кутия на мотора - варианти много. По- модерните обикновено имат два хидромотора на редуктора и като работят паралелно или последователно постигат различни обороти и мощности.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Здравите колеги искам да ви попитам за този компресор кави данни е имам го от много време http://niksan4eto90.snimka.bg/automo...92211.23432622

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Добри ти небеше ли давал няква инфо за този компресор?

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Някъде назад сме го обсъждали - търси. Май е КВ-100.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Стефане - пища тука за хидро фрактурацията, че там настъпахме много в терминология...

                            Да, подобен е и метода за добив на шистов газ, но там се инжектират некви химикали, които разтварят газа и после ги изпомпват нагоре. Хидрорактурацията е само част от процеса - предполагам с идеята да вдигне дебита на извличането...

                            А иначе - хидрофрактурация ползват за оживяване и възбуждане на стари сондажи - това за Австралия, де... и инжектират налягания в стотин барове...

                            Ползват я и при обезгазяването на въглищни пластове... (Баси, що излишни неща прочетох - дали някога ще ми трябват???)

                            За джетинга ясно. А свабиране какво е?

                            ПП. Ще пиша на лични за добива на сол. Искам да пообменим информация. Не знам да надуват във връзка с добива, но трябва да са надували във връзка с проверката и рехабилитацията на сондажите...
                            Последно редактирано от vlageo; 13-05-11, 22:24.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                              За джетинга ясно. А свабиране какво е?
                              Свабирането е метод за възбуждане /създаване на приток/ в нефтени сондажи. Най-общо казано в помпено компресорната /обсадната/ тръба се спуска бутало /сваб/ с обратен клапан. При теглене на буталото нагоре с въже или сонд.лост под него се създава вакуум който въздейства върху пласта и предизвиква приток на нефт. Така се създава началният приток на нефт от пласта /възбуждане на сондажа/.

                              Има много писано по въпроса но ето нещо за начало http://www.tehsovet.ru/article-2006-1-3-92

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                                ...Ще пиша на лични...
                                Недей бе човек.
                                Не пиша във вашите теми, защото няма какво да кажа, но редовно ги чета със жив интерес и много неща научавам. Ако добива на сол не е точно за тема "Сондажни машини..." - пишете в нова (имате си цял подраздел).
                                В последно време, вярно, нещо наблегнахте на "битовизми", но не пренебрегвайте съвсем "научно-популярното" начало.
                                Последно редактирано от davc; 14-05-11, 19:12.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X