Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелов двигател на ЗиЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    По спомени Д 740 е 240 кс дали мостовете и раздатката на зила ще удържат близо два пъти повече кс и въртящ момент ?
    Точно толкова е, по непотвърдена информация, би трябвало да е 9800 кубика. Като започна монтажа на новото "сърце", ще споделям абсолютно всеки детайл.

    Коментар


    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

      210 к.с. е обикновенния Камаз-ов двигател.
      Обема е 10,85 л.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

        Добър ден! Колеги, след дълъг период на почивка от няколко дни възобнових работата по - Камазо- Зила. Като за начало, качих двигателя на шасито, стегнат е и лежи на тампоните. Слагам и " опашка" на скоростите от бордови Камаз, за по-добър захват и евентуално редуциране на вибрациите. Преправих кардана, като ползвах една част останал ми от Урал, другата от Зила. Предните тампони и ушета са от Урал 4320 ( тук искам да вмъкна, че ако бях ползвал оригиналните ушета от Зил 133, двигателя щете да падне по-ниско и нямаше да има нужда да се повдига радиатора с 3см.) В задната част на двигателя ползвам къстъм ушета, които са захванати за блока, не за кожука на скоростите ( Ако решите да ползвате оригинални от Камаз задни, стават, но е кофти, защото трябва преработка на лостовите механизни на спирачки, ръчни и съединител). Десния тампон е от Ифа W60L, левия е кръгъл от морга ( от някакъв камион Мерцедес), защото заради лоста на спирачката не позволява да се сложи, плосък от Ифа. Картера няма нужда да се реже, евентуално ако закача, може да се подложи един или два малки ресьора отдолу, да се вдигне нагоре. С този си монтаж, не се мести сектора, двигателя се събира много компактно в шасито. Има вероятност да се повдигне кабината с 3см, заради цялостното изместване на радиатора, но това ще кажа след някой ден. По-късно ще пусна снимки до къде съм стигнал. Поздрави

        Коментар


        • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

          Ето някоя снимка
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

            Здравейте,
            някъде в Сливенска област или съседните й има ли майстор/сервиз, където да е правен следният монтаж : двигател от Маз монтиран на Урал. Питам тъй като ми предстой закупуването на два Урала и търся хора, които са правели вече тази интервенция.
            Поздрави!

            Коментар


            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

              Първоначално публикуван от kriko Преглед на мнение
              Здравейте,
              двигател от Маз монтиран на Урал.
              Имал съм такъв камион, правил съм тази интервенция. Един ценен съвет. Първо си оправи спирачките на тия камиони и след това сменяй мотор и прочие. Мога да ти обясня на бързо по телефона, как става магията.

              Коментар


              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                Зила пусна ли го в движение? Не му ли стана тежка предницата с камазовия двигател и кутия?

                Коментар


                • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                  Мислех, че няма интерес и затова не съм побликувал вече нищо. Почти съм готов, утре или други ден закачам радиатора, той е готов, фиксиран. Само трябва някоя заварка. Много друга работа имам и зила е на заден план. Относно тежината, ресьорите не клекнаха въобще

                  Коментар


                  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                    Следя темите с интерес. Вълнуват ме такива проекти. Макар че има серийно произведени зилове 133, този е с по-късо торпедо и има доста неща за правене и наблъскване в торпедото. Тежестта на двигателя по ресьорите не може да се определи, в процеса на експлоатация ще се установи. Зила има хидравлика и все пак се е по-тежък волана. На тези машини кабината е дълга и товара пада на задните мостове. Имам наблюдение на други камиони, че като се натовари предницата и волана става по-тежък.

                    Коментар


                    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                      Като знам какви топузи са двигателя и скоростната кутия на камаза силно ме съмнява че зиловите ресори ще го удържат без проблеми и доработки . Двигателя Д 740 тежи някъде към 800 килограма със скоростите към 1200 а зиловия двигател е към 400 килограма скоростната кутия е не повече от 50 - 70 килограма двама човека спокойно я носим .
                      Последно редактирано от sek.1; 28-07-17, 19:56.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                        Абе отдавна вече беше, като ви казах-правилната концепция за ЗиЛ 131 е двигател от Мерцедес 814, със зиловата кутия и съединител. Е, феродовия диск е от ЮМЗ, с малко стругарска работа, но си работи.

                        В сервиза на Игнат вече имат доста актив (може би над 20 броя, но не съм сигурен) от така преправени ЗиЛове, и почти всички си работят и вадят дърва от деретата. А и с всяка година мераклиите за такъв ЗиЛ се множат.
                        Е, случват се и колизии, но това е когато собственикът не му се дават пари поне за преглед на новия мотор. "Нали е Мерцедес, как може да не е добър двигателя..."
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                          А профилактика на камазовия двигател правена ли е ? Да не се окаже като нашия с някоя изгнила риза .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            А профилактика на камазовия двигател правена ли е ? Да не се окаже като нашия с някоя изгнила риза .
                            От пълен основен ремонт е. Само едно ме упасява, тъй като е двигател от Зил 133 и картерите са коренно различни от на стандартен Камаз. Картера ми е сглобен с силикон без никаква гарнитура ( най-вероятно не са имали за този модел). Като гледам, колко е дебела една гарнитура за Камаз, ме съмнява, дали сега няма да е по-нагоре картера и да ми запуши маслената помпа или пък да протече.

                            Коментар


                            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                              Както вече спомнех, ако някой реши да слага Камазов мотор на 131, има по добър и "лек" начин, обаче е много работа. Трябва да се разнити половината камион, за да може да се ползват задни ушета от Камаз и да влезнат вътре в шасито. По този начин се печели един плос, бе се повдига кабината, но пък трябва корекция на картера. Моя вариант е даден по-горе. Кабината е повдигната с 4см, лоста на съидинителя е ужължен, като е съобразено с корецкията на кабината. Поради монтажа на тампоните върху шасито се наложи корекия на лостовете на спирачката, този на педала се скъсява с 3см, вторият лост, които предава на главния спирачен кран за сметка на това се увеличава с 3см. Радиатора се мести 4см напред, поради това шлюзите изчезват в вечните ловни полета и ще иска корекция на двата малки радиатора ( за маслото на двигателя и за хидравликата). Очудващо за мен, не се наложи никаква корекция на кормилния прът, нито пък изместване на сектора ( което е много добре). Предната част на кабината в повдигнах с тампони, задната част, махнах нитовете и използвах планка 4см дебела. Останаха няколко дребни неща и някой да ми направи инсталацията. Предполагам, че до седмица иска да запали.


                              http://greens.snimka.bg/photos-from-gsm/rocco.744973

                              Коментар


                              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                                От пълен основен ремонт е. Само едно ме упасява, тъй като е двигател от Зил 133 и картерите са коренно различни от на стандартен Камаз. Картера ми е сглобен с силикон без никаква гарнитура ( най-вероятно не са имали за този модел). Като гледам, колко е дебела една гарнитура за Камаз, ме съмнява, дали сега няма да е по-нагоре картера и да ми запуши маслената помпа или пък да протече.
                                Оригиналната гарнитура на Камаз е дебела 2-3 мм . Утре като отида в работата ще я премеря колко е новата и колко сляга след стягането . Старата половината още е на картера . В петък стегнах биелата и главата но картера още не съм го качил . Тези доработки ще ги узаконяваш ли ?
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X