Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Става дума за купуване на военна продукция - няма значение дали е патрон или самолет. Важни са договорките и интересите - това е. Ако ще търсим под вола теле - ОК, ама е друга тема и приказка.
    В частност при нас вратата се затръшва пред носа на руснаците и с полската намеса шансовете им за продажба и подръжка на авиационна техника у нас се изпаряват навеки веков. За щастие на страната ни.

    Че затова и аз се включих в темата след дълго прекъсване - просто се кефя, че има переспектива в небето на България отново да летят самолети от 4-то поколение.

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Те май и американците ползват доста МИ в Афганистан, щото нещо покриването на НАТО-вските стандарти не позволява на техните хвърчила да катерят баира и прескачат хълмовете
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Те май и американците ползват доста МИ в Афганистан, щото нещо покриването на НАТО-вските стандарти не позволява на техните хвърчила да катерят баира и прескачат хълмовете
        Не думай .
        Виц на месеца .

        Да не бъркаш АНА с US ARMY (Air FORCE)... и то в частта, че имаше някакви остатъци в техника и облужващ персонал от време оно

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
          Не думай .
          Виц на месеца .
          Явно си доооста далеч от материята... Спора с теб е излишен - продължавай да се смееш (на акъла си)...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
            ... Да не бъркаш АНА с US ARMY (Air FORCE)... и то в частта, че имаше някакви остатъци в техника и облужващ персонал от време оно
            Май нещо ти се бъркаш и то доста в частта за "остатъци от техника". Да, става въпрос за хеликоптери за АНА, но не за някакви остатъци, а за 63 чисто новички Мi-171Sh, които американците (Министерство на отбраната) поръчаха на руснаците през 2011 и които са били доставени през 2014.

            Що са поръчали руски ли? Ми щото били 2-3 пъти по-евтини от американските и по-устойчиви на експлоатация "в по-сурови условия" ...

            ... although foreign military sales are complicated, Harmer said, sometimes there are advantages to using foreign firms such as Rosoboronexport. For example, most U.S. helicopters are two to three times as expensive as the Russian ones, and the Soviets, who designed the Mi-17, know how to make their equipment robust.

            One of the reasons the Afghans like the Russian helicopters is Russian helicopters are a bit more forgiving in austere environments,” he said. “American helicopters are designed to be maintained by professionals.”

            http://www.politico.com/story/2013/1...#ixzz2le7tkrBt

            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Също и заради летателният състав и техническия персонал. Най-вероятно афганистанците си имат подготвени хора и не се налага обучение.

              "The intended user of the Russian helicopters is the Afghan National Security Forces Special Mission Wing, an aviation unit that supports counter-terrorism, counter-narcotics and special operations missions..."

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Канадците също имат CH-178... Една от причините за използването на МИ е добрите височинни параметри. Цената - разбира се, че също е фактор...
                Май имаше информация и за МИ на Отряда за специални операции на САЩ....
                Т.е. - когато сметнеш, че нещо ти е целесъобразно - го вземаш/наемаш/ползваш....
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Канадците също имат CH-178... Една от причините за използването на МИ е добрите височинни параметри. Цената - разбира се, че също е фактор...
                  Май имаше информация и за МИ на Отряда за специални операции на САЩ....
                  Т.е. - когато сметнеш, че нещо ти е целесъобразно - го вземаш/наемаш/ползваш....
                  Я гледай ти! Тихомълком си били взели някой и друг руски хеликоптер. Ми-17 с канадски отличителни знаци ...

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cfhip-0.jpg
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:5693821

                  Lease agreement negotiated in early 2010 for 4 helicopters use by the Canadian Forces from Kandahar, Afghanistan, although this was not publicly announced until fall 2010 (following press reports of the helicopters in service in May and June of 2010). Unlike the leased civil registered and civil crewed Mi-8s at Kandahar, these aircraft are in full military markings, and are flown by Canadian Forces crews into combat situations.
                  UPDATE: At least 3 of these helicopters were airfrieghted to Graf Ignatievo air base in Bulgaria on 18 August 2011, with the Canadian markings covered with tape.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Чавдаре, то това Ми си е доказано добиче, също като оня глиган дето си качил снимка и статия за него в другата тема. Все още и в любимия ни високо-технологичен 21-ви век имаме, и ще имаме, нужда от такива машини. Напук на любителите на снимки показващи течнокристални дисплеи и светещи копчета. И най-високо-технологичните супер-автомобили не могат да минат без съпорта на някой дърт репатрак.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      И най-високо-технологичните супер-автомобили не могат да минат без съпорта на някой дърт репатрак.
                      Това ли имаш предвид ?
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Това ли имаш предвид ?
                        Не точно в тоя смисъл, а и тоя чинук колко пък да е високо-технологичен. Имам предвид, че си има някои стари добитъци, които още дълго ще са полезни и нужни, ако и да има некви супер-дупер хвърчила с шарени кокпити. А конкретно за супер-колата и стария репатрак, ако искаш да ти пратя снимки на лично вчера например какво натоварих на една изпърдела пътна помощ?
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Явно си доооста далеч от материята... Спора с теб е излишен - продължавай да се смееш (на акъла си)...
                          Да кажем, че "материята" ми е проглушила ушите щото каца и излита на 50 метра от леглото на всеки 5-10 минути. В добавка - въпросната "материя" съм я ползвал буквално за такси /много по-лесно, е да си поръчаш хеликоптер да те закара на километър разстояние отколкото да искаш наземно придвижване/.

                          На афганците им купиха руски вертолети именно, защото разполагаха с готови кадри да експлоатират такива. Ако руснаците не се бяха насрали в Украйна щяха да им купят и руски танкове и пр.
                          Свикнали са да ползват и ремонтират такива, а за момента други надали и биха усвоили.
                          По "западните" армии, че някъде се е купило нещо "руско" не е защото е върха на черешата, а за да има личния състав (основно по-специален такъв) оперативна готовност и натренираност и от такива типове средства за придвижване (независимо вертолет, транспортьор и пр.). Отделно нуждата да се играе "противник" когато трябва.

                          Ама си остани с илюзията, че " американците ползват доста МИ в Афганистан, щото нещо покриването на НАТО-вските стандарти не позволява на техните хвърчила да катерят баира и прескачат хълмовете". ...


                          П.П.: В добавка - цялата техника оперираща из Афганистан (особенно летателна такава) най-вероятно ще бъде зарязана там. Едно, че няма да си струва парите да бъде закарана обратно до другия край на света. И второ че повечето от нея е зверски амортизирана. Хората ценят парите и умеят да си правят сметката.
                          Последно редактирано от BulAf; 28-11-15, 12:57.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                            ... Хората ценят парите и умеят да си правят сметката.
                            Именно де! И, когато нещо върши работа те го използват, вместо да се правят на интересни. В случая са отчели, че а) машините са в пъти по-евтини от американски; б) местните имат навици и ще е по-лесно да ги обслужват и експлоатират и в) "These helicopters perform particularly well in the hot weather and high altitude of Afghanistan"
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Именно, ама се твърди, че: " американците ползват доста МИ в Афганистан, щото нещо покриването на НАТО-вските стандарти не позволява на техните хвърчила да катерят баира и прескачат хълмовете", което е лъжа!

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Не убивай "детското" в една част от населението на държавата ни. Не си ли свикнал вече ?
                                Всеки има конституционно право да вярва в каквото си иска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X