Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    А отговора ти на "гатанката" е грешен. Една очевАдна разлика е, че учебният самолет е ДВУместен, с дублирани органи за управление, и с него могат да извършват както самостоятелни полети, така и такива с бавачка ...
    Двуместни да искаш



    Хем руски - 99,9 % от населението ще е щастливо

    Коментар


    • #77
      От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      Двуместни да искаш ...
      В същност какъв е смисълът от това мятане от една глупост на друга?!? Нерде редбулски акробатични бегачки, нерде учебен Як-52, образец от деветстотин и балканската?!?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #78
        От: Българските ВВС

        Никакъв смисъл няма.
        Само си мисля, че пилот с 40 часа подготовка, не може да пази небето. Нито да се сражава адекватно.

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        учебен Як-52, образец от деветстотин и балканската?!?
        Ами бойните самолети, на които ще летят не са по-млади

        Коментар


        • #79
          От: Българските ВВС

          Як-52 е не лош УТС, стига да е в подходящо състояние. Евтин. Но дори и за него трябват добри програми за обучение.
          С 40 часа , при условие, че на 27 -я ги пускат сами , за никъде не са. Лека.

          Коментар


          • #80
            От: Българските ВВС

            Ето, че и в МО дойдоха на моя

            "- Какво налага да се купуват самолети от типа „лека авиация”?
            - Витлови. Идеята е много интересна и привлекателна. Имаме недостиг на летци и нальот. Доколкото разбирам сега това обучение се извършва на Л-39. Попитах колко струва то, казаха ми – 3000 лв. на час. Доколкото разбрах с 3 млн. лв. може да вземем три самолета. Според мен за две-три години бихме могли да ги изплатим. Има възможнос да осъществим този проект през тази година, а ще спестим и средства."

            http://naloviriba.com/%D0%B2%D1%8A%D...0%D1%80%D1%8F/

            Че значи ставам за министър...

            Коментар


            • #81
              От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
              Ето, че и в МО дойдоха на моя Че значи ставам за министър...
              Значи на тази тиква акълът и компетентността й са като твоите ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                От: Българските ВВС

                Мерси за комплимента !
                Ама за мен е важно, че схващанията ми се покриват с тези на експертите в МО.

                Коментар


                • #83
                  От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  ... експертите в МО.
                  Да им имам експертизата на експертите. То си им личи по състоянието на системата ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Българските ВВС

                    В огромна грешка си.
                    Експертите в нашата армия са си на ниво - и преди, и сега - кадърни хора има много, проблема е в костюмарите (завършили счетоводство и контрол) които са в правителството и в МО.
                    Важното е, че в момент на криза и тотално безпаричие, експертите са надделяли и с нискобюджетни полети ще се опитат да спасят авиацията - за което Голямо Браво.
                    Като има пари е лесно, няма нужда да разбираш много материята, даже нищо може да не разбираш - вземаш най-добрите изтребители и най-добрите тренери и си летиш. Важно е като няма и като няма изгледи да има пари, какво правиш.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                      Че значи ставам за министър...

                      Не знам как ще си разделите министерското кресло, че сте повечко, тук наоколо сте минимум двама...
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #86
                        От: Българските ВВС

                        От тук http://news.ibox.bg/pressreview/id_1978081804
                        България отказва на Русия да поддържа военната й авиация и ще го възложи на Полша. Това съобщи пред БНТ военният министър Николай Ненчев.
                        Причината е, че цената на поддръжката се надува от верига посредници в Русия. "Плащаме три пъти над цената, която ни дава заводът за поддръжка на тази техника, защото минава през няколко фирми посредници от руска страна", каза министърът.
                        Договорът с Русия за поддръжката на МИГ 29 изтича през септември, поясни министърът. Вече се водят преговори с Полша, която разполага с много добри възможности и предоставя добри условия за тези процедури, каза Ненчев. Друг аргумент е, че Полша също е член на НАТО.
                        По думите на министъра страната се нуждае от обновяване на остарялата техника, която не е съвместима със стандартите на НАТО. Той даде пример с Украйна, чийто бюджет за отбрана бил 1% от БВП, но след загубата на Крим се вдигнал до 5 на сто." - в. „Дневник".
                        Възможно ли е това и ако е да за какво ручахме жабетата?
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • #87
                          От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Възможно ли е това и ако е да за какво ручахме жабетата?
                          Да. И замириса на модернизация...
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #88
                            От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Да. И замириса на модернизация...

                            Което пречи или не на закупуването на нещо което да вьрши работа?Колко ще струва модернизацията?Или делим Руската оферта на 3 и долу горе сме уцелили?

                            Без да се обижда никой ма все като видя темата сьс заглавие Българските ВВС и ме напушва смях.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #89
                              От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Което пречи или не на закупуването на нещо което да вьрши работа?Колко ще струва модернизацията?Или делим Руската оферта на 3 и долу горе сме уцелили?

                              Без да се обижда никой ма все като видя темата сьс заглавие Българските ВВС и ме напушва смях.
                              Не пречи, но не ни ли подарят за един долар(даже за нас за един пробит долар) скоро няма да има, щото закупуванетомай ще си се отложи за напред в бъдещето.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #90
                                От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                ...
                                Без да се обижда никой ма все като видя темата сьс заглавие Българските ВВС и ме напушва смях.
                                Без да се обиждаш и ти, ама за Българските ВВС и още некои има теми бол във всички раздели. А смехът си е здраве, ако и сам (може и на себе си) да се хилиш.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X