Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Допускат че дори е свалил височината на полета до около и под 1000м, където за радарите е трудно уловим. Остава въпроса дали е кацнал някъде или все пак се е разбил макар и на друго място.

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Дори да има ненаблюдавано място там, за което лично аз съм малко скептична и бих приела, че се случва защото е неоправдано скъпо и вероятна ненужно, все пак има кораби, има и други редовни авиолинии

      Дори да е на дъното , това не е подводница, за да издържи и нито една част да не изплува на повърхността.


      и има един пилот, който поне до момента изнесоха и факти, които сочат, че се е приземил някъде и до това някъде си е летял без проблем.

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Лошото според мен е, че се създава прецедент, а "лошите" наблюдават и кроят планове.
        То ако този сценарий е реализираният - фактически именно „лошите“ са продуцентите. Освен, ако - както каза някой - не е летял ей така да види докъде ще стигне
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
          Дори да има ненаблюдавано място там, за което лично аз съм малко скептична ...
          За да не повтаряме едно и също през 2-3 страници вземи ги прочети тея последни 2-3 страници.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
            ...все пак има кораби, има и други редовни авиолинии
            Аз поне не мога да видя човек от 10км разстояние. Всъщност и на 1км не ми е лесно и зависи от терена - въпреки че се радвам на добро зрително здраве.
            А ако в онези морета се начертаят областите, в които в последните 10г са ходили хора - с кораб или със самолет - в белите петна ще се се съберат десетки Българии.

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              За да не повтаряме едно и също през 2-3 страници вземи ги прочети тея последни 2-3 страници.
              прочела съм ги, съмнително ми е времето, за което се твърди, че е летял след загуба на връзка и конкретно 4-6 часа, аз дори пеша за това време ще навъртя километри

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
                ... аз дори пеша за това време ще навъртя километри
                ... и при добра организация (от твоя страна) никой няма да те намери години наред.

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ... и при добра организация (от твоя страна) никой няма да те намери години наред.
                  мен да , или нещо си рабило се на стотици по-малки от мен части. Така съм съгласна, но

                  - не съм убедена, че този самолет е разбит - защото на пилота така му е хрумнало
                  - нищо не променя факта,че не е там за където е тръгнал без да има сигнал за инцидент, а логично все няоя система трябваше да обади нещо

                  При всяко едно положение има много неказни по случая неща, и Е МНОГО СТРАШНО

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
                    ... логично все няоя система трябваше да обади нещо
                    И в авиацията, и във флота има едни продължителни периоди от всяко по-дълго пътуване, където капитанът е цар и бог, защото друг над него няма. Няма наземни и брегови служби, няма и юрисдикция, а най-често няма и забележима връзка с външния свят.

                    Затова е и традицията корабните капитани да правят бракосъчетания, заверки на завещания и други такива неща.

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
                      ...
                      Както се казва - страхувайте се спокойно...
                      по първото Ви убеждение - такива случаи има доста. Включително единия пилот да изведе от строя останалата част от екипажа (с пожарната брадвичка, която е в оборудването на кабината), и да забие самолета. Или пък случая с Egypt Air Flight 990...
                      По второто Ви убеждение - като се изключат системите, не се обаждат... Да, няколко са, но не са защитени от вмешателство от екипажа... Могат да бъдат изключени принудително...
                      А при един от предишните ми по-дълги полети - за почти 7 часа полет не виждаш никаква светлинка над океана. На картата виждаш, че най-близките острови са на 2-3 хиляди километра... И ще е голяма случайност някой да забележи нещо при такъв голям район..
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Да задам един може и глупав въпрос за сигнала от черните кутии - и той ли може да се изключи?

                        Прочела съм доста мнения, че ако този самолет е на дъното е трудно да се улови. Прочела съм и тези, че ако е паднал, където първоначално се смяташе там е сравнително плитко.

                        Ако е имало взрив, те ще паднат някъде и се предполага, че ще има сигнал.

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Няма сигнал от кутиите защото няма авария - не е паднал , а кацнал.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
                            Да задам един може и глупав въпрос за сигнала от черните кутии - и той ли може да се изключи?...
                            При сработване на автоматиката и при запазване целостта на устройството - не може... Но може да заглъхне поради изтощаване на батериите.
                            Ако не е имало удар (ако е кацнал), то няма аварийно излъчване. Въпроса е, че дори и да се намерят кутиите, може просто да не съдържат ценна информация - да са били изключени предварително...
                            Сигнала особено под вода е силно ограничен. Ако е под инверсен пласт - откриването е още по-трудно.. Да търсиш такъв малък обект като този самолет в тази площ, която може да я е прелетял, е все едно да намериш една игла в много купи сено...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Под 200 метра не вижда радара...
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Под 200 метра не вижда радара...
                                Това все едно да кажеш над 140 не вдига колата. За кой радар става дума?
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X