Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Нали, горе долу като казаното по-горе "свалил височината на полета до около и под 1000м, където за радарите е трудно уловим"...
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
      Да задам един може и глупав въпрос за сигнала от черните кутии - и той ли може да се изключи?

      Прочела съм доста мнения, че ако този самолет е на дъното е трудно да се улови. Прочела съм и тези, че ако е паднал, където първоначално се смяташе там е сравнително плитко.

      Ако е имало взрив, те ще паднат някъде и се предполага, че ще има сигнал.
      Не ти е глупав въпроса, но радиосигналите са във въздуха, електромагнитното излъчване не може да се рапространява във вода. За там има ултразвуков маяк, който обаче се приема с ултразвуков приемник, потопен в същата вода. Значи трябва да е в кораб, на разстояние няколко километра за да го приеме.

      Добре е да разберем, че планетата ни е голяма, а ние сме нещо средно между въшки и мравки и не сме от никакво галактическо значение.
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Дьлжината на България с лодка я минаваме за 2 дни,по 200 мили на ден да речем.Края на всяко плавене е на около 4-5 дни от брега,на 3 дни от брега сме си мноооого близо,а на 2 сме си у нас.

        Това за груба сметка какво е това вода и колко е,от Хавай като се прибираме в средата на океана сме на около 1300 мили дистанция до сушата или колко от София до Лондон вода.А сега сметнете това за 2 часа кьде майната си може да е отлетяло при положение,че полета до Хавай е под 4 часа.


        Ккакви радари,това го губиш след 3 цигари време.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Та е ясно, че е кАцнало някъде. Въпроса е кога приемчика ще си признае.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            И въпрос накъде и с какво на борда после той ще излети?

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              ...Въпроса е кога приемчика ще си признае.
              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              ...Току виж, след някоя година, пред света бъде представено поредното грандиозно постижение на Чучхе - самолет „Ким 777“...
              ...Примерно
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Нали, горе долу като казаното по-горе "свалил височината на полета до около и под 1000м, където за радарите е трудно уловим"...
                Аз понеже като бях млад и в казармата и бях ПВО, та тия дет ги обясняват, че като лети ниско и не се вижда не е баш така. Вижда се, вярно че трудно, ама се вижда. Едни сръбски вертолети влязоха и летяха успоредно по планината по границата. Достатъчно често ни се появяваха, за да може да натиснем бутона. Проста провокация беше, щот тогава нали НАТО ги мачкаха и те нас тестваха.

                За гражданската авиация съм съгласен, че може да им се затрие, ама военните реагират и търсят до откат. Ние лично за една минута бяхме пуснали станциите и ги водехме вече.
                Та ми е чудно как толкова голямо и шумно нещо може да се изгуби без следа в 21-ви век.

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  В океана е мноооого далече от всякакви граници и интереси. Та никой не го е грижа да гледа, нито му е задължение да води. Не се загубило. Просто е потопено умишлено. Или е откраднато, което е малко вероятно според мен.
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                    Аз понеже като бях млад и в казармата и бях ПВО, та тия дет ги обясняват, че като лети ниско и не се вижда не е баш така. Вижда се, вярно че трудно, ама се вижда. Едни сръбски вертолети влязоха и летяха успоредно по планината по границата. Достатъчно често ни се появяваха, за да може да натиснем бутона. Проста провокация беше, щот тогава нали НАТО ги мачкаха и те нас тестваха.

                    За гражданската авиация съм съгласен, че може да им се затрие, ама военните реагират и търсят до откат. Ние лично за една минута бяхме пуснали станциите и ги водехме вече.
                    Та ми е чудно как толкова голямо и шумно нещо може да се изгуби без следа в 21-ви век.
                    Вие сте ги „гледали“ от 200км (може и по-малко). Височината, на която „вижда“ радарът, зависи и от разстоянието. След час и половина-два - разстоянието вече е такова, че този самолет може да си е летял и на 10 000м.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      3 цигари време са около 20 минути,това лети с 950 км/ч или грубо 300 километра над океана - кой радар го лови това?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Вие сте ги „гледали“ от 200км (може и по-малко). Височината, на която „вижда“ радарът, зависи и от разстоянието. След час и половина-два - разстоянието вече е такова, че този самолет може да си е летял и на 10 000м.
                        Ние ги гледахме от Радомир, та километрите бяха сигурно под 40, но пък те летяха толкова ниско, че граничарите спокойно ги разглеждаха и имаха визуален контакт.
                        За тия дет са надалеч има едни други станции, дето виждаха на около 200 километра навътре в Сърбия като им мръднат самолетите.....................а да и говоря за 1991 година и за комплекс Волхов, С 75.


                        Та.............да дойдем в наши дни, когато телефона ти постоянно казва къде си?


                        п.п.
                        Бос искаш да ме убедиш, че нещо може да лети 300 километра и никой няма да се заинтересува от него? Инак, скоростта не е проблем, та ние по изтребители се целехме, не по гражданска авиация............... а да и високата скорост е лесна за следене, защото е трудна за маневриране.
                        Последно редактирано от kok4o1; 17-03-14, 21:20. Причина: Добавка за Мерцедес :)

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Някой има ли информация за обсега на радара на Диего Гарсия?

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                            Ние ги гледахме от Радомир, та километрите бяха сигурно под 40, но пък те летяха толкова ниско, че граничарите спокойно ги разглеждаха и имаха визуален контакт.
                            За тия дет са надалеч има едни други станции, дето виждаха на около 200 километра навътре в Сърбия като им мръднат самолетите.....................а да и говоря за 1991 година и за комплекс Волхов, С 75.


                            Та.............да дойдем в наши дни, когато телефона ти постоянно казва къде си?...
                            Този визуален контакт значи 200-500м (може и повече), от 40км е нормално. Двестате км на „другите станции“ са цигара и половина време (по дименсиите на Боса ). Телефона ти казва къде си в рамките на клетката/ите - което си е смешно разстояние. И непременно трябва да има клетки...
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Изобщо не съм специалист...Обаче за мен има само две възможни хипотези:
                              1.Машината е паднала отдавна по една, или друга причина.Може и да са няколко натрупали се причини.Отдавна си е в морето, и щото е много голямо още не е открита.
                              2.Има отвличане.Дали са терористи, дали пилота е "мръднал" е друга тема...И според тази възможност машината е приземена успешно със знанието на поне едно (по-скоро повече) правителство.
                              И двете хипотези имат определени "пробойни", ама все си мисля че са най-вероятни...
                              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                              0887/осемпет 66 4осем

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение





                                п.п.
                                Бос искаш да ме убедиш, че нещо може да лети 300 километра и никой няма да се заинтересува от него? Инак, скоростта не е проблем, та ние по изтребители се целехме, не по гражданска авиация............... а да и високата скорост е лесна за следене, защото е трудна за маневриране.
                                Баща ми беше пилот едно известно време,ТУ154 с трите мотора онова,хвьрчи по права линия щото нали 3 моторетки и не му се налага да стои до 600 мили от бряг като другите плякала.
                                Аз с радари работя в морето,бивш планшетист в казармата.
                                Много не ги разбирам ма на 300 километра ако го сваля това на 500 метра над океана ще има да ме гонят колко си искат.За какво да се интересуват като имаш план за полета,имаш ешалон който си спазвал,имаш скорост която подьржаш,няма сигнал за нищо кофти.Минавам едни хубави 200 мили,свалям го ниско и газ по трьнките.
                                По изстребители сте се целили ма не и ако нагази през Стара Планина или е много ниско долу или ще ме караш да навивам бащата да седне и да обясни какво е това проверка на ПВОто с ниско прелитащи МИГ17.Това при положение,че летят над теб,а не на 300 километра над океан.

                                За идея - мен тук ме ловят от около 70 мили граничните,повече не фрьгат радарчетата.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X