Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Баща ми беше пилот едно известно време,ТУ154 с трите мотора онова,хвьрчи по права линия щото нали 3 моторетки и не му се налага да стои до 600 мили от бряг като другите плякала.
    Аз с радари работя в морето,бивш планшетист в казармата.
    Много не ги разбирам ма на 300 километра ако го сваля това на 500 метра над океана ще има да ме гонят колко си искат.За какво да се интересуват като имаш план за полета,имаш ешалон който си спазвал,имаш скорост която подьржаш,няма сигнал за нищо кофти.Минавам едни хубави 200 мили,свалям го ниско и газ по трьнките.
    По изстребители сте се целили ма не и ако нагази през Стара Планина или е много ниско долу или ще ме караш да навивам бащата да седне и да обясни какво е това проверка на ПВОто с ниско прелитащи МИГ17.Това при положение,че летят над теб,а не на 300 километра над океан.

    За идея - мен тук ме ловят от около 70 мили граничните,повече не фрьгат радарчетата.
    теорията ми е друга, че е трудно да повярвам, че в наши дни нещо може така безследно да изчезне, без да има държавна подкрепа на регионално ниво.......................разбираш ли...........................инак и аз пишех наобратно цифрите по плексигласа

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
      теорията ми е друга, че е трудно да повярвам, че в наши дни нещо може така безследно да изчезне, без да има държавна подкрепа на регионално ниво.......................разбираш ли...........................инак и аз пишех наобратно цифрите по плексигласа

      Колко причини има нещо голямо,шумно и пьлно с хора да изчезне от кой да е радар на 300 мили вьтре в морето?Колкото искаш - кеф му да лети,кеф му да е паднал,няма кой и как да го хване,а и никой не го тьрси,тия и без това чезнат на около 200 мили,после си стоят в макарона докато не ги хване радара на другия бряг.

      И на мен ми беше чудно как така 21 спортни самолетчета могат да прецапат от Турция през наша територия при положение,че правехме учение и много самолети бяха вьв вьздуха ма на,прецапаха си.



      Какьв е шанса пилота да си е наумил нещо,да е почнал екшьна и след 4 часа да е осьзнал какво го чака и да го е шибнал в морето някьде?Какви параметри следят на моторите,това може ли да се симулира вьв вьздуха?Дьрпаш рьчките като за кацане и дьрпап като кацнал,това лети ли без мотори известно време / уха /???

      Теории колко искаш,а как чезне е ясно - като обикновен си чезне,засечи прелитащите Атлантика в коя да е посока след колко мили чезнат от радара на трафика и ще видиш.



      И нашия радар ловеше на никакви мили,ползваха се наземни радари колко искаш.Това в бойната авиация,запускаш радарите ма запускаш доста от тия.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
        теорията ми е друга, че е трудно да повярвам, че в наши дни нещо може така безследно да изчезне...
        По някаква причина няколко човека из темата си представят че морето е до колене, а Малайзия е малко след Мировяне и после наляво.

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Интересна хипотеза: http://keithledgerwood.tumblr.com/po...ing-sia68-sq68
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Всичко което хвърчи се следи. И не от гражданските радари.
            Пак казвам, въпроса е защо този който знае си мълчи.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              Всичко което хвърчи се следи. И не от гражданските радари.
              Пак казвам, въпроса е защо този който знае си мълчи.
              Айде стига сипахте мъдрости. Колко пъти трябва да се обяснява, че океана е по-голям отколкото някой има нужда или би инвестирал средства за да го следи. Какво ги боли и Пакистан и Индия и миндия какво се случва на 1000км в морето? Минат се неминат 5 мнения и пак същото. Като не ви се вярва вземете поучете малко физика! Те затова като стане нещо вдигат AWACS, 'щото всичко се следи.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Може някое правителство да си го е отвлякло в духа на близкото минало,да му натовари да речем една мръсна бомба и да го изпрати по надлежния ред я в Лондон я в Ню Йорк я в Москва и т.н.
                BMW X6

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Айде стига сипахте мъдрости. Колко пъти трябва да се обяснява, че океана е по-голям отколкото някой има нужда или би инвестирал средства за да го следи. Какво ги боли и Пакистан и Индия и миндия какво се случва на 1000км в морето? Минат се неминат 5 мнения и пак същото. Като не ви се вярва вземете поучете малко физика! Те затова като стане нещо вдигат AWACS, 'щото всичко се следи.
                  От брега е голям. Пакистан, Индия и миндия и да ги боли не могат да знаят. "Ауакса" за какво го вдигат - те си зная. Има и примери. Физиката не е добре да се намесва в случая.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                    "Ауакса" за какво го вдигат - те си зная. Има и примери. Физиката не е добре да се намесва в случая.
                    Интересното в случая е, че вдигането на АУАКС-а е свързано с физиката. А щом не е добре да я намесваме чети за зелените човечета, черните дупки и не повтаряй нещо дето е повторено поне 50 пъти в тая тема.

                    ПС: Виж там Ясен го е обяснил най-добре със завоя след Мировяне.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      и не повтаряй нещо дето е повторено поне 50 пъти в тая тема.
                      Йес, сър.
                      /физиката нямаш идея колко съм я чел/
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Не че искам да си мешаме шапките с батковците, но Чичо далеч не е типичният фен на зелените човечета.
                        С извинение...
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Не знам кой какво е чел и кой в какво вярва, ама ще ви го онагледя барем разберете де е Мировяне.

                          1. Наземен радар:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:8.2 КБ
ID:5571700
                          Това е най-опростена схема вземаща предвид само извивката на земата, без планини, баири, баирчета и т.н. Отделно не се вземат под внимание отражения и други, които влияят на сигнала. Не случайно едно време във военното училище който изкараше 3 по Теория на сигналите се радваше.
                          Както и да е. По-напред в темата казах да се опъне една права линия и мащабно да се определи колко теоретично може да види един радар цел на 10км височина. Разстоянието намалява с намаляването на височината, както и зависи от характеристиките на радара, като мощност, скорост на въртене и т.н.

                          Сега ... какво се случва като вдигнем радара нависоко, напр. 10км. Ми илиментарно. Увеличаваме разстоянието на което може да вижда (и едни други неща постигаме, ама нямат връзка с темата):

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02.jpg
Прегледи:1
Размер:11.1 КБ
ID:5571701
                          Тези супер скици естествено не са мащабни, защото ако бяха, нямаше да изглежда все едно покриват 1/2 от земята.
                          Какво ни трябва за радар покриващ 3000км диаметър... ми трябват ни много радари разположени равномерно в площта, която искаме да покрием или един супер радар вдигнат много нависоко. Защо да го правим за площ където има само вода? Ми няма нужда. И тук е изненадата - точно затова никой не го прави.
                          Ако някой не е разбрал да дообясня...
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Тези скици трябваше да ги сложиш докато четеше Софианитка.
                            За тези, които усърдно са попивали лекциите на ЗКПЧ-тата ...лек няма
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              И въпрос накъде и с какво на борда после той ще излети?
                              На този самолет му трябва поне 3.5 км писта за да излети . И то писта достатъчно здрава да носи 300 тона . Едва ли в този регион има много такива писти . Предполагам че всичките места които могат да му осигурят дори и кацане на теория вече са проверени .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                На мен ми е интересно, какво мислят/казват от "Боинг" по случая? Все пак това е новият флагман във въздушната им флотилия, а в този бизнес не важи тезата, че няма лоша реклама...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X