Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    ...За да допълним картинката - на ниско и с ниска скорост разходът на гориво може да е доста под официалния и съответно да стигне по-далече...
    Това не е точно така. При една и съща скорост, разхода му е по-малък на по-голяма височина. С по-малка скорост би харчил по-малко за единица време, но разхода за изминато разстояние, пак е повече. Като цяло, колкото повече е летял на ниско (евентуално), толкова по-„ненадалече“ е възможно да е стигнал.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Това не е точно така. При една и съща скорост, разхода му е по-малък на по-голяма височина. С по-малка скорост би харчил по-малко за единица време, но разхода за изминато разстояние, пак е повече. Като цяло, колкото повече е летял на ниско (евентуално), толкова по-„ненадалече“ е възможно да е стигнал.
      Много коректно казано.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        С по-малка скорост би харчил по-малко за единица време, но разхода за изминато разстояние, пак е повече. ...
        Ей това, изобщо казано, е невярно поне за скорости далеч от загубата на обтекаемост на крилете (stall, не знам как е на български). А за свръхзвуков самолет - драстично невярно. Колкото по-надолу си, толкова по-трудно ще загубиш обтекаемостта и съответно можеш да си позволиш по-ниски скорости.

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Което зависи от самата конструкция/обтекаемост. 777 със сигурност не е проектиран за най-голяма ефективност при 300км/ч. и 500м. височина. Ако беше така, то със сигурност щяха да съществуват бавни суперевтини презокеански полети
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Не знам кой какво е чел и кой в какво вярва, ама ще ви го онагледя барем разберете де е Мировяне.

            1. Наземен радар:

            [ATTACH=CONFIG]692475[/ATTACH]
            Това е най-опростена схема вземаща предвид само извивката на земата, без планини, баири, баирчета и т.н. Отделно не се вземат под внимание отражения и други, които влияят на сигнала. Не случайно едно време във военното училище който изкараше 3 по Теория на сигналите се радваше.
            Както и да е. По-напред в темата казах да се опъне една права линия и мащабно да се определи колко теоретично може да види един радар цел на 10км височина. Разстоянието намалява с намаляването на височината, както и зависи от характеристиките на радара, като мощност, скорост на въртене и т.н.

            Сега ... какво се случва като вдигнем радара нависоко, напр. 10км. Ми илиментарно. Увеличаваме разстоянието на което може да вижда (и едни други неща постигаме, ама нямат връзка с темата):

            [ATTACH=CONFIG]692476[/ATTACH]
            Тези супер скици естествено не са мащабни, защото ако бяха, нямаше да изглежда все едно покриват 1/2 от земята.
            Какво ни трябва за радар покриващ 3000км диаметър... ми трябват ни много радари разположени равномерно в площта, която искаме да покрием или един супер радар вдигнат много нависоко. Защо да го правим за площ където има само вода? Ми няма нужда. И тук е изненадата - точно затова никой не го прави.
            Ако някой не е разбрал да дообясня...
            Аз,не "разбрах".Обясни по-подробно,моля(особено като спомена за военно училище, и "теория на сигналите" .......и тройки).Има ли значение,каква е дължината на вълната (използвана от радара),мощноста необходима за дадената вълна да стигне на определено разстояние и да се върне(съоветно и да се приеме)...И,що си мислиш, че трябва да има пряка видимост(от това дет си начертал-с такова убеждение останах ) с "обекта", та да се "види на радара"....

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ... Колкото по-надолу си, толкова по-трудно ще загубиш обтекаемостта и съответно можеш да си позволиш по-ниски скорости.
              Което по никакъв начин не означава, че ще можеш да летиш по-надалеч за сметка на икономия от по-ниска скорост.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ...Колкото по-надолу си, толкова по-трудно ще загубиш обтекаемостта и съответно можеш да си позволиш по-ниски скорости...
                За такива ниски скорости (до преставане генериране на подемна сила) този самолет изобщо не е пригоден. Той практически не е в състояние да планира. Оттам-нататък, най-значещият фактор е въздушното съпротивление.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Добре, ще потърся сметките.

                  По спомен, разходът на единица път за постоянна височина зависи квадратично от скоростта, а ако за всяка скорост се подбира оптимална височина, разходът е линеен от скоростта. Това за някакъв интервал от скорости, практични за конкретната машина.

                  Нормалният пътнически самолет обикновено работи със скорост и височина, близки до максималните, от чисто икономически съображения. Времето през което лети (а и изобщо се поддържа в летателна годност) е скъпо и горивото не е най-големият принос в разходите, а като кацне може да стовари пътниците и да започне следващ работен цикъл, с който да носи пари.

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Добре, ще потърся сметките.

                    По спомен, разходът на единица път за постоянна височина зависи квадратично от скоростта, а ако за всяка скорост се подбира оптимална височина, разходът е линеен от скоростта...
                    Това е принципно положение. Напрактика, нито профилът на крилото, нито параметрите на двигателите, нито който и да е компонент могат да обладават такава всережимност (равностойна ефективност, във всички режими).
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                      Има ли значение,каква е дължината на вълната (използвана от радара),мощноста необходима за дадената вълна да стигне на определено разстояние и да се върне(съоветно и да се приеме)...
                      Дължината на вълната е разстоянието между два съседни пика на вълната и е обратнопропорционална на честотата на излъчването, т.е. колкото по-голяма е честотата, толкова по-малка е дължината на вълната. Радарите използват вълни с голяма честота (т.е. малка дължина на вълната), защото другите се разсейват, а тези с много голяма дължина на вълната се отразяват от йоносферата. Тъй като много малка част от излъчените радиовълни се връщат обратно, то радара трябва да може да излъчва големи количества енергия, а да може да приема много малко количество отразена такава. Излъчвателите обикновено са стотици kW. Говорейки за дължината на вълната - дължината на вълната на отразения съгнал може да е различна от тази, която сме излъчили поради доплеровия ефект. Ако един обект се отдалечава от нас, всяка следваща вълна ще се отразява от по-далеко, така че сигналът ще има по-голяма дължина на вълната (и обратно).

                      Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                      И,що си мислиш, че трябва да има пряка видимост(от това дет си начертал-с такова убеждение останах ) с "обекта", та да се "види на радара"....
                      Мисля си го 'щот още не са измислили вълни дет' да завиват.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        ... Мисля си го 'щот още не са измислили вълни дет' да завиват.
                        А бе, те за измисляне са измислили радари, дето да виждат отвъд хоризонта, ама такива са използвани само от шепа страни, които впоследствие все пак са отдали предимство на системи от типа на AWACS.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Аз такива, които използват отражението от йоносферата не съм виждал. Чел съм за тях, че се използват от системите за ранно предупреждение, но те търсят балистични ракети с далечен обсег, а не заблудени боинги. Не ми се мисли колко мощен излъчвател и колко усувършенстван приемник трябва да има такъв. Това на практика го прави абсолютно неизползваем за граждански цели.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Аз да попитам по-запознатите относно черните кутии. Твърди се, че радиовълните не се разпространяват под вода, но имам някакъв смътен спомен, че в стратегическите подводници си получават заповедите за изстрелване докато са под водата (кратки кодове приемани с по един символ на минута или нещо от сорта) - все пак се крият... Та все ми се струва, че проблем би представлявала мощността на сигнала, а не водния слой, като сигнала би трабвало също да е нещо кратко и елементарно. Бъркам ли?

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Там са нискочестотни.. Онова бучене, дето се чува от парахода, който е на хоризонта, само че за подводници...
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Аз такива, които използват отражението от йоносферата не съм виждал. Чел съм за тях, че се използват от системите за ранно предупреждение, но те търсят балистични ракети с далечен обсег, а не заблудени боинги. Не ми се мисли колко мощен излъчвател и колко усувършенстван приемник трябва да има такъв. Това на практика го прави абсолютно неизползваем за граждански цели.
                                Мощноста е такава, че за захранването на комплекса трябва АЕЦ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X