Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Познавам пилоти...и 'обикновенния' човек твърде много вярва в спътници, радари и тяхното покритие и възможности...21 век, технологий това-онова. Като целата тая чудесия е полезна когато я насочиш където трябва и най-вече търсиш каквото трябва...иначе стават само готини снимки на планетата земя.

    Коментар


    • #47
      От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      ... а има ли височина защо да няма и координати?
      Защото не са необходими на производителя на двигателите?

      А иначе, всички версии, предполагащи някакво плавно приводняване/приземяване, не обясняват защо в такъв случай от борда на самолета не е постъпила информация по радиото за евентуално настъпил проблем. В наше време най-малкото някой от пътниците би звъннал по GSM-а.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        някой от пътниците би звъннал по GSM-а.
        Да звънне , ако има сигнал, GSM ския сигнал понякога чудеса прави и мята много далеч но някога заглъхва бързо а случката е над морето...
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #49
          От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...vaneto-si.html

          Някой друг да е чел това в други източници?
          Ако е вярно, то радиуса на търсене се увеличава почти до 4000 км! Това означава само случайно намиране, а с оглед 4те часа летене след загуба ба сигналправи версията "отвличане" една идея по-вероятна....
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #50
            От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...vaneto-si.html

            Някой друг да е чел това в други източници?
            В други източници пише, че си има ACARS - т.е. това е вероятно, но явно наистина не се пращат координати - при изчезналия еърбъс АКАРС успя да изпрати няколко грешки/проблеми, но не и координати..
            Но не знам точно как работи ACARS - дали спътника не буферира данните и да ги изпраща пакетно след време, когато е по-свободен... И дали има и времето на изпращане кодирано в съобщението - не знам...
            Наистина голям самолет е - последно летях на такъв миналия месец - имам видео какво му прави крилото при турболенция..
            И в самолета можеше да си говориш свободно по телефона (да, доста по-скъпо - явно 'клетката' се обслужва по друг канал през спътник)...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #51
              От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Според мен няма как да е паднал във водата и да няма следи. Първо че е плитко, а самолета е голям и ще се вижда и второ че все ще има мазно петно, оранжева жилетка, подут пътник.....

              Коментар


              • #52
                От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Ако е над 30 метра, няма как да се види лесно, защото морето е топло и е пълно с планктон, видимостта е около 15-20 метра.
                Ако се е гмурнал плавно и е набрал дълбочина, налягането на водата го е напълнило, без да е отворен, тоест си е консерва с вода и няма какво да изплува. Херметизацията едва ли издържа много повече от една атмосфера, докато долу са примерно 4.
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #53
                  От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Малайзия отхвърли информацията, че полет МН370 е летял пет часа
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #54
                    От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Става все по-весело, не се знае нито накъде, нито колко е летял

                    Коментар


                    • #55
                      От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      ...За кацането - там са се водили не знам колко военни конфликта, там острови, островчета, джунгли - може някъде някоя писта от стари времена да е останала във вид почти удобен за логаритмуване...
                      Двеста и кусур тона самолет на грунтова писта! Широк 65м, с 2,5км пробег. Немислимо.

                      Аз май, все-пак ще заложа (по идея на Веско) на корейците
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                        ....
                        Ако се е гмурнал плавно и е набрал дълбочина, налягането на водата го е напълнило, без да е отворен, тоест си е консерва с вода и няма какво да изплува. Херметизацията едва ли издържа много повече от една атмосфера, докато долу са примерно 4.
                        Абсурд - самолета е толкова крехко нещо, че дори леко неразчетно натоварване го нагъва и разкъсва... Хъдсън не го смятаме - що годе малък самолет, равна река, но и той бе сериозно разкъсан (двигатели откачени, обшивката разкъсана и т.н.)..
                        777 е с най-големите самолетни двигатели, висящи под крилата, а и самия той е нещо огромно - няма да му се размине разкъсването при приводняване...
                        Ето как изглежда 'внимателно' приводняване на 767, който е с 1/3 по-малък от 777:

                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          ...
                          Ето как изглежда 'внимателно' приводняване на 767, който е с 1/3 по-малък от 777: ...
                          За протокола - този точно удря подводен риф с лявото крило. Но иначе съм съгласен - няма как да остане цял и да се разхерметизира. Ако е толкова меко кацането - щяха да се разпънат саловете най-малкото.

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Двеста и кусур тона самолет на грунтова писта! Широк 65м, с 2,5км пробег. Немислимо.

                          Аз май, все-пак ще заложа (по идея на Веско) на корейците
                          Само заради приказката - защо пък да е грунтова Да не са били всички грунтови ?

                          За севкорейците - не е като да нямат прецеденти на отвличания, но това го правеха на времето за да си набавят учители за разузнаването - да изучават езиците, акцентите и прочее. В наши дни всичкото това могат да си го свялят от интернет, отделно че баш пък китайци да отвличат дето са им кажи го единствените дружки...

                          Но и това е за предпочитане пред моята версия разбира се.

                          Между другото това сега е много сериозен момент за китайците. АФ447 като падна бразилците и французите направиха чудеса по издирване, французите направо ми се вдигнаха в очите намериха кутиите след две години търсене, че първо намериха пингъра а самата кутия - после кутиите дето отдавна бяха мъртви парчета метал... Сега е ред на китайците да покажат какво могат като възможности и организация при издирването. И много късмет де.
                          Последно редактирано от Goblin; 13-03-14, 16:21.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #58
                            От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            ...Само заради приказката - защо пък да е грунтова Да не са били всички грунтови ?...
                            Практически да. (Само за приказката - нали )

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            ...За севкорейците - не е като да нямат прецеденти на отвличания, но това го правеха на времето за да си набавят учители за разузнаването - да изучават езиците, акцентите и прочее. В наши дни всичкото това могат да си го свялят от интернет, отделно че баш пък китайци да отвличат дето са им кажи го единствените дружки...
                            Първият път като споменах корейци още, изложихих и съображението си - reverse engineering. Китайците ще са в графа - колатерални дамаджи.
                            Току виж, след някоя година, пред света бъде представено поредното грандиозно постижение на Чучхе - самолет „Ким 777“.



                            пп
                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            ...Но и това е за предпочитане пред моята версия разбира се...
                            Защо си мисля, че ти си мислиш, че аз си мисля - да изкарвам контрапункт на твоя версия
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                              Познавам пилоти...и 'обикновенния' човек твърде много вярва в спътници, радари и тяхното покритие и възможности...21 век, технологий това-онова. Като целата тая чудесия е полезна когато я насочиш където трябва и най-вече търсиш каквото трябва...иначе стават само готини снимки на планетата земя.
                              Може и да не и се вярва но военните на всяка държава следят много внимателно целия трафик във въздуха . При нас поне до 1990 се следеше не само нашата територия но и доста зад нейните граници .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                За протокола - този точно удря подводен риф с лявото крило. ....
                                Според официалния отчет: The aircraft brushed the water in a left-wing-low attitude and then was held in a straight and level attitude. After hitting a reef with its belly, it broke into four sections
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X