Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Летял 4 - 6 часа и никой никъде не го е засякъл ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #92
      От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Ако са били над международни води някъде навътре - кой да ги засича ?
      А и да са ги засекли - може да са ги помислили за някой друг. Тогава никой не ги е търсел още. А в разните транспондери кодовете се вкарват от пилота.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #93
        От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        То първо почнаха с това, че летял още повече от 4 часа. После стигнаха до 6. Сега чета, че летял още повече от 7 часа. Ако продължават така може да се окаже, че още лети.
        Просто наслагват данните и строят версии...
        Първо изчезва транспондера - правят район за най-вероятния сценарий - катастрофа в съвсем малък радиус около това място. Резултат - никакъв...
        След това 'уж' имаха данни от двигателите, че са работили още 4 часа... Получава се огромен район, но ако данните са достоверни - самолета е някъде в този кръг...
        И накрая - като 'песимистичен' вариант - максималния радиус, който може да е литнал самолета с наличното на борда гориво (дори и спътниците да не са получавали информация от двигателите).. Зад този радиус просто няма как да хвръкне без презареждане, а това трудно ще стане на писта на селскостопанско летище...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #94
          От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          С голям процент вероятност може да се каже, че „някой или някои, притежаващи големи познания и опит, целенасочено е изключил транспондера и другите комуникационни средства и е променил посоката на полета”, ................. дали след като е свършил горивото лайнерът е паднал в океана или е приземен някъде, за да бъде използван по-късно."
          Значи, изключват транспондера и после летят докато им свърши горивото да видят докъде ще стигнат


          sek.1


          Летял 4 - 6 часа и никой никъде не го е засякъл ?
          Да бе, да...
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #95
            От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
            Да бе, да...
            Аз малко съм виждал техниката от преди 25 години с която се следеше въздушното пространство та за това не вярвам че самолет с такива габарити дори и над океана не е засечен от военните на доста държави . Това не е машина която може да лети на пределно ниски височини под радарите .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #96
              От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Хм... За съжаление не може да се изключи вероятността да е станало точно така - да са изключили транспондера и да са се засилили към някое дълбоко и далечно място...
              Два часа полет са доста над 1000км... Кой радар ще хване на тази дистанция.. Спътниците - хм... Ако не търсят точно него, дали ще има следа?
              Има такива прецеденти - за получаване от роднини на застраховка...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #97
                От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Аз малко съм виждал техниката от преди 25 години с която се следеше въздушното пространство та за това не вярвам че самолет с такива габарити дори и над океана не е засечен от военните на доста държави . Това не е машина която може да лети на пределно ниски височини под радарите .
                Не знам за радарите, ма "горе" май има повече спътници отколкото са радарите, които могат да различат регистрационните табели на автомобилите. Та за 6 часа полет все е минал пред погледа на някой който е разчел и надписите на борда.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #98
                  От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Аз малко съм виждал техниката от преди 25 години с която се следеше въздушното пространство та за това не вярвам че самолет с такива габарити дори и над океана не е засечен от военните на доста държави . Това не е машина която може да лети на пределно ниски височини под радарите .
                  Ама си виждал техниката, с която се е следяло въздушното пространство над Европа или си виждал техниката, с която се е следяло въздушното пространство над Тихия океан?

                  Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                  Не знам за радарите, ма "горе" май има повече спътници отколкото са радарите, които могат да различат регистрационните табели на автомобилите. Та за 6 часа полет все е минал пред погледа на някой който е разчел и надписите на борда.
                  Особено им е интересно да наблюдват Тихия океан. Освен това вземи един фотоапарат, зумирай нещо в далечината и прекарай кутийка кибрит пред него. Успех с четенето.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Аз малко съм виждал техниката от преди 25 години с която се следеше въздушното пространство та за това не вярвам че самолет с такива габарити дори и над океана не е засечен от военните на доста държави . Това не е машина която може да лети на пределно ниски височини под радарите .
                    А радарите ти Индийския и Тихия океани ли покриваха, или държава 500х250 километра и преките и околности ?

                    Самолета на теория може да е стигнал както до Австралия, така и до Пакистан (това е с прелитане над цяла Индия). За да го държат на радарите малайзийците 4 часа - ако е над Андаманско море пак има за претърсване зона 600 х 1200 километра. Която не е покрита цялата с радари.

                    Хайде да речем в Пакистан няма да е, и индийците и пакистанците би трябвало да имат добро радарно покритие понеже постоянно се дърлят. Но там надолу по тия морета казва ли ти някой какво се вижда.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Два часа полет са доста над 1000км... Кой радар ще хване на тази дистанция..
                      На колко километра от тук се намира Северна Африка?
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        На колко километра от тук се намира Северна Африка?
                        Около хиляда... А обект на каква височина ще хванеш на такава дистанция ... Босфора, Егея - да.. Ама до там са около 300км..
                        При скорост около 800-1000км/ч, два часа съвсем не са малка дистанция...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          ...над Тихия океан?

                          ...да наблюдват Тихия океан.
                          Така де - Индийския океан.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Наистина ли има радари, които могат да работят на такива разстояния (1000км)? Руски военен стационарен радар, с който съм имал пряк досег имаше обсег от 50-на км, а с голяма степен на сигурност мога да твърдя, че радарите на РВД-София са с обсег 100-на км, а не са допотопни.

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Според австралийски авиофорум обсега на малайзийските първични радари е 60nm...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Да кажем, че съм запознат със РЛС, която проверено в единия си режим вижда на около 1400км.На практика разбира се подобни режими не се ползват, защото се получава една мрежа от цели и поради това въздушното пространство се разпределя на отсеци, за които е отговорен даден обект от радиолокационното разузнаване, а още няколко го застъпват малко, както и той застъпва други.Със сигурност въздушното пространство за което иде реч по-горе се следи.И то от средствата на не една държава.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X