Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Наистина ли има радари, които могат да работят на такива разстояния (1000км)? Руски военен стационарен радар, с който съм имал пряк досег имаше обсег от 50-на км, а с голяма степен на сигурност мога да твърдя, че радарите на РВД-София са с обсег 100-на км, а не са допотопни.
    Ей ти обсега на радарите на руския противоракетен щит А-135:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Daryal_radars.gif
Прегледи:1
Размер:16.1 КБ
ID:5571089
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      ... А обект на каква височина ще хванеш на такава дистанция ...
      Случвало ми се е да привързвам височини към зададени координати и съм оставал учуден от възможностите за определяне на височини на съвсем не свръх-модерна техника.Виждат цели и доста над коридорите на гражданската авиация.Но пак казвам, в регулярна обстановка подобни режими не се ползват.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        В случая не говорите ли за радари за балистичните ракети (и НОРАД май това гледа)...
        Където височината на засичаните обекти е мнооого голяма.
        Ей тук според австралиците са вторичните радари (200nm), и зоната на първичните (шрихованото)...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BiY37UpCIAAJhQ4.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5571090

        П.С. Гледайки параметрите на руските ПВО РЛС навсякъде се срещат стойностите - при височина 10км, дистанция на прихващане - около 300км....
        Да, при височина 20км дистанцията вече е над 400км, но пък при по-ниски височини, обхвата пък намалява драстично...
        Последно редактирано от slowtraveler; 15-03-14, 21:56.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Именно. Не става ли въпрос за следене на цели далеч над тавана на гражданската авиация?

          Впрочем според натовската система за ранно предупреждение за ракетна атака този район е дупка:

          http://commons.wikimedia.org/wiki/Fi...gSystemMap.png

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Говоря за възможности на радарите по принцип. Това няма много общо с темата, тъй като дори да имат обхват на 10км височина, никой няма да я наблюдава. Иначе чертаете извивката на земята и мащабно удряте една черта да видите кога чертата ще стигне 10км
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Ама си виждал техниката, с която се е следяло въздушното пространство над Европа или си виждал техниката, с която се е следяло въздушното пространство над Тихия океан?
              И над черно море съм виждал как става . На наземните радарни станции им влияе географията докато над океана нищо не им пречи . При толкова силно милитаризирани държави в този регион които се дебнат една друга най вече Индия и Пакистан предполагам че си следят всеки сантиметър от този океан .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                И над черно море съм виждал как става . На наземните радарни станции им влияе географията докато над океана нищо не им пречи . При толкова силно милитаризирани държави в този регион които се дебнат една друга най вече Индия и Пакистан предполагам че си следят всеки сантиметър от този океан .
                Черно море не го слагай... Варна-Истанбул е около 220км.. Над океана (и всяка равна повърхност) влияе точно кривината на земята - silverfox го е казал. Защо мислиш не можеш да видиш визуално кораб на дистанция над 12nm при нормална височина на погледа?
                И защо парахода от друг параход се вижда до около 30-40 мили на радар? Да, ако вдигнеш антената нагоре - виждаш по-надалеч. Ако се качиш на мачтата - ще видиш и визуално кораба по-надалеч...
                Прословутия съветски 'ДОН', който е до Москва, и който се рекламира като най-добрия радар в света наистина има обхват около 3700км (те ти ги 4-те часа полет), но 'вижда' на такава дистанция практически космоса (при експеримент - и според слуховете - е засякъл 5см сачма, пусната от совалката), а не обекти на 10км височина.
                Да, има и радари с приземна вълна, но и там диапазона на засичане е до около 300км (двадесеттина минути полет)...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  ... предполагам че си следят всеки сантиметър от този океан .
                  Нито е възможно, нито им е нужно.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    След намерените самоделни тренажори прочетох, че данните получавани от двигателите сочат за безаварийно кацане. За мен лично е изключително странен факта, че това чудовище е невидимо до момента и съм склонна да вярвам, че информацията не стига до медиите.

                    На борда има прекалено много хора. Версии много, злата , учени. Дори и да приема, че някой иска учените или кюлчетата - какво е случва с останалите?

                    И не на последно място, този който може да обучи някого да избяга от системите за наблюдение би трябвало да може да го намери.

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Версии много... Фактите - малко:
                      *****
                      Press Statement By the Ministry of Transport,
                      Malaysia - Monday, 17 March 2014

                      Number of countries involved in the SAR operation has increased from 14 to 26. Countries involved are:
                      Malaysia, Australia, Bangladesh, Brunei, China, France, India, Indonesia, Japan, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Laos, Myanmar, New Zealand, Pakistan, Philippines, Russia, Singapore, South Korea, Thailand, Turkmenistan, UAE, UK, US, Uzbekistan, and Vietnam.

                      Today, the Royal Malaysian Navy and the Royal Malaysian Air Force will deploy their assets to the southern corridor.
                      Ministry of Foreign Affairs sent diplomatic notes to all countries along northern & southern corridors.
                      and also all countries from which we are requesting assistance.

                      Dip. notes sets out specific support & assistance req'd -

                      1. Radar & satellite info
                      2. Land, sea and air search ops.
                      3. SAR action plans for relevant countries
                      4. Details of any information required from Malasia

                      3 French officials from the BEA have arrived in KL to help with SAR ops. Officials will share their expertise & knowledge based on experience from the search for Air France Flight 447.

                      Sat 8/3- Polis Diraja M'sia started investigations into all crew members, pilot, co-pilot and all ground staff handling #MH370

                      Sun 9/3- Polis Diraja M'sia visited homes of pilot & co-pilot. Officers also spoke to family members #MH370
                      Sat 15/3 - Polis Diraja M'sia visited homes of pilot & co-pilot again #MH370 -
                      Pilot’s flight simulator taken from his house with assistance of his family. Simulator re-assembled at Polis Diraja M'sia HQ #MH370
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Не мога да разбера, как самолет от редовна линия на гражданската авиация летящ по план и определен коридор се отклонява, навлиза във въздушни пространства, за които няма разрешение и никой не го вижда, чува или засича. А може и пилотиращия да е гений след, като прави на маймуни толкова държави.

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
                          Не мога да разбера, как самолет от редовна линия на гражданската авиация летящ по план и определен коридор се отклонява, навлиза във въздушни пространства, за които няма разрешение и никой не го вижда, чува или засича. ...
                          Много просто. Лети над океан и то в по-слабо развита част на света, а не над гъсто заселена суша.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Много просто. Лети над океан и то в по-слабо развита част на света, а не над гъсто заселена суша.
                            Едва ли може да лети чак толкова ниско, а и там знаещите казват, че всяка съседна държаа е враг. Дори да изпраща грешни сигнали, че е например "гларус" за часове наред как минава този номер?

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Не се чудете, ние живеем на земята и то в Европа, а океана е 2/3 от планентата. Няма никой, природата си е властелин, хората по принцип не се интересуват какво се случва. Най-често изхвърлят болкука си, с което се изчерпва присъствието. На някои места има метеобуйове, за температура и вятър и дотам. Ако някой съзнателно е изполвал тези особености, просто познава добре работата си.
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Лошото според мен е, че се създава прецедент, а "лошите" наблюдават и кроят планове.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X