Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
    Здравей, sparkybg!

    Това както си го написал означава ли , че си запознат с изискванията на които трябва да отговаря или характерните особености, разлики на 5-то поколение изтребители? Ако е така напиши поне няколко от основните такива. То е ясно, че доста от тях не знаеш, но поне около 5 основни или тиражирани в пресата ще можеш да напишеш. Пък след това ще видим кой какво удовлетворява или покрива и как.

    Лека!
    Айде пак да се повторя - дай ти да ни ги разкажеш тия неща, дето ги знаеш и един анализ кой, какво и как удовлетворява и покрива. Дали ще е удобно да те помолим?
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      И на нас ни е интересно ти какво би написал по така зададените от теб параметри. Че само едно и също повтаряш във всеки пост, но така и не ни обясняваш нещата от гледна точка на знанията си, които претендираш да имаш. Та за биол е ясно, интересното е ти каква оценка ще дадеш, но подплатена с анализ.
      Ще ти напиша какво знам аз и какво това знание ми позволява да разбера при четенето и гледането на филмчета за Су-57. Аз не откривам топлата вода тя отдавна е открита. Аз само ползвам дадени ми и придобити, от доста време според мен, знания. Но ми е любопитно какви трески ще надялкат форумните разбирачи.

      Лека!

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Айде пак да се повторя - дай ти да ни ги разкажеш тия неща, дето ги знаеш и един анализ кой, какво и как удовлетворява и покрива. Дали ще е удобно да те помолим?
        Еми като за начало напиши ти за кои изисквания към 5-то поколение знаеш. Дай само основните. Аз държа на едно определено от тях. То показва доста нещица.
        Ама да изчакаме. Нека видим хората с претенции за знания какво ще напишат по въпроса.

        Лека!

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Петьо, не е честно да обясниш на един, а останалите да чакат.
          Ако има някакви стандартни изисквания, дето не знаем, или са тайна, или не се сещаме-че сме лаици в областта, или са нови, и не ги знаем...
          Обясни ни ги като за простосмъртни...
          Ще съм ти благодарен.
          "Стелс" дали е важно, и е крайно/крушъл дет се вика, не ме интересува....
          Мисля, че ме разбра.
          Лека!
          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
          0887/осемпет 66 4осем

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
            Еми като за начало напиши ти за кои изисквания към 5-то поколение знаеш. Дай само основните. Аз държа на едно определено от тях. То показва доста нещица.
            Ама да изчакаме. Нека видим хората с претенции за знания какво ще напишат по въпроса.

            Лека!
            Приеми, че нищо не зная. Чувал съм във форума за свръхзвук без форсаж, свръхманевреност и ниска забележимост. Кой кога ги е дефинирал тия изисквания към 5-то поколение не зная. Има ли определен и приет еталон за ниска забележимост също ми е неизвестно. За да е 5-то поколение трябва ли да е многоцелеви, дори не гадая.Какво е многоцелеви изтребител сам си измислям дефиниция, и ако е многоцелеви, то изтребител ли си остава.
            Хайде сега ти ни разказвай.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              По отношение на машината, която ще закупуваме ние, су-57 или е или не е 5-то. Оставяме настрана руската класификация. Та кое поколение е су-57 в сравнение със ф-16 от последната модификация?
              Да почнем с това, че изобщо не е сигурно, дето ще купим Вайпър. Да продължим с това, факатапаката наистина не е пълноценен като 5-то поколение (колкото и условна да е тази класификация).
              Конкретно - и двата са "четвърто с плюсчета", ама факата е да кажем с едно плюсче повече. Освен че принципно е тежък изтребител и като така е някъде между Ф-15 и Ф-22 (и в тяхната категория), а Вайпъра е в категория с МиГ-овете.


              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              В случая ти се правиш на интересен. Много добре разбра какво съм написал.
              Да, много добре разбрах и именно затова и отговорих в същия стил, ама теб това не те устрои, въпреки че именно ти си инициатора - и взе да мрънкяш.


              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
              Здравей , biol!
              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
              Здравей, sparkybg!
              Ами здравей, здравей и пак здравей Петьо 413!
              Добре, подтекстът е повече от ясен. Биол, Спарки, аз и всички останали несподелящи собствените ти импонирания, сме гола вода. Ама би ли бил така добър, вместо да се обаждаш като "черна станция", да вземеш да се изкажеш по същество - по собствените си критерии и с цялата си компетентност...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                факатапаката наистина не е пълноценен като 5-то поколение (колкото и условна да е тази класификация).


                Конкретно - и двата са "четвърто с плюсчета", ама факата е да кажем с едно плюсче повече. Освен че принципно е тежък изтребител и като така е някъде между Ф-15 и
                Това вече е отговор.

                А иначе тия плюсчета хич не са ми ясни, нито кой ги определя и раздава. По-скоро какво ги определя. Да не излезе, че плюсчетата са като по едно време звездите за хотелите и заведенията при нас. Това, че някой си се е окичил със звездички хич не беше гаранция за ниво и качество. Може би само за цени.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                  Здравей , biol!
                  Дори и цитирани и предоставени от теб статии четеш и тълкуваш като дявола еди какво си.
                  Даваш оценка на Су-57. Добре. А можеш ли да се обосновеш от аеродинамична, конструктивно-якостна гледна точка, от гледна точка на Теорията на реактивните двигатели/ТРД/, от гледна точка на авиационното, радиолокационното, навигационното и комуникационното оборудване и т.н. ?!
                  Защото ако не можеш да направиш дори много бледа и много повърхностна такава обосновка това означава , че си написал една камара с глупости.
                  Ако пък можеш да се обосновеш аеродинамично и т.н., ми заповядай покажи своята грамотност по горните направления. Любопитно ми е какво ще напишеш.

                  Лека вечер и тръпна в очакване на обосновката!
                  Оценката не я давам аз, оценката е на ония с парите, доколкото видях Гутенев не е специалист по ТРД, Обаче пък мога да напиша неща който липсват.
                  За проектиране на стелт повърхност се използват компютърни симулации, модели и камера за проверка. Неща в който руснаците тепърва започват (да ти припомня ли кога е проектиран Ф-117)
                  За изработката на стелт покривни панели е необходима точност от хилядна от инча, ако погледнеш всички опитни образци на Су-то , ще видиш че нямат тази технология.
                  За двигателите съм писал та писал, но и за абсолютен неразбирач, като види как пушат, му става ясно че и тази технология не им се отдава.
                  За електрониката, погледни трътката/жилото , няма да ни убедиш че е заради съвместимост.
                  Оръдието, късно е и не ми се търси клипа (
                  )
                  какви хора в каква мизерия и примитивни условия го проектират , създават, тестват
                  80г в Русия не са помисли за стелт.
                  За малко да забравя , за електрониката, след като франсетата наложиха санкции за военни технологии, идея си нямам от къде руснаците се снабдяват, алиехпрес

                  За камара с глупости , не знам кои я пише , ама като каза Дани , понякога уцелвам нещата

                  пп.Дани тайната на уцелването е лесна. Взимаш текста на някой който знае какво е "конструктивно-якостна гледна точка", особено ако е учил от оригинални руски учебници,
                  (не се засягай и аз съм решавал по цели нощи задачи по съпромат само на калкулатор, мислех се за велик, защото не изпусках нито една дименся, години след това видях как го правят с два клика на компютър, като отчитат една камара параметри дори стареене, разбрах че на тези да не вярвам ) игнорираш го, отваряш гугъла и виждаш за какво става въпрос.
                  А то е чиста пропаганда,
                  В момента следя няколко чужди блога/сайта и ми е достатъчно за всички новости

                  Петьо, вместо да ни критикуваш, защо смяташ че този проект има бъдеще и че руснаците могат да се справят
                  Последно редактирано от biol; 21-11-18, 22:51.

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Това вече е отговор.
                    Това е отговор като отговор (и неотличен от всичките ми публикации), плюсчетата са точно толкова ясни и неясни, и условни и безусловни, колкото и цялата систематизация с поколенията.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Това е отговор като отговор (и неотличен от всичките ми публикации), плюсчетата са точно толкова ясни и неясни, и условни и безусловни, колкото и цялата систематизация с поколенията.
                      Изпуска се една от характеристиките за 5 поколение. Електрониката
                      Покрай вайпъра прегледах на какво е способна електрониката на Ф-35 и останах изумен. Да лети сам е най-малкото, системите му за защита са невероятни но
                      и темата за вайпъра и Ф-35 са затворени, защо
                      Само да вметна , цялата електроника е изработена и тествана в космоса , не се влияе от електромагнитни и високо енергийни лъчения, всички кабели са оптични ползват се хибридни чипове

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        В сферата на електрониката, при тези темпове на развитие, руснаците ще си останат изоставащи, не я сно дали ще преминат на ниво догонващи. Но пък за тяхно съжаление, това е може би най-важната сфера.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          За електрониката има области в които са напред в други изостават, за да не съм голословен радара на СУ 35 и ПАК ФА за момента това е най-добрия сериен радар.
                          Като характерни белези на пето поколение самолет се приемат намалената радарна и топлинна сигнатура, безфорсажния свърхзвук, свърх маневреност, дата линка.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            За електрониката има области в които са напред в други изостават, за да не съм голословен радара на СУ 35 и ПАК ФА за момента това е най-добрия сериен радар.
                            Като характерни белези на пето поколение самолет се приемат намалената радарна и топлинна сигнатура, безфорсажния свърхзвук, свърх маневреност, дата линка.
                            Това се очертава като стил на форума , слагат се едни твърдения , който няма никакъв начин да се проверят, и ако някой не е съгласен - значи нищо не разбира.

                            gabocvet ако може по подробно , как и с какво сравни радара на сушката. В кой параметри е най-добър, спрямо кой е най-добър. Дори и Сааб/леонардо не публикуват данни за радара. А по какъв начин е сравнен с американските ???
                            Взимаш ли в предвид , че при пето поколение американски самолети, радарната картина в самолета се получава от комбиниране на данните на всички радари и спътници в района.

                            Ето примерно (в предишния пост съм задал доста въпроси) но конкретно към петьо, защото е специалист "Теорията на реактивните двигатели/ТРД/"
                            Нещо проверимо, защо двигателите на Су-57 пушат, на какво се дължи високия разход спрямо американските

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Biol, нищо не разбираш! Хората са спе-ци-а-ли-сти! Разбират ги нещата! Как и защо са станали такива, тутакси ще ти отговорят, че не са длъжни на некви лешпери в некъв форум да обЕсняват. Военна, държавна и служебна тайна кат`ни знаЙш какво е, за какво да ти обръщат Фнимание, а?!
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                [QUOTE=biol]

                                gabocvet ако може по подробно , как и с какво сравни радара на сушката. В кой параметри е най-добър, спрямо кой е най-добър. Дори и Сааб/леонардо не публикуват данни за радара. А по какъв начин е сравнен с американските ???
                                Взимаш ли в предвид , че при пето поколение американски самолети, радарната картина в самолета се получава от комбиниране на данните на всички радари и спътници в района.

                                Говорим само за радарите на самите машини, а не за това какво получават по информационните канали.

                                The APG-81 features features 1,000 transceivers with the ability to track aerial targets and moving targets on the ground. In the air surveillance mode can detect an airborne target of one square meter Radar Cross Section (RCS) at a range of 150 kilometers. Besides, can track 23 targets in 9 seconds while engaging 19 of them in 2.4 seconds.

                                http://www.deagel.com/Sensor-Systems...001381001.aspx

                                РЛСУ "Ирбис-Э" позволяет обнаруживать и сопровождать до 30 воздушных целей при сохранении непрерывности обзора пространства, вести одновременный обстрел до восьми воздушных целей. Комплекс обеспечивает обнаружение, селекцию и сопровождение до четырех наземных целей в нескольких режимах картографирования с различной степенью разрешения на дальности до 400 км при сохранении контроля над воздушным пространством.


                                Воздушные цели с ЭОП 3 м2 на встречных курсах РЛСУ "Ирбис-Э" может обнаруживать на дальности до 350-400 км (в пределах зоны обзора 100 град.). Это уникальный показатель для современных авиационных радиолокационных станций. В более широкой зоне обзора (300 град.2) аналогичные цели гарантированно обнаруживаются на дальности до 200 км в передней полусфере (на фоне земли - до 170 км) и до 80 км в задней полусфере (до 50 км на фоне земли). "Сверхмалозаметные" цели с ЭОП 0.01 м2 обнаруживаются "Ирбисом" на дальностях до 90 км.


                                Дальность обнаружения наземных (надводных) целей составляет: для цели типа "авианосец" (ЭОП 50 000 м2) - 400 км, "железнодорожный мост" (1000 м2)- 150-200 км, "катер" (200 м2)- 100-120 км, "установка оперативно-тактических ракет" и "группа танков" (30 м2) - 60-70 км.

                                http://airwar.ru/enc/fighter/su35bm.html
                                Последно редактирано от gabocvet; 22-11-18, 14:54.
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X