Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
    Не разбирам въпроса - израелците не са играли честно ли?

    Причината да постна няколко известни на всички факта е, че понякога се отрича или се правят опити за видоизменяне на иначе ясната статистика за бойните резултати.

    Как се тълкува тази статистка е работа на хора по-опитни от мен в тези дела, но прекалено категорични са данните. Понастоящем бойният опит на едните е доста по-голям от на другите, тактически също имам очаквания кой ще е по-напред.
    Във войната няма такова нещо като "честна игра". Въпросът е защо хем си признаваш, че не разбираш, хем се напъваш да тълкуваш и от пример за добра тактика и превъзходство в подготовката на пилотите, се пънеш да вадиш изводи за качествата на техниката, откъдето в същност се завърта периодично спор кой самолет е по-по-най-, който спор е общо взето ТЪП, ако не се отчитат и всички останали фактори ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Във войната няма такова нещо като "честна игра". Въпросът е защо хем си признаваш, че не разбираш, хем се напъваш да тълкуваш и от пример за добра тактика и превъзходство в подготовката на пилотите, се пънеш да вадиш изводи за качествата на техниката, откъдето в същност се завърта периодично спор кой самолет е по-по-най-, който спор е общо взето ТЪП, ако не се отчитат и всички останали фактори ...
      Къде тълкувам и как се напъвам?
      Единственото напъване, за което мога да се сетя е това да копирам и постна през телефон детайлна информация от предоставен от друг, компетентен участник, линк.

      От статистика имам претенции да разбирам, та затова споделих, че изглежда малко особено публикуваната бойна статистика. Не бих искал да защитавам страната на продавача с подобен резултат.

      Кой самолет е по- по- най- е с лесен отговор - на текущия съюзник. Ако имаме повече от един - на който обещае повече. Не непременно бойни възможности на самолета, може и други инвестиции.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
        Къде тълкувам и как се напъвам?
        ...
        От статистика имам претенции да разбирам, та затова споделих, че изглежда малко особено публикуваната бойна статистика. Не бих искал да защитавам страната на продавача с подобен резултат. ...
        На знам от какво разбираш, но явно не можеш да разбереш, че примерът, който даваш, не съдържа нищо в подкрепа на изводите ти. Твоето е нещо от рода на: "Холандия победи Испания с 5:1, следователно обувките на холандците са били по-качествени" ... Да ти имам претенциите!



        В горното видео има достатъчно информация, обясняваща статистиката, а в частност след 20:00 става дума и за това как се е стигнало до статистиката от 1982. По към края пък един генерал от американските ВВС си казва в прав текст какъв най-важен извод са си направили американските другари от тази статистика. От което си личи, че американските военни са несравнимо по-умни от агиткаджийчетата.

        А що се отнася до лесния отговор ... В същност ще е тотално без значение какъв самолет ще вземем, ако поддръжката на техниката и подготовката на пилотите останат на досегашното ниво! Просто ще похарчим едни пари за едни скъпи играчки.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          На знам от какво разбираш, но явно не можеш да разбереш, че примерът, който даваш, не съдържа нищо в подкрепа на изводите ти. Твоето е нещо от рода на: "Холандия победи Испания с 5:1, следователно обувките на холандците са били по-качествени" ... Да ти имам претенциите!
          Бъди спокоен, претенциите ми винаги са били и са по-ниски от възможностите ми.

          Изводи не съм правил, освен учудването си, че в посочените примери (единият не от мен, аз само цитирах от него) резултатът е няколко десетки на нула, включително с резултата от ВБ с участие на не-арабски пилоти.

          Като най-обикновен форумен участник (всъщност без излишни претенции, ако се замислиш, даже предварително обявил, че не съм експерт по темата) потърсих обяснение на фактите, провокиран от коментарите около тезата за Ф15 и неговото въздушно господство.

          Благодаря за споделената информация, съставих си мнение.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            17 календарни години служба на командните длъжности в Сухопътни Войски на СССР до 1991 година, после на РФ. Та как, казваш, БЧ-4 стреля с например, торпеди, на какви копчета натиска? Ти нали си писал че си сидял в трюма и навивал детонаторите на дълбочинните бомби? Те не са ли за БЧ-3?
            Чак сега го виждам това, че имам лошият навик да чета само последната страница от темата.

            Първо, не помня да съм писал за трюма

            Второ - от флота си на няколко светлинни години...

            Това, че си бил пехотинец няма лошо, пехотата е основна част във всяка армия и армия без пехота не може.
            Но че си служил толкова години там, обяснява много неща - расъждаваш като пехотинец, или каквато и да е била службата ти в руската армия. А именно - ако не дърпаш спусъка на автомата или РПГ-то, то не си стрелял.

            Че конкретно - Сибирски, оръдията, торпеда и прочее се управляват в автоматичен режим от РЛС и ХАС. Които са БЧ-4, на която бях зам. командир, но това са подробности.
            В динамичната обстановка всичко е синхронизирано. Разбира се има и автономен режим за стрелба, както през Втората Световна, но той е неефективен и даже не се тренира.
            Също и при ПКР - опознаване, насочване и корекции се правят с няколко РЛС - в частност моята РЛС плюс още две заради 100% успеваемост на полигонната стрелба, в която на полигона в Иракли се събраха между 20 и 30 генерала над главата ми да гледат на екрана насочването, полета и попадението на ракетата.

            Но въпреки това не е правилно да кажа че аз съм стрелял или лейтенант П. е стрелял, или матрос Х.....
            Стреля Корабът - маневрира, за да могат да функционират оръжията му ефективно, 60 души работят в синхрон, заема най-добрата позиция за защита и т.н.
            Стреля и Полкът - всички 400 души - 250 офицери и старшини, плюс всички 150 матроса, никой не може без ако другия не си свърши работата, за да излети ракетата към целта и да улучи.

            Разбирам, че след толкова години в пехотата, която е сравнително ниско технологична (особенно по твоето време), си добил грешни предстрави за това кой и как участва в изпълнението на дадена стрелба. Но колкото по-технологична е една система, токова повече хора са нужни тя да функционира. Още повече с руската техника по мое време. Сега компютрите и технологиите облекчават, но все още не могат да изместят екипажа.

            С една дума, вземи прочети малко, че само с гледане на клипчета как се настройват дълбочинни взриватели не става.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Колко си наивен и колко си далече от истината, няма да ти казвам. И за сравнително ниско технологична пехота, и за всичко останалото. Ама аз няма да споря с гуруто на всичко на свете, не искам да ти тревожа комфорта в твоя пърфектен свят.

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                http://www.btv.bg/video/shows/btv-re...hen-izbor.html
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  "До 6 месеца трябва да си изберем изтребител. Това стана ясно от думите на служебния военен министър Велизар Шаламанов, който взе участие в международна конференция, организирана от Военната академия в София...."

                  http://news.ibox.bg/news/id_456467662

                  Голям цирк, голям.
                  То вече не си заслужава да се чатка клавиатурата.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rogozin.jpg
Прегледи:1
Размер:33.6 КБ
ID:5615394

                    Хем грозен, хем нахален ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Мда. Излезе и по българските сайтове.

                      http://www.vesti.bg/sviat/evropa/rog...rusiia-6024292

                      .... и да им се чуди човек на акъла на такЪви българи..... да предават руските интереси ....
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Мда. Излезе и по българските сайтове.

                        http://www.vesti.bg/sviat/evropa/rog...rusiia-6024292

                        .... и да им се чуди човек на акъла на такЪви българи..... да предават руските интереси ....
                        Какви интереси? Преди 21 години по същото време и на същото място, където в събота ще има авиошоу, гледах същите самолети. Сега пак те, с изключение на оскрапените. За толкова време са имали удобни моменти/правителства да си прокарат интересите, ако ги имат. Какво се дръвчи сега? Румънецът добре му го е рекъл - първо да замезва, а после да пише в Туитър. Без мезе водката поражда глупости.

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          А тоя, че не е съвсем на център е ясно отдавна. Не ме учудва, че се засягат когато им засегнеш интереса(не само те имат подобни и други интереси...), учудва ме това докога ще бъдат толкова непохватни в политиката. Никаква проява на такт и хлъзгави изказвания с цел да си защитят интереса, ами ни влизат директно с големата секира. Ми и за децата е ясно, че така не се прави политика. Но това относно яловата им политика не е по темата. А ние имаме правото да си избираме и решаваме каквото си искаме, при това без да влизаме в обяснителен режим. И колкото повече ни дърпат към себе си,толкова повече ни тласкат в обратната посока. Ако знаеха как да боравят с тоягата и моркова, които ги държи ръка в кадифена ръкавица, отдавна в спрягания конкурс за нов изтребител щеше да има сериозна заявка и за техен представител(макар и на пръв поглед обречена кауза,все пак с не малък хипотетичен шанс да се получи, в зависимост от някое "лоялно"правителство). А такъв няма още от самото начало на проекта, което е от преди години...
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            .... и да им се чуди човек на акъла на такЪви българи.....
                            Общ параден строй в нашето училище (ВНВВУ). По случай празника реч дъджи генерала (Д. Караджиков) ....раздава К.У.Р. (компетентните указания на ръководството) как нас Партията и ние за нея....после водещия церемонията полк. "Някой си" казва: От името на курсантите слово отговор ще произнесе курсант ХХХ ( в един период от години "щатния" отговарящ беше кой - ами той) ....туп, туп, туп, с късите крачета (стъпваше като мече навътре с върховете на пръстите), хватка "за почест" с автомата, "др. генерл, разрешети от името на курсантити да произнеса слово отговор", "разрешавам", автомат "на рамо" и " Ний курсантити ...всичко за Партията...само да каже....."
                            Кой му е дърпал конците никога не ме е интересувало, не ме интересува и сега, но в малкото часове които се мъчих да уча немски, научих една тяхна поговорка - "От лайно камшик не става"....
                            Няма да имаме скоро "нови"
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Не знам, ония двигатели на МиГ-29, които ги пратихме на ремонт и трябваше да си ги получим мноооого отдавна, дали са вече у нас ?

                              Да не реват сега братушките за някаква измяна, защото сами си оср...ха пътеките - ако Миговете летяха, резервни и ресурсни части идваха навреме, процедурите за подмяна щяха да са в далечно бъдеще.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Те че се осраха, осраха се. Но да не забравяме, че и ние се осрахме, пък и конкретно за двигателите - дори Шаламанов призна, че не сме спазвали договорите в частта им за заплащането... И се получава - ние чакаме двигатели и части, те чакат пари, а предвид резултата от чакането и взаимното надцакване спора за "кое е първо - кокошката или яйцето" е безсмислен. През всичките години, ако бяхме далновидни, да бяхме отделили средства за модернизации и качествена поддръжка за да повишим възможностите и нивото им, водейки паралелно преговори със западните партньори за закупуване на натовски самолет. Така хем вълците частично сити, но поне доволни - хем агнето цяло. Но не би. А като се сетиш за честоти,бойна авиация и скоростна железница, в едно изречение и се получава - да се чудиш да се смееш ли,да плачеш ли...
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X